Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lordi123

Genuine Intel(R) CPU 0000 @ 2.2GHz 2.2GHz (POMOC)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno kupiłem komputer od znajomego.

Kolega zarzekał się że PC ma w środku i7, a że znamy się długo to uwierzyłem.

Jednak w wszystko inne wskazuje na to ze to chyba nie jest procesor i7 i pytanie moje do was czy ktoś może podać mi dokładny model tego procesora?

post-584749-15057820841798_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze, masz wersję ccleanera która została "wzbogacona" syfem, m.in. do zdalnej kontroli - KLIK

 

Póki nie sprawdzisz, to nie będziesz wiedzieć czy ten procesor jest w ogóle sprawny, bo niektóre ESy miały problem, że się ordynarnie wysypywały pod konkretnym obciążeniem.

Ten model jest niżej taktowany niż normalne, sklepowe i7, i bez OC jest przez to trochę wolniejszy. Ile dałeś, i co konkretnie było w tym zestawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo masz fajnego kolegę, albo nie wiedział co kupował :D

raczej sprzedal jaka normalna i7 i zarobil na tym xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej sprzedal jaka normalna i7 i zarobil na tym xD

Niema to jak orżnąć własnego kumpla :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ES. Maksymalna wartość proca to 600zl. Aczkolwiek i tak lepiej za 800zl kupić normalne 6700 :)

 

Teraz zostaje go podkręcić. Pytanie jaką masz płytę i jakie chłodzenie? Bez OC ten procek jest bardzo słaby. Przydałoby się, abyś zrobił zdjęcie i wkleił je na forum, jakie dokładnie ma oznaczenia to dowiesz się coś więcej, z orientacyjnym potencjałem na OC włącznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QHQG z tego co widać. Podaj w jakiej cenie to nabyłeś i jaka płyta główna. Przy takich taktowniach to odpowiednik wydajnościowy i5 6400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QHQG z tego co widać. Podaj w jakiej cenie to nabyłeś i jaka płyta główna. Przy takich taktowniach to odpowiednik wydajnościowy i5 6400.

 

to taki ma opis:

 

QHQG (od 560 zł [kurs 3,74 zł, 150$]) - kręci się spokojnie w okolicach 3,5GHz, czasem 4-4,5 przy wyżyłowanych napięciach. Typowe napięcia OC 1,24-1,3V.

Jest PCI-E 3.0 i integra. Mnożnik 8-26 w Turbo Boost. Jeszcze całkiem opłacalny. Najpewniejsza wersja tego QHQG to L501.

Choć userzy donoszą że może nie na wszystkich płytach będzie PCI-E 3.0. Ogólnie vs 2.0 nie ma specjalnej różnicy wartej zawracania sobie głowy.

 

Procesor ten, wraz z Z170 Pro Gaming działał bezproblemowo przez ponad pół roku na taktowaniu procesora 3,6 ghz na wszystkich rdzeniach (czyli tak jak zwykły i7 6700 i taką samą osiąga wydajność) i napięciu 1,15V (czyli na zdecydowanie niższym napięciu niż i7 6700 przy takim taktowaniu). Sądząc po niskim napięciu, procesor miał jeszcze spore możliwości w podkręcaniu. Jednak w połączeniu z ramem o taktowaniu 2800mhz spokojnie to wystarczyło do codziennego użytku (gry, programy) i nie było sensu takiego zabiegu.

Podkręcony procesor można z powodzeniem parować nawet z GTX 1080 Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem za niego 1500 zł. W środku miałem Gigabyte Radeon HD 7970 3GB DDR5 , 16gb ddr3 1600mhz dual corsair vengeance, 120gb ssd, 1tb hdd, win 10, płyta główna to asus dalej nie wiem bo się nie znam. No i ta feralna "i7". Skoro mogę podkręcić, dajcie jakieś info jak to zrobić może mi sie uda ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to raczej nie przepłaciłes. Musisz napisać jaka masz płytę główną.

 

Chociaż do Twojej karty graficznej OC nic nie da. Za słabe GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie, niech ktos mi tylko powie, jaki "odpowiednik" tego mojego procesora występuje na rynku, i czy wogóle jakiś jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minciu przeżyłem lekkie dejavi z tym opisem :) , jak za takie pieniądze to cena dobra. Ciekawe jaki chipset ma ta płyta o bios się nie pytam bo skoro działa to tyle wystarczy. Hd 7970 to chyba r9 280x wiec nie taka slaba ta grafa zeby oc nie pomoglo.

 

Najblizej mu do i7 6700, ale po oc, bez tego wydajność w okolicach i7 2600 na bazowych taktowaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wklej screeny z CPU-Z zakładkę Mainboard oraz Memory na początek :)

 

Minciu przeżyłem lekkie dejavi z tym opisem :)

 

Kolega mógłby nie znaleźć tego co szukał w temacie z 78 stronami postów:) Pomogłem mu.

