Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Herus

PC w jednym pomieszczeniu, a TV w drugim.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Trochę dziwny temat to może być i nie do końca jestem pewny czy to aby na pewno w tym dziale, ale sądzę że ma najwięcej własnie wspólnego z grami.

Sprawa jest taka. Obecnie sobie mieszkam w mieszkaniu X, gdzie obok biurka z PC, znajduje się telewizor na którym czasem sobie pogram (jeśli gra jest kompatybilna z padami czyli: Fify, samochody, wiedzmin, gta itd..).

Telewizor jest podłączony z PC krótkim kablem HDMI i nie ma problemu.

 

Jednak w przeciagu najblizszych miesiecy bede sie przeprowadzal do nowego mieszkania- (na ta chwila jestem na etapie elektryki), i tu mam prośbę do Was o pomoc.

 

W jednym pokoju będę miał miejsce 'robocze' (biurko), natomiast w drugim pomieszczeniu - w salonie będzie stał TV. Odległość od PC do TV (łącznie ze ścianą) to będzie około 6 metrów.

Pytanie jest następujące: Jak zrobić, żeby pograć sobie na padzie na TV w salonie?. Proszę o nie pisanie komentarzy w stylu: 'kup sobie konsolę'- Prędzej czy później będzie ale na ta chwile szkoda mi pieniędzy oraz komputer jest póki co wystarczający.

 

1. Przeciągnąć po prostu w rurce kabel HDMI (oraz ewentualnie USB dla odbiornika dla pada) z jednego pokoju do drugiego i zrobić gniazdo HDMI podtynkowe?. Rozwiązanie dość proste, ale problem może być z odpalaniem czegoś co jest na 2 ekranie i to za ścianą... :/

 

2. Słyszałem o jakimś strumieniowaniu obrazu poprzez sieć LAN, ale nie moge znalezc konkretow....

 

Może znacie jakieś inne rozwiązanie tego tematu? Albo co wg Was jest najsensowniejsze?

Chciałbym po prostu mieć możliwość grania w salonie i nie wiem jak to rozwiązać. Zastanawiałem się też nad zmianą obudowy na jakąś małą i postawienie PC w salonie (obecenie Antec p182 ktory jest wielki i ciezki), jednak chyba to nie jest dobry pomysł...

Przepraszam, że tak lakonicznie ale jest późno a zależy mi na szybkich odpowiedziach.

Dorzucam rzut mieszkania:

lan.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Steam link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze może być NVIDIA Shield do streamu, ale kabel hdmi też sobie przepuść. Na 6m to i 4k pójdzie. Do tego jakieś przedłużki USB aby podłączyć w salonie odbiorniki dla myszki i pada i heya. Tylko kabelki usb wypuścił bym zaraz za ścianę i tak tam podłączasz tylko moduł bluetooth bo na 6m będą problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.

 

To w takim razie takie pytanie.

Mam TV 4k. Wiem że nie w każdej grze PC będzie ogarniał taka rozdzielczość w 60fps lecz lepiej żeby działał w natywnej rozdzielczości. U mnie niestety po podłączeniu do PC za pomocą kabla firmy gembird: displayport<->hdmi jest Max 1080p.. Za pomocą kabla hdmi-hdmi nie ma takiego problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociągnij sobie jakiś kabel HDMI 7-10m i po sprawie. Ewnetualnie tak jak koledzy piszą możesz inwestować w dodatkowe rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich odległości HDMI jeszcze nie ciągnąłem i nie uważam że jest to zbyt rozsądne. Do przewodu musiałby być nieograniczony dostęp, bo standardy wciąż się zmieniają i kiedyś być może będzie potrzeba wymiany na nowszy standard. Wiec na pewno nie rób tego jako jednorazowa opcja.

 

Z cała pewnością musi to być bardzo dobrej jakości przewód, jeśli mówimy o takich odległościach. Są jeszcze wzmacniacze itp. ale one wprowadzają tylko opóźnienia - co w grach nie jest pożądane.

Przedłużkę USB też pożądaną wybierz, koniecznie z dobrym ekranem.

 

Kup sobie przewód HDMI odpowiedniej długości i przetestuj u siebie, czy podłączenie takie nie sprawia Ci żadnych problemów z obrazem. Jeśli będzie działać, to możesz montować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wymierzę jeszcze ile to dokładnie wychodzi... A macie jakiś pomysł odnośnie mojego pytania z poprzedniego posta ? Mam na mysli rozdzielczość FHD zamiast 4K przy kablu DP-HDMI. Grafa gtx1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich odległości HDMI jeszcze nie ciągnąłem i nie uważam że jest to zbyt rozsądne. Do przewodu musiałby być nieograniczony dostęp, bo standardy wciąż się zmieniają i kiedyś być może będzie potrzeba wymiany na nowszy standard. Wiec na pewno nie rób tego jako jednorazowa opcja.

