Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

joszihere

Brak karty sieciowej w menadżerze urządzeń

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

piszę do was z prośbą o pomoc, mam pierwszy raz taka sytuacje i nie za bardzo już wiem co mogę zrobić.

Dostałem laptopa do zrobienia (Asus K53TK) - format i te sprawy, miał partycję recovery więc przywróciłem do stanu fabrycznego. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że nie było połączenia WiFi.

FN+F2 nic nie robi, włącza się tylko Bluetooth, brak połączenia bezprzewodowego. W menadżerze urządzeń nie ma nawet czegoś takiego jak "karty sieciowe", jest tylko bluetooth które nie jest mi jakkolwiek potrzebne.

Karta sieciowa w tym laptopie to Atheros AR5B195. Dioda od WiFi świeci się, jak nacisnę FN+F2 to się wyłącza i odwrotnie tak samo. Wkładałem tą kartę jeszcze raz, sprawdzałem styki, wszystko jest w porządku.

I teraz pytanie do was - czy macie jakiś pomysł co może być nie tak? Kupić takiego samego Atherosa i spróbować go wymienić, czy kupić kartę WiFi na USB i będzie śmigać, żeby się nie pierdzielić?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal linuksa livecd choćby Ubuntu z pendrive czy DVD i przed wymianą karty upewnij się na pewno czy problem nie jest ze strony systemu. Jeśli na linuksie Internet także nie będzie działał optymalnie byłoby wymienić kartę na sprawną. Karty Wi-Fi nano mają słaby zasięg i zajmują ciągle jeden port USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-przywroc ustawienia fabryczne BIOS

-sprawdz liveCD jak kolega wyzej pisal

-upewnij sie ze kabel ethernet jest odpiety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Przywróciłem fabryczne ustawienia BIOS - to samo. Wrzuciłem Ubuntu na USB i odpaliłem, też bez skutków, brak połączenia jakiegokolwiek. Owszem, najlepszym pomysłem byłoby wrzucenie tutaj używanej karty sieciowej a tą wywalić, gdybym miał pewność że to ona. Laptop nie dla mnie, czas gra rolę. Co, jeśli któryś z kabelków padł lub coś w tym stylu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kabelki od anten karty bezprzewodowej byłyby uszkodzone to byłby problem z brakiem zasięgu, na wykrywanie karty w systemie nie powinno mieć to wpływu. Prawdopodobieństwo że karta jest np poluzowana jest znikome. Jeśli taki masz model Atheros AR9285

617bWFlB-XL._SL1000_.jpg

to jak widać jest ona przykręcona śrubkami i praktycznie jedyna opcja to jej uszkodzenie. Szczególnie że wszystko na to wskazuje, skoro sprawdziłeś sytuację na niezależnym systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu brak właściwych sterowników lub uszkodzona karta WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, kupuję zatem tą kartę WiFi. Mam kupić identyczną, taką jak była, czy po prostu żeby zgadzał się model? Trochę się różnią, a takiej jak moja nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptopy Asus nie mają większych wymagań odnośnie podzespołów z listy QVL lub podobnej. Możesz wymienić kartę nawet na model innego producenta, choć lepiej trzymaj się Atheros jeśli taka była fabrycznie. Istotne, aby złącze było identyczne i karta miała 2 wyprowadzenia na anteny (2T2R MIMO), gdy fabryczna również korzystała z dwóch anten.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joszihere, każdy laptop ma dodatkowo kartę fast lub gigaethernet oprócz wifi. Tobie nie wykrywa żadnej z tego co napisałeś. W jakim celu zatem chcesz kupować inną kartę wifi?

 

Daj zrzut ekranu z menadżera urządzeń.

 

Uruchom "cmd" i wpisz polecenie "ipconfig /all" i też daj wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...