 

Jak miałem i7-6700 czy nawet i7 4770 to ich podkręcanie nie miało sensu, do czasu zakupu gtx'a 1070. Nawet gtx980 to było za mało dla tamtych CPU. Ten chyba też bez OC spokojnie obskoczy radka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze ddr3 1600Mhz masz i płytę H110. Nie podkręcisz proca.

 

Ale ciekawostka, bo na H110 poszedł ES :) Ciekawy budżetowy zestaw.

 

 

Do podkręcania potrzebowałbyś płytę z chipsetem Z170. Dodatkowo w Twoim wypadku przydała by się wersja na ddr3.

 

Taka np:

http://allegro.pl/plyta-glowna-gigabyte-ga-z170-hd3-ddr3-1151-gw-fv-i6920872013.html

 

ktoś od ESow musi tylko podpowiedzieć, czy da radę na niej kręcić ESy. Starą płytke odsprzedałbyś bez problemu. Ale jakieś 200pln by Cie ostatecznie upgrejd wyszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mój procesor nie taki zły jak go piszą czy nie bardzo? Wymieniac na coś "oryginalnego" czy zostać przy tym narazie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mój procesor nie taki zły jak go piszą czy nie bardzo? Wymieniac na coś "oryginalnego" czy zostać przy tym narazie?

 

Zostaw go sobie bo nic lepszego w tych pieniądzach nie znajdziesz bo jakbyś go za 500 zł sprzedał to co później kupisz za te pieniądze, i3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Do podkręcania potrzebowałbyś płytę z chipsetem Z170. Dodatkowo w Twoim wypadku przydała by się wersja na ddr3.

 

Taka np:

http://allegro.pl/plyta-glowna-gigabyte-ga-z170-hd3-ddr3-1151-gw-fv-i6920872013.html

 

ktoś od ESow musi tylko podpowiedzieć, czy da radę na niej kręcić ESy. Starą płytke odsprzedałbyś bez problemu. Ale jakieś 200pln by Cie ostatecznie upgrejd wyszedł.

 

Ta plyta się nie nadaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, już wiem że nie muszę mu skopać d**y, bo w sumie się opłaciło ;D

do zamkniecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek jest ok, tylko przydałaby Ci się inna pyta główna.

coś na Z170 co pozwala zrobić mu dobre oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W Fermi to był problem sprzętowy zbyt niskie ustawione napięcie na GPU dla niektórych sztuk. Problem dotyczył głównie kart z niskim ASIC. W momencie kiedy NV mocno poprawiła stery to była dosłownie plaga w przypadku podkręconych modeli.
    • Dobra zaraz spróbuje i coś naskrobie.
    • Nie no to już jest po prostu dramat myślowy... Chłopskiego rozumu opartego o szczątkowe informacje nic nie pokona. Bo przecież walić dziesiątki lat globalnych pomiarów satelitarnych na podstawie których zweryfikowano poprawność wielu danych. Walić w ogóle całą metrologię, a rozpatrywanie 70 lat (nie 50) to przecież za krótki okres czasu by wychwycić w ogóle trendy jak zmienia się lokalny klimat w wyniku rozwoju przemysłowego na danym terenie i jak pewne zjawiska globalne również na niego wpływają całościowo   Po czym samemu dać wykres, w którym widać znacznie szybszą linię wzrostu po tak zwanej małej epoce lodowcowej, niż po wszystkich pozostałych, po których często były różne dość poważne zjawiska naturalne, a po małej epoce lodowcowej w zasadzie głównym czynnikiem jest rozwój przemysłowy... Ponadto kwestionujesz pomiary pokazując jednocześnie model oparty o badania słojów drzew skorygowany obliczeniowo pochodzący z 2005 roku, który na przestrzeni 20 lat został dopracowany, a przede wszystkim zaczęto szukać informacji co spowodowało tak zwany średniowieczny okres cieplny. Tylko zestaw to sobie z danymi aktywności wuklanicznej i promieniowania słonecznego w tym okresie. Znów wyjdzie że przyczyna była naturalna. Co więcej drugi wykres który to sugerujesz jako ten dla zwolenników teorii o globalnym ociepleniu, uwzględniał wyłącznie badania słojów drzew i został dawno odrzucony... No ale tak, miarka z dokładnością do dziesiątych części milimetra w ciągu 50 lat zmieniła się nie do poznania, tak jak pomiary temperatury z dokładnością do dziesiątych części stopnia Celsjusza, więc pomiary należy wywalić   Ile jeszcze wygibasów tutaj się odwali, których przyczyną będzie niekompletność informacji lub brak chęci do poszukania a jedynie wyszukiwanie tego co pasuje?    
    • Złapanie i odesłanie to nie takie proste. Estonia to sobie mówiła i szybko się z tego wycofała dlatego dziwi mnie wypowiedź polskiego ministra. Zobaczymy.
    • Przecież na lolegro masz tego w pyte od 10pln wzwyż
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...