 

Z cała pewnością musi to być bardzo dobrej jakości przewód, jeśli mówimy o takich odległościach. Są jeszcze wzmacniacze itp. ale one wprowadzają tylko opóźnienia - co w grach nie jest pożądane.

Przedłużkę USB też pożądaną wybierz, koniecznie z dobrym ekranem.

 

Kup sobie przewód HDMI odpowiedniej długości i przetestuj u siebie, czy podłączenie takie nie sprawia Ci żadnych problemów z obrazem. Jeśli będzie działać, to możesz montować.

 

 

Mam u siebie 3x10m pociagniete "tymczasowo" od dwóch lat. Kabel to jakiś noname "high speed with ethernet". Pamietaj ze standardy sie zmieniaja na koncu czyli urzadzenie<>odbiornik, kabel pewnie zostanie ten sam tak jak teraz z 1.4 do 2.0 ten sam kable ogarnie. Zeby nie bylo po tym kablu spokojnie mi dziala PS 4 PRO z hdr etc 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja miałem problemy z przewodem 2 metrowym. Również takim pierwszym lepszym z brzegu, za kilka piw. Musiałem kupić porządniejszy i dopiero ten wystartował.

Specyfikacja przewodów również jest ważna. Wyższe standardy HDMI działają z wyższą częstotliwością (przesyłają więcej danych w jednostce czasu). Przy kiepskich przewodach, kiepskim ekranowaniu może pojawić się problem taki jak u mnie, lub wysokie rozdzielczości nie będą obsługiwane. Mój monitor wariował, a to był tylko odcinek raptem 2 metrów.

 

Nim bym przewód ułożył w ścianie, wpierw wolałbym przetestować "na sucho" czy działa i to też polecam zrobić autorowi tematu (lepiej dmuchać na zimne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przeciągasz kable przez peszle, przeciągnij sobie:

Display port w możliwie najwyższej wersji

HDMI w możliwie najwyższej wersji

Kilka usb - przynajmniej po jednym usb 2.0 i 3.0.

Rozważ okablowanie sieciowe kategorii 6 (najlepiej z ekranem).

 

Niestety, spotkałem się z następującymi problemami:

Kable hdmi i display port potrafią paść. Nie do końca rozumiem to zjawisko w przypadku DP, ale w przypadku hdmi na końcach kabla jest układ elektroniczny który może się zepsuć.

Dodatkowo, im dłuższy kabel, tym mniejsze szanse na uzyskanie wysokiej rozdzielczości i wysokiej ilości klatek na sekundę - przepustowość kabla spada. Podobne zjawisko występuje przy 10 gigabitowym ethernecie, gdzie przy połączeniach powyżej 50 metrów zaczynają się schody(4k przy 144 klatkach to jakieś 32 Gbit)

 

Tego typu problemy mogą skłonić do ukrycia kabli w listwach przypodłogowych lub za nimi, w bruździe ukrytej za listwą, czy to z użyciem specjalnych listew plastikowych, elektroinstalacyjnych - albo klasycznych, albo takich ładnych, udających drewniane:

 

RE2Sm3b.jpg

 

Dzięki temu będziesz w stanie w razie potrzeby wymienić kabel, albo dołożyć kolejny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@1minuser Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

 

W listwie niestety nie przejdzie bo przewody mają być poprowadzone przez ścianę na której będą meble kuchenne. No i listwy będą drewniane.

Peszel- nie wiedziałem, że to się tak nazywa ... Dzięki :)

 

Co do displayport to masz na myśli DP-DP, czy DP-HDMI?

Pytam bo chciałbym uzyskać 60klatek przy 4k a obecny DP-HDMI (Gembird 1.8m) wyświetla u mnie tylko 1920x1080px... :|

Nie wiem czy to wina kabla czy czego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z około 10m kabla hdmi i w 1080p 60fps nie mam problemu, ale w przypadku 4k i 60fps obstawiam takowe ;) Przewody mam puszczone przez korytko/kanał do kabli(bo nie mam jak schować peszla, a korytko lepiej wygląda i łatwiej montuje się na ścianie) , a mysz i pady bezprzewodowo, także nie trzeba dużo kombinować.

 

Przez większość czasu korzystam z rozszerzonego ekranu, sporadyczni przełączam na klonowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@1minuser Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

 

W listwie niestety nie przejdzie bo przewody mają być poprowadzone przez ścianę na której będą meble kuchenne. No i listwy będą drewniane.

Peszel- nie wiedziałem, że to się tak nazywa ... Dzięki :)

 

Co do displayport to masz na myśli DP-DP, czy DP-HDMI?

Pytam bo chciałbym uzyskać 60klatek przy 4k a obecny DP-HDMI (Gembird 1.8m) wyświetla u mnie tylko 1920x1080px... :|

Nie wiem czy to wina kabla czy czego...

