Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ximul

OC kości RAM różnych producentów

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, zapewne popełniłem straszliwą zbrodnię, nie mając dwóch tych samych kości RAM, ale tak akurat się złożyło :P

 

Gdy składałem kompa pod Ryzena, z braku funduszy wziąłem tylko jedną 8gb kość Hyper Savage. Miała ona możliwość osiągnięcia do 3000MHz, więc całkiem w porządku. Po kilku miesiącach w końcu mogłem dokupić drugą kość do 16GB, ale jak na złość nagle Savage zniknęły ze sklepów i cały misterny plan... wiadomo co.

 

Szukałem więc kości o podobnych parametrach. Znalazłem Ballistix Elite, która na papierze prezentuje się podobnie. Technikalia również wyglądają w porządku, różni je jedynie ostatni timing: jedna ma 35, druga 36.

 

Pytanie więc moje brzmi, czy da się w ogóle dwie kości od różnych producentów podkręcić na ta 2933MHz? Bo próbowałem różnych ustawień, ale zdają się nie działać i bios mi co chwila pika z błędem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zapewne popełniłem straszliwą zbrodnię, nie mając dwóch tych samych kości RAM, ale tak akurat się złożyło :P

 

Gdy składałem kompa pod Ryzena, z braku funduszy wziąłem tylko jedną 8gb kość Hyper Savage. Miała ona możliwość osiągnięcia do 3000MHz, więc całkiem w porządku. Po kilku miesiącach w końcu mogłem dokupić drugą kość do 16GB, ale jak na złość nagle Savage zniknęły ze sklepów i cały misterny plan... wiadomo co.

 

Szukałem więc kości o podobnych parametrach. Znalazłem Ballistix Elite, która na papierze prezentuje się podobnie. Technikalia również wyglądają w porządku, różni je jedynie ostatni timing: jedna ma 35, druga 36.

 

Pytanie więc moje brzmi, czy da się w ogóle dwie kości od różnych producentów podkręcić na ta 2933MHz? Bo próbowałem różnych ustawień, ale zdają się nie działać i bios mi co chwila pika z błędem.

Czyli już masz obie kości? Napisz po pierwsze całą konfigurację swojego sprzętu płyta+ dokładne nazwy RAM. Czy obie kości działają stabilnie bez OC na 2133mhz? Generalnie 2 różne kości i to jeszcze na Ryzenie to dla mnie egzotyka :E

Najlepiej z marszu daj screenshoty z obu kości z programu taiphoon burner. Strzelam, że hyperx jest na hynix, a Ballitix podobno lubi microna.

 

Szczerze powiedziawszy będziesz chyba pionierem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli już masz obie kości? Napisz po pierwsze całą konfigurację swojego sprzętu płyta+ dokładne nazwy RAM. Czy obie kości działają stabilnie bez OC na 2133mhz? Generalnie 2 różne kości i to jeszcze na Ryzenie to dla mnie egzotyka :E

Najlepiej z marszu daj screenshoty z obu kości z programu taiphoon burner. Strzelam, że hyperx jest na hynix, a Ballitix podobno lubi microna.

 

Szczerze powiedziawszy będziesz chyba pionierem :D

 

Pionier... to brzmi dumnie :D

 

Więc od początku. Tak, mam obie kości i działają stabilnie na 2133MHz.

 

MSI B350M Gaming

Ryzen 1600 3,8 OC

8GB HyperX Savage DDR4 3000MHz CL15

8GB Crucial Ballistix Elite DDR4 3000MHz CL15

 

Skriny:

HyperX https://i.imgur.com/C1MId2Q.png

Crucial: https://i.imgur.com/rjrGHEZ.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pamięci od hynix i microchip, na dodatek dual rank.

OK :E

Sam nie wiem co z tym zrobić, mam na myśli to:

Nie wiadomo na ile pójdą, może być że pójdą minimalnie do góry, albo na 2667mhz-najbardziej optymistycznie, 2933mhz to max na jakie te pamięci mogą pójść w teorii, przy pomyślnym wietrze i kombinowaniu.

Lub ewentualna wymiana tego Cruciala na hynixa jeśli oczywiście możesz, tylko nie wiem, czy jest sens- nie wiem, czy są gdziekolwiek jeszcze hynixy dual rank?

 

Jak chcesz próbować je ustawić to:

Spróbuj z grubej rury od taktowania 2667mhz

Wyłącz inne opcje typu memory try it, XMP, cokolwiek jeśli wcześniej ustawiałeś, tak samo cofnij OC procka i grafiki jeśli robiłeś

Ustaw taktowanie 2667mhz

Wpisz timingi np. takie:

command rate: 2 + geardown mode: diasble

główne: 16.16.16.16.40

subtimingów na razie nie ruszaj

DRAM voltage 1,5v

SOC voltage 1,2v

Sprawdź co z tego wyszyło, jeśli ruszy to przetestuj PC godzinę prime95.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Prawda taka że każdy producent ma swoje lepsze i gorsze sockety, lepsze i gorsze momenty itp. Pamiętam jak miałem asrocki p67 pro 3 i z170 extreme 4. Ale to były mega fajne płyty🙂 ok, może nie były z najnizszej półki cenowej ale super się je użytkowało, a z170 extreme 4 z 6600k podkręconym na 4,5 GHz działa u mnie bezproblemowo od 8,5 roku. Tak więc nie można generalizować że jedna marka jest lepsza od drugiej w każdym sockecie.
    • https://ithardware.pl/aktualnosci/naukowcy_wiedza_jak_wyeliminowac_problem_wypalania_sie_oledow-32278.html
    • Od trzech lat posiadam tablet graficzny  XP-PEN Artist 22R Pro z którym mam spore problemy, bo PC go nie wykrywa - tablet jest podłączony przez USB-C i muszę najpierw odpiąć kabel USB od PC, podłączyć do smartfona, ponownie podpiąć do PC, jest dźwięk, wychodzi komunikat, że system nie rozpoznał sprzętu, muszę jeszcze zmieniać w ustawieniach ekranu z "rozszerz te ekrany" na "Powiel te ekrany" i ponownie na rozszerz i dopiero wtedy działa Teraz chodzi mi o coś innego: korzystam głównie z darmowego programu Krita i jest sporo rysunków, których nie da się kolorować, po prostu cała paleta barw w programie jest szara i nie da się wybrać żadnego koloru, kupiłem sobie w PDF kilkanaście rysunków do pokolorowania i z nimi jest to samo, są to pliki JPG (jpg) i czy można coś zrobić, np. jakoś zmienić typ pliku, żeby Krita go widziała i dało się kolorować?
    • Sprzedać, zażądać okupu, szantażować osoby z wycieku że upubliczni ich choroby np weneryczne (HIV, rzeżączka, kiła itp). Takie dane są bardzo cenne. 
    • Jakby takie szkolenie trwało z 2 tygodnie i by zwalniało mnie ze stosunku pracy z zachowaniem wynagrodzenia, plus miałbym do wyboru kilka terminów, to w sumie chciałbym jechać na takie szkolenie.  Zawsze jakiś nowy experience. Pracownicy ochrony zdrowia mieli takie coś niedawno lub mają cały czas. Znajoma położna była na takim szkoleniu. Nie wiem ile ono trwało, ale chyba dobrze się bawili.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...