Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mregal

Nowy komputer - brak obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Kupiłem zestaw:

Ryzen 1700

MSI B350 Tomahawk

GeForce Asus 1060 6gb

Corsair Vengeance LPX 2x8gb 3000Mhz

Chieftec CFT-650-14CS

 

 

komputer słychac startuje, wentylatorki na procku, grafice i obudowie krecą się.

Płyta podświetla się jednak obrazu brak.

 

Sprawdzałem:

wyjęcie baterii z plyty głównej

wlozenie grafiki pod PCIe x4

wlozenie innej grafiki

inny monitor

wyjęcie pamieci, przełozenie w inne miejsce

 

 

 

Zaczyna brakować mi pomysłów, oczywiście jak nic nie wymyślę to czeka mnie zwrot ?płyty? ale zastanawia mnie:

Koło zasialania płyty głównej 24pin świeci się czerwona dioda, czy tak powinno być? (ZAŁĄCZAM ZDJECIE)

 

dc49d7a73d91c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toć pamięci masz źle włożone. Slot 2 i 4 powinny być a nie 1 i 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak myslalem ze zdjęcie będzie Was myliło,

 

pamieci były przekładane juz w róznoraki sposób, wiec były zarówno dobrze włozone, jak i na zdjeciu, jak i pojedyncza kosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadz je do slotu 2 i 4. Zresetuj bios po przez zworkie kolo baterki. Zobacz czy czasem zasilacz nie jest walniety lub procesor. Może jakaś stopka jest skrzywiona na nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem pamieci, zresetowałem - bez zmian.

 

zasilacz sprawdzony na drugim kompie - jest ok.

 

 

procka nie mam jak sprawdzić, piny wyglądają ok :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego sprawdz w instrukcji debug led która co pokazuje

Bo msi tomahawk ma sygnalizację w razie problemu debug led i po przez ledy możesz sprawdzić co jest nie halo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zadam głupie pytanie, ale do którego gniazda podłączasz monitor? Tego na płycie głównej, czy bezpośrednio do karty graficznej?

 

Dlaczego pytasz co oznacza ta dioda? Dlaczego nie sprawdzisz tego w instrukcji obsługi którą zawsze otrzymuje się przy zakupie PC, lub bez problemu można znaleźć na stronie producenta - czy to Cię naprawdę przerasta? Czy w ogóle miałeś w ręce instrukcję obsługi tej płyty głównej, choć jeden raz?

 

Na zamieszczonym zdjęciu nie widać zbyt dobrze która dokładnie dioda się pali - bo jest ich tam kilka. W instrukcji obsługi masz dokładnie opisane, która sygnalizuje jaki błąd. Dlaczego tego nie sprawdziłeś?

 

Jeśli się świeci dioda pierwsza od góry - to problem tkwi z procesorem (wg opisu z instrukcji obsługi). 36strona instrukcji obsługi.

Kto montował CPU?

Czy wszystkie potrzebne napięcia są dobrze do płyty podpięte? Zasilacz w 100% sprawny?

 

 

Edit:

Poprawa opisu diody - czeski błąd. Teraz jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to dioda pierwsza od góry to jest problem z procesorem.

Jeśli wymieniłeś na inny zasilacz i jest to sam to zasilanie wychodzi no to ze jest ok. Niestety będziesz musiał zdemontować chłodzenie CPU i wyciągnąć procesor. Zobacz tak jak ci pisałem że żaden ze stópek nie jest skrzywiona. Zobacz też czasem czy ktoś nie dał za dużo pasty na cpu i pasta dzięki temu mogła się dostać pod procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz racje jest do dioda od CPU.

Wyjałem procka i patrząc na te złote piny wydaje mi się ze nie wszystkie sa IDEALNIE proste, tzn procesor wchodzi bez problemów w miejsce dla niego itd. Minimalnie widze przekrzywienia w 3 pinach, ale sa na tyle minimalne ze moze to normalne?

 

Ciezko dobrze uchwycic telefonem...

 

 

624f461e36dc8.jpg

 

 

a8c14634ba973.jpg

 

Rozumiem ze w takim wypadku nie kombinowac tylko zwrot do sklepu i tyle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piny powinni być idealnie proste. Ty montowales cpu czy kolega czy sklep. Ja sklep. Złóż wszystko spowrotem i oddaj na gwarancję. No chyba ze się sam chcesz bawić w prostowanie ale jest zawsze ryzyko ze stopka się ułamie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wątpliwości, zrób zdjęcie i wstaw na forum.

 

Najlepiej walnij foto całej płyty.

 

Sam montowałeś CPU i składałeś PC?

 

 

Nie zauważyłem, że dodałeś fotki.

Jeśli komputer składał Ci sklep, to nawet nie wiem dlaczego zaglądałeś do środka? Nie działa, od razu zgłaszasz reklamację.

Pozostaje poskładać do kupy i odesłać do sklepu. Jeśli założyli plombę gwarancyjną a Ty ją zerwałeś otwierając obudowę PC, to wtedy pozamiatane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam montowałem, za pierwszym razem włozyłem i wszedł idealnie. ze 4 kompy juz sam złozyłem i nigdy nie było problemów.

Nie sprawdzałem "jakości" pinów bo nawet nie przyszło mi to do głowy.

W takim razie sprawe zgłaszam do sprzedawcy, nie mam zamiaru się bawić w takie rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

częsci były kupowane osobno, wszystko ja składałem sam.