DP-DP

 

Łatwiej wymienić kabel który raz przechodzi przez ścianę, niż taki który jest w peszlu pod tynkiem. Rozważ przynajmniej szerszą bruzdę przy (za) samej listwie przypodłogowej, na kable od obrazu. Puść kable teraz w peszlu, i najwyżej jak trzeba będzie wymienić, to zdejmiesz listwę, wetkniesz kabel i jest - a stary niech sobie w ścianie leży. Pomysły mi się skończyły, może ktoś mądrzejszy ode mnie się wypowie - ja zwykle kładę trasy kablowe w korytkach, i unikam podtynkowego montażu okablowania innego niż elektryczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazało trzeba poporwadzić 8-9metrów kabla. Problem w tym, że im więcej czytam na temat kabli HDMI tym mam wiekszy bałagan w głowie.

 

Jest na sali ktoś kto się na tym zna??

1. Wiem, że za jakość się płaci i pewnie taki za 300złbyłby ok, ale coś tańszego się nie nada??

2. Czytałem też o tzw. repaterach czyli wzmacniaczach sygnału. Delock 4K/60Hz to też koszt ~160zł + 2 kable po 4,5metra.

3. Czy taki kabel marki Vitalco 8m będzie ok?

 

EDIT: Głowa pęka od tego... z tego co czytam to dopiero ten byłby ok ... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ja mam obecnie puszczony kabel HDMI ponad 15metrowy od PC do mojego TV. Filmy 4K śmigają superancko. Dwie gry włączałem w 4k i też działa no ale moja grafika nie nadaje się do złożonych gier w 3d. Strategie turowe w 4k smigają bez zacinki.

 

Te wzmacniacze sygnału HDMI to przecież są na dużo większe odległości niż 10-20m.. Tak mi się wydaje ;).

 

Po drugie długość kabla HDMI raczej nie ma znaczenia czy TV obsłuży rozdziałke 4k.. Musi! To na pewno wina ustawień w PC albo w TV. Pogrzeb. Ja z początku po zakupie TV nie miałem coś 4k. Dopiero coś pogrzebałem w PC i jest ok.

 

 

 

Tego typu problemy mogą skłonić do ukrycia kabli w listwach przypodłogowych lub za nimi, w bruździe ukrytej za listwą, czy to z użyciem specjalnych listew plastikowych, elektroinstalacyjnych - albo klasycznych, albo takich ładnych, udających drewniane:

 

RE2Sm3b.jpg

 

Dzięki temu będziesz w stanie w razie potrzeby wymienić kabel, albo dołożyć kolejny.

 

Co to za konstrukcja? Bo może mi się to przyda jak będę u siebie robił remont a będę prowadził kable HDMI / USB w podłodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za konstrukcja? Bo może mi się to przyda jak będę u siebie robił remont a będę prowadził kable HDMI / USB w podłodze.

Zwykła listwa przypodłogowa na kable https://www.google.pl/search?q=listwy+przypod%C5%82ogowe+na+kable&oq=listwy+przypod%C5%82ogowe+na+kable&aqs=chrome..69i57j0l5.15906j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wzmacniacze sygnału HDMI to przecież są na dużo większe odległości niż 10-20m.. Tak mi się wydaje ;).

 

Po drugie długość kabla HDMI raczej nie ma znaczenia czy TV obsłuży rozdziałke 4k.. Musi! To na pewno wina ustawień w PC albo w TV. Pogrzeb. Ja z początku po zakupie TV nie miałem coś 4k. Dopiero coś pogrzebałem w PC i jest ok.

 

 

4k 30 pójdzie na większości, ale 4k60 i wyżej już niekoniecznie, 4k120 tylko na krótkich kabelkach certyfikowanych. Jest tego pełno w google, czy z zapytaniem o "czemu mogę wyświetlić tylko 4k30" "mój monitor przestał wyświetlać 60hz 4k" itd.

Najczęściej pomaga wymiana kabla na krótszy, certyfikowany, bez przedłużek i gniazdek po drodze, albo na display port.

Problemem jest to, że jeśli OP puści te kable w ścianie, i nie będzie to śmigać, to naprawa tego będzie droższa i trudniejsza niż podpięcie nowego kabelka.

 

 

Co to za konstrukcja? Bo może mi się to przyda jak będę u siebie robił remont a będę prowadził kable HDMI / USB w podłodze.

To akurat była listwa przypdołogowa VOX izzi, jeśli dobrze pamiętam. Jest tego pełno, w liroy merlin, obi itd.

Problemem jednak jest dostać osprzęt do nich - to jest narożniki jeszcze jako tako, ale już wypusty na kable, gniazda natynkowe ciężko.

