Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Eril

Brak TurboBoost w i& 4702m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z funkcją Turbo Boost dla i7 4702m w laptopie Lenovo G710.

Funkcja zwyczajnie się nie uaktywnia, chociaż mam załączony plan maksymalnej wydajności.

Nie mam dogranego żadnego innego oprogramowania odpowiadającego za wydajność laptopa.

W biosie nie ma żadnej funkcji dotyczącej tej funkcji. (jedynie jakieś Intel Virtual... AKTYWNE)

Po uruchomieniu Intel Extreme Tuning Utilities mogę manualnie wymusić działanie wszystkich rdzeni z podniesionym taktowaniem, ale funkcja Turbo Boost sama z siebie nie działa pomimo zaznaczonego tam "Enabled".

Nawet przy 100% obciążeniu procesora zawsze trzyma 2.2GHZ. Dopiero wymuszając manualnie w IETU mogę uzyskać 3-3,4GHz, ale wtedy procesor utrzymuje to taktowanie zawsze, nawet na pulpicie.

Wystarczyłoby mi działanie zwykłej opcji Turbo Boost, nie potrzebuję sztywnego 3Ghz+.

 

Czy macie jakieś wskazówki dotyczące tego zagadnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do biosu i przywróć ustawienia domyślne (bez różnicy że sam nie możesz tam nic zmienić - po prostu spróbuj).

Możesz też spróbować zaktualizować bios.

Czy system operacyjny posiada wszystkie aktualizacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jeż mówi - po prostu przywróć i zobacz kiedyś w Lenovo na uszach stawałem żeby znaleźć przyczynę braku boosta i tylko to pomogło - prawdopodobnie są jakieś niewidoczne w biosie opcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste, ale bym nie wpadł na to. Pomogło. Dzięki wielkie! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Problem powrócił. Po którejś aktualizacji w10, nawet nie wiem której. Po prostu dobija do 2,17Ghz i tyle. Bios przywróciłem tak jak kiedyś, plany energii dałem na domyślne i nic. Co gorsza nawet IETU już nie pozwala na zmianę mnożnika... Grafikę mogę podkręcić, ale rdzeni nie. Już mnie szlag trafia. Nawet filmu UHD BR nie da rady odtworzyć w pełni płynnie, bo po 95-100% użycie CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Problem powrócił. Po którejś aktualizacji w10, nawet nie wiem której. Po prostu dobija do 2,17Ghz i tyle. Bios przywróciłem tak jak kiedyś, plany energii dałem na domyślne i nic. Co gorsza nawet IETU już nie pozwala na zmianę mnożnika... Grafikę mogę podkręcić, ale rdzeni nie. Już mnie szlag trafia. Nawet filmu UHD BR nie da rady odtworzyć w pełni płynnie, bo po 95-100% użycie CPU.

Ktoś ma jakieś pomysły?

AAA w międzyczasie jeszcze lapek był w serwisie na wymianie obudowy i taśmy LCD, ale to raczej nic nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...