Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MistGold

Polaczenie 3 zasilaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko wiecie czy jest moze jakas przejsciowka na polaczenie zasilaczy(preferowalbym) czy tylko jakies laczenie kabli(prosze o rozwiniecie)

 

Chce polaczyc 3 zasilacze Corsair VS650 , moja konfiguracja bedzie wymagala 1550 Watow.

 

Jezeli ktos wie cos na ten temat i moze udzielic pomocy bardzo dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna recznie polaczyc. Tylko nie wiem jak z petla masy bo tego nie probowalem. Polega to na polaczeniu masy kazdego zasilacza. Czyli wspolna masa (gnd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestes pewny ze az 1550W? to do koparki? (12x rx/gtx1070?)

 

seria VS jest dosc słaba na dlugie obciązenie (mialem chwile cx750 i przy tylko 450W juz był ciepły( a co dopiero jak pusccisz 520W na 650 z gorszej serii)

 

dla swietego spokoju wziałbym 3x 750W lub 4x 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vs650 nie nadają się do łączenia, będą problemy ze stabilnością napięć.

 

Poszukaj czegoś z DC-DC, choćby i nowy Corsair CX. Acz jeśli to koparka, wolałbym coś sprawniejszego tak czy inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vs650 nie nadają się do łączenia, będą problemy ze stabilnością napięć.

 

Poszukaj czegoś z DC-DC, choćby i nowy Corsair CX. Acz jeśli to koparka, wolałbym coś sprawniejszego tak czy inaczej.

 

w teorii moze nie, ja łaczylem zasilacze jak o dc - dc nikt nie slyszał, wszsytko podlaczone na dywanie, czasem nawet bez zadnych połaczen tylko drugi zasilaczz odpalony spinaczem biurowym i działalo

 

 

2x gtx280 sli na 2x chieftec 400W :E (druga gtx280 przyniosl znajomy, a z zasilaczy nie mialem nic mocniejszego tylko samo truchło typu 400-450W)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja łaczylem zasilacze jak o dc - dc nikt nie slyszał

 

To wtedy nie było chyba zasilaczy komputerowych. Więc co łączyłeś? :E

 

Takie połączenie i tak nie podziała długoterminowo przez niedostateczne okablowanie + wpływ nietrzymania napięć na podzespoły. Jak działało, to miałeś fuksa (albo nie obciążałeś mocno), a nie dlatego, że powinno działać.

 

Nie zdziwiłbym się, jak VS przy dużych obciążeniach obraził się na normy ATX i sobie wyszedł :lol2: Zresztą przy obciążeniach rzędu 1,5 kW i sprawności ~80% byłoby prawie 400W strat na ciepło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wtedy nie było chyba zasilaczy komputerowych. Więc co łączyłeś? :E

 

Takie połączenie i tak nie podziała długoterminowo przez niedostateczne okablowanie + wpływ nietrzymania napięć na podzespoły. Jak działało, to miałeś fuksa (albo nie obciążałeś mocno), a nie dlatego, że powinno działać.

 

Nie zdziwiłbym się, jak VS przy dużych obciążeniach obraził się na normy ATX i sobie wyszedł :lol2: Zresztą przy obciążeniach rzędu 1,5 kW i sprawności ~80% byłoby prawie 400W strat na ciepło...

 

kiedys sie brało CHIEFTECA i dobre bylo - nikt nie przejmował sie liniami, dc-dc albo ze jest gold czy platnium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, coś mi się wydaje że z tym łączeniem zasilaczy to nie jest tak chop siup. Wiadomo, że jak będzie różnica napięć pomiędzy nimi to popłynie prąd wynikający z tej różnicy i rezystancji przewodów. W skrócie na pewno połączenie 3x650W nie da 1550W tylko mniej, ile? hgw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie wezme 4 zasilacze te VS650 i zlacze tymi przejsciowkami bo szkoda wyrzucac. i to ma zasilic Intel celeron (nie pamietam jaki model) dysk ram(ale to juz praktycznie nic pradu nie bierze) oraz 6 GTX 1080 (bez TI)

 

Jeszcze posiadam na innej koparce zasilacz RX1000x i wychodzi po za skale 1180W na watomierzu i czy moglbym do niego dodac ten zasilacz VS 650 zeby zasilic 2 karty RX570?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poszukaj jakiś mądrych riserów, które mają separowane 12V, żeby nie spinać ze sobą tych zasilaczy niczym innym niż GND.

