Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

koniu22

Obudowa +AIO - do ~700pln

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł czas na wyminę mojej starej obudowy - Brutus 410. Krótko mówiąc obudowa jest niezła jak za kasę która za nią dałem, ale do cichych jak i najchłodniejszych nie należy

 

Najważniejsze budżet na obudowę i AiO 600-700PLN (może ciut więcej jeśli wydatek będzie uzasadniony)

Obudowa cicha i w miarę dobrze wentylowana. Wersja bez bocznego okna - ładna ma być od zewnątrz, środek mnie nie intersuje, możliwość montażu chłodnicy 240mm (przód? góra? oba?), przyzwoity cable management, wyjście USB 3.1 itp mile widziane. Fajnie jak obudowa nie będzie jakaś wielka

 

Jeśli chodzi o chłodzenie to coś dobrej jakości i przyzwoitej cenie co powoli dobrze chłodzić w przyszłości 6-8 rdzeniowe procki AMD/Intela po lekkim OC

 

I błagam czym mniej RGB tym lepiej

 

 

Aktualnie w budzie mam ale planuję w przyszłym roku przesiadkę na nowszą platformę Ryzen1/2 lub 1151(Coffe Lake+):

MSI B85-G43 (ATX)

i7-4790k + Fortis

GTX 1070

2xHDD

1xSSD

PSU RM550X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena wydaje się aż za dobra, tzn. jest ok.

kolega Minciu zdaje się niedawno kupił i chyba jest zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena wydaje się aż za dobra, tzn. jest ok.

kolega Minciu zdaje się niedawno kupił i chyba jest zadowolony.

 

chłodnica jest gęsta, ponad 14FPI :) Jak znajdziesz coś do 14FPI to byłoby wypas, z drugiej strony w tej cenie to fige znajdziesz :E Tylko Fractal. I to nawet jakby był za 500zl. Za to teoretycznie chłodnicę można podmienić. Masz złączki 1/4cala, odkręcasz starą chłodnicę, podpinasz nową i odpowietrzasz.

 

Chłodnicę miedzianą kupisz za 150-200zl nówkę 240 i 360mm. Wersja G2 Slin na stronie Angela.pl. Przy okazji polecam ten serwis bo wysyłki mają ekspresowe:)

 

Ja bardzo chciałem spiąć 2 systemy AIO w jeden układ, ale jest to nie lada sztuka, żeby dobrze odpowietrzyć dwie pompki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się potwierdziło że jesteś zadowolony, nawet bardzo :D

 

...mówisz dwie pompki i odpowietrzenie... chyba jakiś zbiornik wyrównawczy by się przydał w obiegu, coś na zasadzie bufora.

Pod maską aut, można spotkać pompę główną i pompki pomocnicze i nic tam się nie zapowietrza... tak tylko sobie głośno myślę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się skuszę, zwłaszcza w tej cenie

Przejrzałem kilka testów i są one pozytywne. Chłodzenie ciche i wydajne.

 

@Minciu,

Mam nadzieje że twoje doświadczenie jest podobne.

Chłodzenie ma być zamontowane w Fractal Design Define S (bez okna)

 

PS. Chłodnice lepiej montować na froncie czy górze obudowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będę zadowolony jak to odpowietrzę do końca, nie mam czasu z tym walczyć ostatnio :D Może jutro się uda:P Generalnie te durne pompki AIO jak zassą jakiś bombelek powietrze to nie potrafią go wypluć.

 

Prawdopodobnie skończy się to na wywaleniu wirników z obu blokopompek i użyciem normalnej pompki :D

 

Chłodnicę najlepiej dać na FRONT nie na TOP :) Define S pomieści chłodnicę na froncie 360mm. Chłodnice na TOPie w mojej budzie nie bardzo pasują te co są w specyfikacji. Niby 240 i 280mm pasuje, a realnie 240mm musiałem przykręcić do otworów wentylacyjnych a nie montażowych, bo się nie mieściła. Albo inacze, mieściła się ale wentylator pod chłodnicą naciskał na RAM corsaira z niskim radiatorem. Jestem strasznie zawiedziony tą obudową. To że AIO ciężko się odpowietrza to mnie nie dziwi, ale buda powinna mieścić większą chłodnicę, a nie radzi sobie nawet z mniejszą:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa miesiące temu miałem ten sam problem i kupiłem Arctic Liquid Freezer 240 i Fractal Design Define R5 łacznie zapłaciłem 700zł i jestem zadowolony :) jeśli s36 jest w tak dobrej cenie to tylko brać. Wybrałem r5 zamiast s ponieważ chciałem mieć zatokę 5.25 ale jeśli Ci to nie potrzebne to tylko Define S brać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnicę najlepiej dać na FRONT nie na TOP :) Define S pomieści chłodnicę na froncie 360mm.

