Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sisterhood

Głośniki 2.1 do 1000 PLN, gry, filmy

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego 2.1? Brak miejsca na biurku. Wspaniałej jakości dźwięku nie oczekuję, ma to być coś solidnego do gier i filmów. Fajnie byłoby aby były lepsze od T3100. Źródłem integra na płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro brak miejsca na biurku to chcesz 2.1? A 5.1 to byś na biurku posrawił? :E To 2.1 ma być na biurku? w sensie głośniki na biurku a sub pod?

 

1000 zł można by stereo złożyc ale jak chcesz coś all-in-one to jest sporo gotowych zestawów. 1k na taki zestaw to nawet, masz w czym wybierac.

 

Bierz coś co chociaż wygląda troszke lepiej niz te Ligitech`y. Jakas obudowa MDF, normlane wymiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sub na podłodze :) Satelity przy monitorze. Praktycznie nie będę na tym słuchał muzyki. Filmy, gry. Wiem, że wybór jest spory, dlatego prosiłbym o konkrety. Może ktoś coś ma fajnego i mógłby zaproponować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taga Harmony InTone 2.1 albo używane Edifier S730. Dosyć solidnie wygląda też ten nowy model S350DB, ale to poza budżetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1000 zł oczekuje się już dobrej jakości dźwięku, jak ci nie zależy na dobrym dźwięku to kup za 200 microlaby. Edifier s730 wymaga sporo miejsca na sub z uwagi na jego budowę, cena kosmos. Tagi mają dobre opinie i szczerze czekam aż ktoś je wreszcie kupi i tu napisze coś o nich. Te s350DB wyglądają ciekawie ale jak grają (cena na pewno powyżej tysiaka)? długi czas miałem edki C3 i mimo że są chwalone miały swoje poważne wady, stąd przesiadka na hi-fi i teraz wiem że za grajki do komputera to góra 500 zł, bo więcej to już szaleństwo, te Tagi jedynie kuszą i za nie bym może tyle dał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jfseba

A dawniej temu pamiętam jak chwaliles właśnie edki C3 dla ciebie nie było zadnej roznicy w jakości wzgledem innych kolumn stereo.

Do filmów i gier starcza ci np. wspominane Tagi

Więc nie ma co pakować sie na siłę w stereo

Ew pomyśl nad Microlab FC330 dlaczego akurat te ? Są bardzo tanie przy grach i filmach może również sie sprawdzą w razie czego je oddasz do sklepu jak nie będą pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie informacje.

 

@Aro1991 zerknę na Microlaby. Jak pisałem zestaw wyłącznie do gier i filmów, do muzyki będzie callisto 2200 i dynaudio S25. Tylko muszę jeszcze pomyśleć o źródle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o edkach c3 to parę lat temu był najlepszy wybór jak ktoś potrzebował małe satelitki na biurko a sub gdzieś tam się wepchnęło w kąt pokoju. Edki mają problemy z wysokimi tonami ale za to mają dobry jakościowo niedudniący bass który wtedy był bardzo pożądany. Wokół microlab fc330 krążyły plotki o atrapie który znacząco pogarszał jakość dźwięku. Miałem wtedy kupić edifier c2 plus ale w tym samym tygodniu co zamawiałem wycofali towar i wprowadzili nowszy model który z wyglądu był obrzydliwy a także kosztował 440 zamiast 330. Wszyscy polecali c3 więc jakoś dozbierałem ale 800 czy 1000 to już byłby dla mnie overkill.

 

Co do źródła to jeśli nie zamierzasz używać słuchawek to strata pieniędzy na kartę dźwiękową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, spokojnie:) Tor pod słuchawki jest, może tylko HiFiMany pójdą do wymiany. Tor stereo też "prawie" gotowy. Zostały pierdziawki pod kompa i tu źródłem na pewno będzie integra (z jakimś sabre na pokładzie o ile dobrze pamiętam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Podzieliłem się tylko własnym doświadczeniem. A teraz edifiery są jeszcze droższe niż kiedyś i nie za bardzo się opłaca je kupować tak czy siak. Na twoim miejscu spróbowałbym microlab fc330 i dopiero później jak się nie spodoba to patrzyłbym za droższymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jfseba

A dawniej temu pamiętam jak chwaliles właśnie edki C3 dla ciebie nie było zadnej roznicy w jakości wzgledem innych kolumn stereo.

