Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

banditeye

Monitor do notebooka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Poszukuje monitora podłączanego do notebooka (Acer Aspire E5-571G-595P) jako drugi monitor.

Ważne, żeby jak najmniej męczył wzrok. Głównie do pracy biurowej, programowanie, lub od czasu do czasu film.

Najlepiej, żeby to było minimum 26". Cena maksymalna to około 1500 zł .

Wybrałem takie dwa modele, czy są one godne uwagi ? I czy nadają się do pracy biurowej?

 

1. https://www.neonet.pl/acer-cb281hk.html

2. Acer H277HUsmipuz

3. Monitor IIYAMA Silver Crow GB2783QSU-B1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze coś takiego :

Monitor LENOVO L27Q-10 (65CEGAC1EU)

Monitor ASUS MX25AQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krisol przecież wiesz że większość laptopów ma tylko hdmi tak więc może być problem z ustawieniem wyższej natywnej rozdzielczości z odświeżaniem. Chyba że posłuży się USB 3.1 Gen. 1 i dokupi kabel.

 

Faktycznie nie spojrzałem że ma dedykowaną kartę graficzną mój błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet HDMI 1.3 z 2006 roku ogarnie 1440p @ 60 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na małą plamkę nadają się właśnie idealnie do programowania - czcionki są bardzo ostre i wzrok się zdecydowanie mniej męczy. Ja odkąd przepracowałem kilka dni na 3200x1800 na 13' to już nie chcę nic innego i teraz 1440p na 27' mnie razi.

 

A sam laptop jeśli tylko wypchnie taką rozdzielczość to nie ma znaczenia co to będzie za sprzęt. IDE to nie gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o ostrość tylko o wielkość czcionki i elementów interfejsu, na 4k i 27" wszystko będzie małe, a Windows nie radzi sobie najlepiej ze skalowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krisol przecież wiesz że większość laptopów ma tylko hdmi tak więc może być problem z ustawieniem wyższej natywnej rozdzielczości z odświeżaniem. Chyba że posłuży się USB 3.1 Gen. 1 i dokupi kabel.

Posiadam HDMI i D-Sub. Raczej będę używał linuxa, aczkolwiek nie wiem czy to się kiedyś nie zmieni.

 

Skłaniam się ku czemuś takiego, skoro tamte 4k może moj notebook nie pociągnąć lub być nie wygodne. A odległość z jakiej będę go używał to ok ~90 cm. Chyba że będzie możliwość powieszenia na ścianie to więcej.

-Benq 27" LED GW2765HT

-AOC Q2781PQ srebrno-czarny

-iiyama X2788QS czarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz większą rozdzielczość to najlepiej zrobisz jak kupisz qhd do tego lapa faktycznie. Osobiście nie jestem fanem 27 cali full hd więc sprawa na 28 calach 1920x1200 będzie raczej podobna. Tym bardziej że zasmakowałeś 4K więc przesiadka na 28 calach 1920x1200 będzie raczej bolesna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie który byście wybrali z tych dwóch?

-Monitor iiyama ProLite X2788QS-B1

-Monitor BenQ GW2765HT

Jest jakaś znacząca różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...