Miałem na myśli lepiej ze względu chłodzenia, ot tak ogólnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowietrzyły się pompki:) Widac musiały pokręcić się troche. Ale jedna sztuka jest głośniejsza niż druga ;) O północy, bo za dnia nic nie usłyszałbym:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Chłodzenie zamówione. Będzie w przyszłym tygodniu. Przetestuje czy działa i do szafy. Będzie musiało poczekać na obudowę, ale to dopiero po wypłacie za 2 tygodnie.

 

Plan jest taki żeby zamontować chłodnice na froncie i użyć 1 wentylatora z tyłu do wydmuchu powietrza. (jeden wentyl nie będzie za mało?)

Taki układ powinien stworzyć pozytywne ciśnienie co dodatkowo zabezpieczy wnętrze przed kurzem

Ze względu że cisza ma być priorytetem górny panel ma być zamknięty, plus góra nie ma filtra. Pewnie pobawię się jeszcze regulacja obrotów wentyli żeby znaleźć złoty środek wydajność/cisza.

 

Karta graficzna będzie cicha, Palit 1070 SJS jest bardzo cichy. W pełnym stresie Wiedźmin to 68-70C przy 1000-1200rpm na wentylach i to w budzie typu piekarnik. W nowej będzie lepiej

Najgłośniejszy to będzie raczej dysk HDD, ale nowa obudowa powinna go sporo wytłumić a w przyszłym roku jak ceny dysków spadną przesiądę się na full SSD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden wydech na górze dobrze robi no ale sam ocenisz czy jest konieczny.

HDD 1TB (WD10JPVX) mam i też jest bezgłośny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko.

Chłodnica będzie na froncie. Ale co z wentylami? Który układ push czy pull? Jaki to będzie miało wpływ na wydajność i akustykę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem wspomniane Fractal Design Celsius S36 w tej przecenie, wczoraj odpakowałem i zauważyłem, że parę finów jest miejscami wykrzywionych (jeden troszkę mocniej reszta lekko lub nieznacznie). To moje pierwsze chłodzenie tego typu - reklamować czy szansa na proste jest zerowa? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem wspomniane Fractal Design Celsius S36 w tej przecenie, wczoraj odpakowałem i zauważyłem, że parę finów jest miejscami wykrzywionych (jeden troszkę mocniej reszta lekko lub nieznacznie). To moje pierwsze chłodzenie tego typu - reklamować czy szansa na proste jest zerowa? ;)

Właśnie mam paczkę na biurku jak otworze to dam znać jak wygląda moja chłodnica.

 

EDIT.

Opakowanie ofoliowane oryginalnie. Brak oznak ze jest to chłodzenie ze zwrotu. Po wyjęciu sprawdziłem dokładnie chłodnicę. Wszystkie finy proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są wygięte tak jak na zdjęciu ale nie blokują przepływu powietrza to bym się nie przejmował.

Jest to raczej problem estetyki.

 

Przyjrzę się jusze raz swojej chłodnicy ale nie mam jej teraz przy sobie. Jak pisałeś ze finy są pogięte myślałem raczej o czym takim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morele kazało zanieść chłodnice do obejrzenia do punktu odbioru, zaniosę i zobaczymy co oni na to, na zdjęciach w necie widzę, że zwykle tylu zagięć nei ma, czasami jakieś pojedyńcze... ale moze profesjonalne sa lepiej pakowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie oba AIO Fractala chyba miały ten efekt. Tak jakby na odwal się poskładane, ale nie ma zagięć jak od nacisku palca, że finy blokuje tylko nierówno idą finy i razi oko z bliska. Szkoda noszenia chłodnicy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że mam też chłodnice Fractala Kelvina, czyli rebrand Alphacool i tam wszytkie finy sa ładnie osadzone. Celsius ma FPI tak na oko 18-22, zależy jak leży :) Tu gęściej, tam rzadziej. Najlepiej od razu chłodnicę wymienić na jakąś miedzianą xflow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabiorę dziś do punktu i niech ocenią, trochę mnie drażni taka fuszerka u firmy, która lubiłem za jakość produktów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Zestaw z obudowa i zasilaczem: i5-8500 Płyta MSI 1151 m.atx Dysk m.2 256GB DDR4 8GB RX560 4GB - sprzedam 800 zł zdjęcia dodam za 24h  
    • Kupię kamerę Blackmagic 2.5k 
    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...