 

 

Z tego co czytam, ze jesli procesor wchodzi bez problemow na miejsce to nie powinno być zadnego problemu z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wątpliwości, zrób zdjęcie i wstaw na forum.

 

Najlepiej walnij foto całej płyty.

 

Sam montowałeś CPU i składałeś PC?

 

 

Nie zauważyłem, że dodałeś fotki.

Jeśli komputer składał Ci sklep, to nawet nie wiem dlaczego zaglądałeś do środka? Nie działa, od razu zgłaszasz reklamację.

Pozostaje poskładać do kupy i odesłać do sklepu. Jeśli założyli plombę gwarancyjną a Ty ją zerwałeś otwierając obudowę PC, to wtedy pozamiatane.

 

Sklepy juz rzadko kiedy plomby zakładają. Zazwyczaj masz na gwarancji wpisane numery seryjne podzespołów i masz na poszczególne elementy gwarancję a nie na całą skrzynkę. Gorzej jak kupował kolega komponenty osobno i je sam składał. Sklep może ale też nie musi odmówić gwarancji. Z powodu tego ze mogą to uzasadnić błędnym montażem w którym wyniku został uszkodzony podzespoł. W tym wypadku procesor. Ale spróbować możesz i im wysłać na gwarancję. Co innego jak sklep składa. Wtedy łaski nie robią i muszą przyjąć pc na gwarancję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy od sklepu który oferuje takie usługi. Spotykam się jeszcze z plombami.

 

Do właściciela PC.

 

Jeśli części były kupowane osobno i nie sprawdziłeś ich stanu przed montażem - to możesz winić tylko samego siebie. Złamana pierwsza najważniejsza zasada :E (ja nauczony doświadczeniem robię dokumentacje, zdjęciami, a nawet filmikami). W razie problemu mam dowody.

 

Jeśli pudełko z procesorem było fabrycznie zapakowane i nigdy wcześniej nieotwierane - to raczej wątpię, że sklep przyjmie zniszczony procesor złym montażem?

Jak sam wspomniałeś, nie wiesz czy procesor wyglądał tak od razu po wyjęciu z pudełka, czy wygląda tak dopiero po montażu.

To ważne, ponieważ może być uszkodzona podstawka procesora na płycie głównej (chociaż osobiście jeszcze z taka usterką się nie spotkałem) - no a teraz brak na to dowodu.

Jeśli CPU był fabrycznie zapakowany, to raczej piny powinny być proste.

 

Możesz zaryzykować, ale wątpię, że sklep przyjmie taki zwrot.

 

Możesz też odrobinę je napościć (bardzo, bardzo delikatnie) i spróbować ponownie osadzić z o wiele większą precyzja, uwagą i delikatnie acz pewnie, zamknąć dźwignię blokująca procesor. Zamontować chłodzenie, poprawnie zgodnie z instrukcją zamontować moduły pamięci RAM i spróbować raz jeszcze czy działa - czy dioda zgasła. Być może płyta zaskoczy i działać będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to ze procesor idealnie pasuje w swoje miejsce, można go zapiąc i zamontować wentylator, więc procesor powinien smigać bez żadnego ALE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka wersja biosu jest na płycie? Może być tak, że należy go zaktualizować by ten Ryzen ruszył. Ja tam nie widzę żadnych krzywych pinów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka wersja biosu jest na płycie? Może być tak, że należy go zaktualizować by ten Ryzen ruszył. Ja tam nie widzę żadnych krzywych pinów.

 

są minimalne, ale tak jak mówie, pasują w socket dobrze.

 

 

nie mam pojęcia jaka wersja biosu bo jest brak obrazu na monitorze, wiec nie moge zrobić update.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię aby to była wina biosu. Bo nawet jakby to była wina biosu to jakby go zaktualizował jak niechce płyta ruszyć nawet do biosu :E

Bios byłby stary to by co najwyżej pamięci nie poszły wyżej. Ja ostatnio kupiłem tomahawk i bios jeden z pierwszych i procek ruszył bez problemu. Miałem tylko problem z profilem xmp ale po aktualizacji mogłem kręcić ramy bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka wersja biosu jest na płycie? Może być tak, że należy go zaktualizować by ten Ryzen ruszył. Ja tam nie widzę żadnych krzywych pinów.

To nie ma znaczenia, wszystkie Ryzeny są kompatybilne z płytami.

1. Przeczytaj jeszcze raz na spokojnie całą instrukcję obsługi.

2. Wentylator CPU masz wpięty w gniazdo dla wentylatora CPU na 100% ? CPU_FAN jak nie jest podpięte to będzie się świeciła dioda CPU debug jak na twoim zdjęciu. Generalnie wskazuje na problem z procesorem.

3. Pamięci RAM muszą być w prawidłowych gniazdach , to, że komputer nie uruchamia się przy żadnej konfiguracji niczego nie udowadnia lol :E

4. Ja tam pokrzywionych pinów nie widzę- a przynajmniej tak mi się wydaje.

5. Spróbuj uruchomić komputer z jedną kością tylko też.

6. Jak nic nie pomoże (a sam go składałeś) to daj komputer do serwisu, żeby ktoś go obejrzał, aby było wiadomo co reklamować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobnie, tylko na innej podstawce, przyczyna byla wypalona sciezka na mobasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...