Tzn. 12V dla gpu po pcie nie powinno mieć dostępu do 12v na złączu pcie mobo (powinno iść z dodatkowej złączki wpinanej w zasilacz).

Po 2 karty na zasilacz, czwarty zasilacz na osprzęt.

 

Powinno działać... ale usterka dowolnego z tych zasilaczy i masz drogi problem - nie prościej Ci kupić jeden >=1500W ?

 

Wow, coś mi się wydaje że z tym łączeniem zasilaczy to nie jest tak chop siup. Wiadomo, że jak będzie różnica napięć pomiędzy nimi to popłynie prąd wynikający z tej różnicy i rezystancji przewodów. W skrócie na pewno połączenie 3x650W nie da 1550W tylko mniej, ile? hgw.

Połączenie równoległe 3 zasilaczy 650W daje - uwaga, fanfary - 650W :D

Dzieje się tak dlatego, że czego by tam zasilacz w środku nie miał, to końcówki schematu wyglądają tak samo - diodka, kondensator. Powoduje to że jeżeli łączysz 2 zasilacze mające 12.2V i 11.8V to nie zachodzi między nimi żadne "grzanie" z napięciem 0.4V i rezystancją pasożytniczą. Po prostu zasilacz 12.2V naładuje kondensator zasilacza 11.8V i będzie tak długo jedynym dostawcą prądu aż napięcie na nim spadnie poniżej 11.8V (i wtedy dopiero drugi zasilacz zacznie coś robić, dla pierwszego już pewnie przekroczyłeś moc).

 

 

Jeszcze posiadam na innej koparce zasilacz RX1000x i wychodzi po za skale 1180W na watomierzu i czy moglbym do niego dodac ten zasilacz VS 650 zeby zasilic 2 karty RX570?

 

Proponuję wyjąć jedną kartę graficzną i zacząć pracować w obrębie specyfikacji. Podziękuje Ci i zasilacz i sekcje zasilające kart graficznych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedys sie brało CHIEFTECA i dobre bylo - nikt nie przejmował sie liniami, dc-dc albo ze jest gold czy platnium

 

Kiedyś nie było koparek...

 

To w takim razie wezme 4 zasilacze te VS650 i zlacze tymi przejsciowkami bo szkoda wyrzucac

 

Uważaj - dośc widziałem popalonych przejściówek z moleksów na forach o miningu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w praktyce nie ma to wpływu czy dasz risery czy zasilanie czy jakeis masy porobisz

 

jak pisalem

dawno sie bawilem tymi chieftecami z 2x gtx280 - wszyskto na podlodze - zadnych mas nie robilem (karty w slotach normalnie a druga karta zasilana byla ze slotu przez pierwszy psu, i wtyczkami przez drugi psu)

 

do tego 4 lata temu mialem koparke na 6x r9 290 na chieftec 1000W bronze i 1000W corsair RM gold

 

gold zasilał mobo i 3 karty + dodatkowo 3 karty z riserow (nie byly usb, zwykle taśmy bez zasilania) mobo btc z 2x molex

 

1000W chieftec zasilał tylko 3 karty z pci-e

 

(pobor z gniazdka corsair 1100W)

chieftec jakos 800-850W wychodzilo

 

nigdy sie nic nie dzialo (oczywiscie drugi psu odpalony na spinacz biurowy, i raz czy dwa potrącilem kabel i wyleciał - koparka sie zawiesila i tyle, wylaczylem calosc zrestwoalem i znowu dzialalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalne równoległe łączenie - tylko na tych vs-ach będą spore straty na energii (już lepiej wziąć modecoma 500 z goldem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiec powiedzcie mi co zrobic dokladnie bo mam te 2x vs650 , a co do jednego 1500 to koszt jest duzo wiekszy jeden 650W to 250zl a taki 1500w to 2k , wiec z tymi przejsciowkami co pan na samej gorze pokazal to nie dobre to ? a co do spalonych molexow to sam widzialem je u mojego kolegi bo tak informatycy mu ze sklepu powiedzieli zeby zrobil wszystko stopione ja i jego brat do dzis sie z teg osmiejemy hah :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...