Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Greg326

msi z77a-gd55 - problem z uruchomieniem komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Od kilku dni mam problem z płytą Z77A-GD55. Po wciśnięciu przycisku power komputer uruchamia wentylatory, jednak monitor, klawiatura i myszka pozostają bez sygnału (cały tylny panel złącz). Początkowo myślałem, że pomoże wymiana baterii BIOS (miała już 5 lat), jednak pomogło tylko na kolejne uruchomienie a teraz jest to samo.

 

Teraz prawie nie udaje się go włączyć (nie mam sprawdzonego sposobu jak to zrobić, nie pomaga też reset BIOS przyciskiem na tylnym panelu lub zworką na płycie). W 90%-95% przypadków płyta odpala bez zasilenia tylnego panelu. Proszę o poradę co robić w tej sytuacji. Z komputerem do tej pory nie było żadnych problemów i teraz po udanym uruchomieniu pracuje normalnie kilkanaście godzin.

 

Komputer nie był kręcony, nic nie było przy nim robione od kilku lat, obudowa ma kilka wentylatorów i jest przewiewna. Nie wiem co tu jeszcze podejrzewać oprócz płyty.. zasilacz to Be Quiet BN193 600 W (ma zapas mocy), RAM Kingston HyperX 2x4GB Predator Series KHX18C9T2K2/8X.

 

Bios był aktualizowany chyba 2 lata temu do najnowszej wersji (nie ma obecnie nowszej).

 

Będę wdzięczny za jakąś sugestię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, miałem coś podobnego na z77a-g45, czarny ekran przy starcie i z czasem coraz trudniej go uruchomić.

 

Jedyne co udało mi się ustalić to to że po aktualizacji biosu chodziło bezproblemowo ze 3-m-ce.

 

Także przygotuj pendrive z najnowszym biosem na innym kompie i jak ten ci się uruchomi to od razu w bios i aktualizacja.Przed aktualizacją reset zworką.

 

Nie ma znaczenia że bios już najnowszy, aktualizuj razem z ME ...coś tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, miałem coś podobnego na z77a-g45, czarny ekran przy starcie i z czasem coraz trudniej go uruchomić.

 

Jedyne co udało mi się ustalić to to że po aktualizacji biosu chodziło bezproblemowo ze 3-m-ce.

 

Także przygotuj pendrive z najnowszym biosem na innym kompie i jak ten ci się uruchomi to od razu w bios i aktualizacja.Przed aktualizacją reset zworką.

 

Nie ma znaczenia że bios już najnowszy, aktualizuj razem z ME ...coś tam.

 

Wielkie dzięki za radę. Na pewno skorzystam. Zauważyłem, że komp często wstaje jak mu zresetuję BIOS przyciskiem na tylnym panelu (nie jest to niestety regułą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że nowy BIOS rozwiązał problem. Wielkie dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...