 

 

Chwaliłem bo to nadal dobry zestaw komputerowy do 500 zł (tyle kosztowały kiedyś nowe), wolałbym C3 niż jakieś kastraty typu edifier r1600, tu moja opinia się nie zmienia ;)

 

Taga intone jest też w wersji mini, kosztują chyba ze 400zł, warto na nie spojrzeć i porównać z fc330

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie słyszałem logitechy Z-623. Grały zadziwiająco przyzwoicie, no po prostu bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na jakieś konkretne testy tym bardziej że masz do czego porównać. Sporo osób pyta o zestawy do komputera więc info będzie przydatne dla innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak te Tagi grają, czekam na info :)

 

Trochę to potrwa, bo bajzel przy przeprowadzce straszny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę co by tu napisać o tych maleństwach.

Może garść informacji użytkowych. Brak problemów z podłączeniem, satelitki prezentują się bardzo ładnie - polecam kolor wenge (choć można się przyczepić do tego jak okleina została położona (na szczęście łączenie jest na spodzie, gdzie przy normalnym użytkowaniu raczej nie zaglądamy). Co do jednostki sterującej (znajdującej się w subie), jedyne do czego można się przyczepić to ohydny plastik (imitujący piano black). Do tego dochodzi słabo reagujący pilot i chyba mamy komplet. Ogólnie nie jest źle, mankamenty znajdowane na siłę co przy cenie 399 zł spokojnie można wybaczyć.

Co do brzemienia...

Zestaw był kupowany głównie z myślą o grach i filmach i tu sprawuje się bardzo dobrze (zdecydowanie lepiej niż poprzedni creative T3100), wyraźne linie dialogowe, bas jak trzeba też zaburczy w odpowiednim momencie. Co do muzyki... nie próbowałem podłączyć pod porządne źródło, dlatego tylko integra, i tu bez zaskoczenia, grają zdecydowanie lepiej od T3100, ale to nadal milionowe kompromisy. Brak sceny, brak porządnego zszycia środka z dołem. Bas sobie hula jak chce. Oczywiście można sobie odpalić na tym YT i niech brzdąka w tle, ale do do słuchania dla przyjemności... to nie dla mnie.

 

Generalnie zakup uważam za udany, do tego do czego zostały zakupione sprawdzają się świetnie, natomiast przy zakupie trzeba być świadomym tego, że cudów tu nie będzie. Choć ciekawie może wypaść starszy brat, kosztujący 799 Intone i nie wiem czy po niego nie sięgnę w najbliższej przyszłości (problemem może okazać się dostępność wykończeń, tylko wysoki połysk - czego nie cierpię).

 

Jeszcze raz podziękowania dla jfseba, bo to dzięki informacji od niego zerknąłem na ofertę Tagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z wysokimi tonami, czy są w miarę czyste, czy słychać jakieś zniekształcenia?

 

Pewnie jakaś karta dź polepszyła by to i owo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest różowo, im więcej "treble" na eq tym bardziej zapiaszczone (a im mniej tym większa obecność "koca"), ale... tu wyższy środek jest bardzo przyjemny (linie dialogowe). W "Migrations" Grusina bardzo ładnie został zaprezentowany fortepian, podobnie Loussier i "jego" Satie. Natomiast odczuwa się kompletny brak powietrza. Ma się wrażenie, że dźwięk dosyć mocno trzymany w imadle. Przy mocniejszych dźwiękach jest chyba jeszcze gorzej ("Moskau" Rammstein) robi się dosyć mocna kompresja. Chyba najciekawiej jest w dobrze skrojonym popie ("Private Dancer" T. Turner - XRCD).

 

Myślę, że czeka mnie jeszcze trochę zabawy z ustawieniem tego wszystkiego i tak jak pisałem, źródłem wyłącznie integra.

 

I na koniec, żeby ktoś tego nie odebrał jako bardzo słabej opinii o zestawie. W porównaniu z Taga T3100 (Creative) kompletnie nie grał tylko buczał. Tu już da się czegoś posłuchać. Myślę, że z czasem jeszcze podrzucę jakieś spostrzeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...