Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Canover

Asus GTX 660 [Brak reakcji komputera]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Odkupiłem dziś GTX 660 za 50 zł. Problem leży po stronie 6 pinu.

Po podłączeniu jego komputer nie reaguje na włączanie.

Może to być 6 pin czy coś innego?

Dodam że bez dodatkowego zasilania komputer normalnie wstaje a wiatraki się kręcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przelutować za pewne, po prostu robi jakieś zwarcie i przez to nawet nie wstaje (zasilacz automatycznie wyłącza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przelutować za pewne, po prostu robi jakieś zwarcie i przez to nawet nie wstaje (zasilacz automatycznie wyłącza)

Dodam że bez tego zasilania jak odłączę i pochodzi z 1-2 minuty to grzeje się bardzo ta strona z dodatkowym zasilaniem jak i kondensatory koło niej lecz nie są napuchnięte.

I czy mogę wymienić gniazdo poprzez przelutowanie z GTS 250 do GTX 660?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to wypadałoby sprawdzić czy po podłączeniu dodatkowego zasilania do karty graficznej jest w ogóle napięcie na tym gnieździe w karcie. Co Ci da prze-lutowanie tego jak złącze zasilania na karcie może być dobre? Jest jakoś uszkodzone lub wyłamane są piny w nim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to wypadałoby sprawdzić czy po podłączeniu dodatkowego zasilania do karty graficznej jest w ogóle napięcie na tym gnieździe w karcie. Co Ci da prze-lutowanie tego jak złącze zasilania na karcie może być dobre? Jest jakoś uszkodzone lub wyłamane są piny w nim?

Nie. Nie ma żadnych oznak uszkodzeń.

Dioda informuje również że podłączenie jest bo świeci się na zielono.

Gdy odłączę czerwono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uruchamiasz tą kartę bez dodatkowego zasilania to możesz w ogóle wejść do BIOS? Wyświetla się normalnie obraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uruchamiasz tą kartę bez dodatkowego zasilania to możesz w ogóle wejść do BIOS? Wyświetla się normalnie obraz?

Brak obrazu. Ta karta raczej działa wyłącznie z dodatkowym zasilaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że w zasilaczu mam 2x 6 pin. Czy może to być problemem gdy karta wymaga 1x 6pin? (Mniejsze napięcie wtedy daje?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie walnięta karta, sprawdź ją w innym kompie dla pewności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie walnięta karta, sprawdź ją w innym kompie dla pewności

Nie mam niestety u kogo (nowe miejsce zamieszkania) i na czym.

Z tego co się dowiedziałem od poprzedniego właściciela karta przestała nagle działać.

@Edit

Zauważyłem również ciekawą anomalię. Po odłączeniu dodatkowego zasilania i włączeniu komputera rusza ale czuję swąd dziwny z zasilacza więc wolałem nie ryzykować.

Zasilacz jest sprawny. Działał na Radeon HD 7750 a teraz na GTS 250 z dodatkowym zasilaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym Ci mamy pomóc? Przylutuj nowe 2x6pin, a jak nic nie da to karta jest walnięta i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co mam koleżko lutować 2x pin skoro w karcie idzie 1x? Widzisz nawet nie masz pojęcia o jaką kartę chodzi.

Forum jest od tego by znaleźć rozwiązanie. Może ktoś miał taki problem ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz zwarcie na sekcji zasilania karty - do znalezienia i do zrobienia... kwestia, jakim kosztemwink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz zwarcie na sekcji zasilania karty - do znalezienia i do zrobienia... kwestia, jakim kosztemwink.gif

Właśnie tak zauważyłem że jak puszczę ją bez dodatkowego zasilania to nagrzewa się bardzo mocno w około nich te kondensatory.

2ryroet.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś świadomie walnięta kartę i liczysz na cud. Skończy się tym że sobie spalisz zasilacz i tyle zyskasz. Naprawa sekcji to już wyższa szkoła jazdy dla dobrze wyposażonego serwisu co też swoje kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś świadomie walnięta kartę i liczysz na cud. Skończy się tym że sobie spalisz zasilacz i tyle zyskasz. Naprawa sekcji to już wyższa szkoła jazdy dla dobrze wyposażonego serwisu co też swoje kosztuje.

z Radeonem miałem podobnie i naprawa wyniosła 20 zł ;).

I był to jeden kondensator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...