 

Przejrzyj ulotkę, w którymś miejscu są opisane:

http://www.profile.vox.pl/images/Ulotki/2017_04_18_folder_PVC_skirting_board_PREV.pdf

 

Tak ale mam na myśli te kable z takimi końcówkami. Ciekawa sprawa..

Co? To robota grafika, tak wyglądają kable koncentryczne i elektryczne ze zdjętą izolacją. To nie jest zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

U mnie idzie 4k 60 herców.. CHyba, że windows kłamie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wymierzę jeszcze ile to dokładnie wychodzi... A macie jakiś pomysł odnośnie mojego pytania z poprzedniego posta ? Mam na mysli rozdzielczość FHD zamiast 4K przy kablu DP-HDMI. Grafa gtx1060

Na DP-HDMI nie osiągasz więcej niż 1080p ponieważ sygnał trzeba przekonwertować i większość przelotek obsłuży Ci maksymalnie 1080p, w przypadku połączeń DP-DP 1.2 i wyżej, oraz HDMI-HDMI 2.0 i wyżej osiągniesz 2160p @ 60Hz, jednak musisz doliczyć do tego fakt że im dalej tym większa szansa że wypadną Ci najwyższe parametry.

 

Jak się okazało trzeba poporwadzić 8-9metrów kabla. Problem w tym, że im więcej czytam na temat kabli HDMI tym mam wiekszy bałagan w głowie.Jest na sali ktoś kto się na tym zna??1. Wiem, że za jakość się płaci i pewnie taki za 300złbyłby ok, ale coś tańszego się nie nada??2. Czytałem też o tzw. repaterach czyli wzmacniaczach sygnału. Delock 4K/60Hz to też koszt ~160zł + 2 kable po 4,5metra.3. Czy taki kabel marki Vitalco 8m będzie ok?EDIT: Głowa pęka od tego... z tego co czytam to dopiero ten byłby ok ... :/

Do 5 metrów nie ma większych problemów i przewody HDMI nawet 1.4 bez problemu ciągnął 2160p @60Hz Chroma 4:4:4 lub nawet RGB, powyżej jednak zaczyna się realny problem, certyfikowane okablowanie kosztuje krocie, zwykły przewód za 300 zł niczego nie gwarantuje, dlatego powinieneś wybrać możliwe jak najlepiej wykonany przewód, żaden cieniutki, musi być odpowiednio ekranowany, na początek testy oczywiście na sucho zanim schowasz w ścianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na DP-HDMI nie osiągasz więcej niż 1080p ponieważ sygnał trzeba przekonwertować i większość przelotek obsłuży Ci maksymalnie 1080p, w przypadku połączeń DP-DP 1.2 i wyżej, oraz HDMI-HDMI 2.0 i wyżej osiągniesz 2160p @ 60Hz, jednak musisz doliczyć do tego fakt że im dalej tym większa szansa że wypadną Ci najwyższe parametry.

 

Pomocna odpowiedź. Dzięki.

 

Co do DP-HDMI to nie wiedziałem. Myślałem, że skoro jedno ma w standardzie 4k to i drugie będzie miało. Trudno.

To trochę słabo, że w obecnych kartach graficznych są np. 3 x DP, i tylko 1x HDMI. Ewentualnie w TV powinni je też montować skoro dodają profile obrazu pt: PC, gra itd

 

Do 5 metrów nie ma większych problemów i przewody HDMI nawet 1.4 bez problemu ciągnął 2160p @60Hz Chroma 4:4:4 lub nawet RGB, powyżej jednak zaczyna się realny problem, certyfikowane okablowanie kosztuje krocie, zwykły przewód za 300 zł niczego nie gwarantuje, dlatego powinieneś wybrać możliwe jak najlepiej wykonany przewód, żaden cieniutki, musi być odpowiednio ekranowany, na początek testy oczywiście na sucho zanim schowasz w ścianę.

 

Szczerze to zamówiłem Gembird 10m (o dziwo miał dobre opinie) za 30zł. Jak nie pójdzie 4k@60Hz to zamówię ten Vitalco - choć nie wiem czy będzie różnica między tym gembidem- brak opinii w necie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nieźle, zerknij jeszcze w panel nvidii jakie kolorki pozwoli puścić ten kabel. Jeśli będziesz chciał grać z HDR to niektóre gry jak np. FM7 bez 10bit koloru nie włączą tego trybu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymagam hdr. Z reszta coś mi się kolory przy tym psują. Niestety po podłączeniu:

PC - kabel hdmi 0.9m->gniazdko ścienne hdmi->przejsciowka kątowa-> kabel 10m -> przejściówka kątowa->gniazdko hdmi-> kabel hdmi 0.9m -> TV

Nie działa... muszę pokombinować i zobaczyć w jakim ustawieniu jest ok. Czy to zależy od długości czy tych przejściowe bardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...