Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Handlarz

Karta graficzna do AMD Athlon II X2 250

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam obecnie procesor Athlon II X2 250, 5 GB RAM, grafikę GT 220, zasilacz 500 W. Zastanawiam się nad wymianą karty. Budżet to około 150 zł. Czy GTX 650 będzie dobrym wyborem? Jest sens kupować coś lepszego? Istnieją wersje 1 i 2 GB tej karty, czy ta z większą ilością pamięci ma jakikolwiek sens? Czy jeśli karta obsługuje PCI E 3.0, a moja płyta główna 2.0, to nie będzie żadnych problemów? I w końcu, czy wymiana karty graficznej i podkręcenie tego procesora wystarczy do gry w GTA V w 720p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''zasilacz 500w'' a jaki dokładnie?

gtx650 ma sens, PCIe nie ma nic do rzeczy, do 30fps wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Miałem ten procesor z GTS 250, potem wymiana na HD6770 i był zapas, wyniki w normie, jednak dla pewności wypadałoby procesor podkręcić.

 

Jeśli nie weźmiesz wersji Ti Boost to nawet zwykły zasilacz da radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx650 czy 750 (bez Ti) można brać do tego cepa, zasilacz wystarczy, ale jest to kiepska firma, w OC na nim proca czy karty bałbym się bawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepiej byłoby wymienić ten zasilacz. W sumie jakbym wziął jakiś 500 W, to mógłby się przydać do nowego komputera, ale to są dosyć odległe plany. Rozeznałem się i widzę, że do 100 zł nie znajdę żadnego zasilacza, który nie byłby na czarnej liście. Czy np. ten byłby dobry CHIEFTEC 500W GPA-500S8 http://allegro.pl/zasilacz-atx-chieftec-500w-gpa-500s8-12cm-80-plus-i6931012391.html?fromVariant=6908826334 ? Albo jakiś inny?

A jeśli chodzi o GTX 650, to czy ta karta wykorzysta dodatkowy 1 GB RAM, jeśli bym kupił wersję 2 GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTA V z tym procesorem? Kiepsko to widzę, swego czasu próbowałem grać na Athlonie II X3, w mieście były ogromne spadki. CO do karty, GTX750 w zupełności wystarczy, do 30FPS nadaje się nawet integra intela ze skylake/kaby HD530/630.

 

ps. zasilacz powinien wystarczyć do tych kart, w razie awarii wiele nie stracisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To zalezy na jakich ustawieniach się gra. Samo 720p to mało , bo przeciez sa cienie itd.

 

A co do 2gb to karta wykorzysta ale w niewielu grach, wiec roznie mozna patrzec na oplacalnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • z GPU może być jeszcze PowerColor RX 7900 XT Hellhound Spectral White (biale lub niebieskie ledy)
    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...