Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Roman85

Temperatura VRM w MSI B350 Tomahawk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie. Gdzie mogę znaleźć temperaturę sekcji zasilania w programie HWiNFO64?

Widzę tylko temperaturę płyty głównej ale nie VRM.

Ta płyta posiada czujnik na sekcji czy trzeba mierzyć temperaturę po przez pirometr laserowy?

Chodzi mi ze podkręciłem swój procesor R5 1500x do 4.0 GHz przy napięciu 1.400 v. Procek nie grzeje sie mocno nawet przy streestest bo ma tylko 60 stopni, ale wolałbym też kontrolować temperaturę sekcji.

 

Ktoś pomoże? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie. Gdzie mogę znaleźć temperaturę sekcji zasilania w programie HWiNFO64?

Widzę tylko temperaturę płyty głównej ale nie VRM.

Ta płyta posiada czujnik na sekcji czy trzeba mierzyć temperaturę po przez pirometr laserowy?

Chodzi mi ze podkręciłem swój procesor R5 1500x do 4.0 GHz przy napięciu 1.400 v. Procek nie grzeje sie mocno nawet przy streestest bo ma tylko 60 stopni, ale wolałbym też kontrolować temperaturę sekcji.

 

Ktoś pomoże? :E

Nie ma odpowiedniego czujnika. Musisz zmierzyć pirometrem temperaturę na radiatorze i z tyłu płyty pod radiatorami. U mnie temp. w stresie (a to jest ten sam VRM ;) )są takie: na radiatorze 49 i z tyłu płyty 69*C :D. Jestem ciekaw sam ile u Ciebie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem pirometr. Przyjdzie to zrobię pomiar temperatury i dam znać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziś dostałem pirometr. Zmierzyłem temperature sekcji. A więc z przodu mam 55 stopni a z tyłu 70 stopni. Temperature mierzyłem po godzinnym streestest w realbanch. 1500x Podkręcony na 4.0 GHz. Napięcie musiałem jednak podnieść z 1.400 na 1.41 bo przy streestest wywalał mi czarny ekran. Co sądzicie o temperaturach? Chyba nie są takie straszne. Szkoda tylko że przy wartości 4.1 GHz napięcie trzeba windowac ponad 1.45 v :P:E

 

Dodam że temperatura procesora podczas testu nie przekraczała 65 stopni a podczas grania 55 stopni. Cooler to fortis 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziś dostałem pirometr. Zmierzyłem temperature sekcji. A więc z przodu mam 55 stopni a z tyłu 70 stopni. Temperature mierzyłem po godzinnym streestest w realbanch. 1500x Podkręcony na 4.0 GHz. Napięcie musiałem jednak podnieść z 1.400 na 1.41 bo przy streestest wywalał mi czarny ekran. Co sądzicie o temperaturach? Chyba nie są takie straszne. Szkoda tylko że przy wartości 4.1 GHz napięcie trzeba windowac ponad 1.45 v :P:E

 

Dodam że temperatura procesora podczas testu nie przekraczała 65 stopni a podczas grania 55 stopni. Cooler to fortis 3

Temperatury wyglądają OK ;), zostałbym przy 4ghz@1,4125. Ponad te wartości bym już nie ustawiał 24/7 bo byłoby to chyba nieekonomiczne ;), ewentualnie możesz zobaczyć, czy tak jak u mnie obniżenie taktowania lekkie nie spowoduje spadek napięcia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze sekcja miałaby wyższą temperature gdyby nie Fortis. Jest tam duże śmigło które też chłodzi po przez aluminiowe finy sekcje. Przy 1.4 v na 4.0ghz tez chodzi ale tylko jeśli nie są obciążone wszystkie rdzenie w tym wypadku podczas gier. Ale jak włączam test to po paru minutach wywala system. A LLC jest na 2. Nie wiem tylko do czego służy druga opcja cpu nb load line calibration. Czy to jest opcja dla socketu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze sekcja miałaby wyższą temperature gdyby nie Fortis. Jest tam duże śmigło które też chłodzi po przez aluminiowe finy sekcje. Przy 1.4 v na 4.0ghz tez chodzi ale tylko jeśli nie są obciążone wszystkie rdzenie w tym wypadku podczas gier. Ale jak włączam test to po paru minutach wywala system. A LLC jest na 2. Nie wiem tylko do czego służy druga opcja cpu nb load line calibration. Czy to jest opcja dla socketu ?

NB LLC to opcja od regulacji SOC, lepiej nie ruszać tego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NB LLC to opcja od regulacji SOC, lepiej nie ruszać tego ;)

 

Rozumiem. Chodź widziałem ze gość z video blog tech na jednym ze swoich filmow pokazujacym podkrecenie ryzena. Ustawia LLC na SOC na pozycję 2 tak jak zwykła opcje LLC. I też ma płycie msi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Chodź widziałem ze gość z video blog tech na jednym ze swoich filmow pokazujacym podkrecenie ryzena. Ustawia LLC na SOC na pozycję 2 tak jak zwykła opcje LLC. I też ma płycie msi.

W ten sposób ktoś już sfajczył procesor i z tego powodu bym nie ruszał LLC NB ;), osobiście nie czytałem o żadnym realnym proficie z ruszania SOC i LLC SOC względem OC CPU, tylko przy OC RAM musisz to podnieść ze stock 0,9v coś tam, bo kontroler nie będzie w stanie pracować z RAM powyżej 2400mhz (W nowszych BIOSach np. u mnie już SOC sam skacze na 1,1v przy OC). Pewnie regulacja LLC SOC przyniesie jakiś profit w stabilności kontrolera? Ale szczerze nie widziałem, aby ktoś się tym bawił i rzeczywiście mu to w czymś pomogło. U mnie SOC jest na 1,1v ustawione, HWINFO odczytuje 1,081v a pod obciążeniem skacze 1,087v, także chyba nie jest aż tak źle jeśli chodzi o LLC na ustawieniach fabrycznych ;)

Jeśli wiesz co robisz, możesz oczywiście się pobawić, ale pamiętaj, że AMD nie zaleca przekraczania 1,2v na SOC 24/7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wole nie ryzykować :D A tu jest ten filmik co sie nim sugerowałem.

 

 

Od 18 min tlumaczy właśnie o LLC dla socketu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wole nie ryzykować :D A tu jest ten filmik co sie nim sugerowałem.

 

 

Od 18 min tlumaczy właśnie o LLC dla socketu

W 15min mówi o podkręcaniu CPU i RAM- przy SOC ;). Dlatego potem zmienia też SOC LLC w 18min. Ty masz płytę MSI, u MSI masz 10 stopni LLC nie 5 jak u ASUSa(Więc sprawdź sobie jakie masz teraz napięcie najlepiej ;) ), LLC 3 już daje boosta porządnego, w sensie u mnie znosi vdroop , LLC2 mocno już przewolotowyeuje komponenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem ze to są inne płyty i biosu. LLC mam na 2 bo jak przestawiam na LLC 3 to przy streestest temperatura mi dziwnie skacze, momentami nawet do 70 stopni i nagle na 62 stopnie. A na LLC 2 jest ok. Napięcie jest stale a temperatura nie przekracza 65 stopni. Próbowałem zmniejszyć napięcie przy LLC 3 ale nie dało to dobrego rezultatu. A SOC LLC zostawiam na auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...