Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Yearman

Nagłośnienie do salonu 18 m2 -mało miejsca budżet:2300

Rekomendowane odpowiedzi

W salonie 18m2 mam aktualnie komputer(jako źródło) podłączony do monitora i TV. Obecnie używam głośników genius 6000- niestety coś się zaczyna psuć i czasami głośniki same przełączają źródło z DVD na AUX2.

Głośników używam głównie do filmów, seriali, muzyka i granie jest na dalszym planie (używam słuchawek)

Już wcześniej rozglądałem się za jakimś audio i byłem nastawiony na dobre stereo i amplituner. Problem jest jednak z miejscem- nie mam tego jak sensownie rozmieścić. Kolumny od zestawu 5.1 zajmują jednak mniej miejsca niż duże 2.0. Chciałem wymienić na 5.1 ale jedyne sensowne to creative 906 i edifier S760D. problem w tym że subwoofery tych zestawów to całkiem spore meble a na to nie mam miejsca. Subwoofer z geniusa mam pod biurkiem i większego już tam nie zmieszczę.

W związku z tym zacząłem rozglądać się za najlepszymi możliwie 2.0. Problem jednak w tym, że głośniki stałyby na szafce RTV po bokach lub pod spodem TV a tam miejsca mam po ok 18 cm z każdej strony i tu pojawia się problem bo wypatrzyłem edifier 2730db tu szerokość 22 cm więc musiałbym podnieśc TV żeby po 4 cm schowały się pod TV co nie będzie chyba najlepiej wyglądało. Musiałbym chyba wybrać nieco niższe lub węższe głośniki i tu wybór pada na edifier 1700bt. Które zmieszczą się pod/ z boku TV LCD48". Jednak budżet mam sporo większy wszak myślałem o edifier S760 za 2300 a skończę na głośnikach za 600zł , które mogą okazać się za małe, słabe.

 

Reasumując pozostają mi głośniki R1700 lub coś podobnego lub większe np. R2730db ale musiałbym "cudować" podnieść Tv albo 1 kolumna na podłodze a druga na szafce. Lub szukać zestawu 5.1 z mniejszym subwooferem lub jakieś wąskie głośniki 2,0. Załączam rzut ściany oglądam z sofy 3,5 mb na przeciwko

post-143471-15059860935476_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edifier r1700 się nie sprawdzą pod tv. Miałem, nie polecam

 

Pomyśl os niewielkich głośnikach podstawkowych powieszonych na ścianie z boków tv.

Cos jak tutaj :

 

150503.Magnat7.jpg

 

ewentualnie kolumny przeznaczone do bezpośredniego powieszenia na ścianie

 

Niewielkich nie znaczy zupełnie małych. Te 14-17cm membrany muszą mieć.

 

Do tego niewielki wzmacniacz cyfrowy do wstawienia pod tv spokojnie.

Ostatnio na allegro jest wysyp Smsl q5 pro- chyba jakieś promocje były w chińskich sklepach.

Jedyny problem to on nie ma wyjścia na słuchawki.

 

http://allegro.pl/smsl-q5-pro-s-m-s-l-wzmacniacz-glosnikowy-i6967009876.html

 

Do tego do kina starczą te kolumny :

Mój link

Oczywiscie do muzyki przydał by się model tę klasę dwie lepszy ale jak sam mówisz nie jest to priorytet ;)

 

 

Sam mam smsl ad18- dodatkowo ma wyjście słuchawkowe i niezłej klasy bt- można puszczać muzykę czy radio z telefonu.

 

Jak to ma grać w jakikolwiek sposób akceptowalnie to musisz mieć głośnika na wysokości uszu podczas słuchania i oglądalnia tv.

 

Wciskanie pod tv itp odpada.

Jak nie ma wyjscia to kup soundbara. To i tak zagra lepiej niż jakie edifiery wciśniete pod tv.

 

 

Jesli filmy wzneijsze od muzyki to zestaw z niwielkimi satelitkami + sub ale tuaj też musisz satelity powiesićna ścianie, a sub nie mzoe stać byle gdzie (jak u ciebie pod biurkiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narysuj plan pokoju bardziej czytelnie jak możesz bo nie mogę za bardzo tego wyobrazić sobie.

Ew wrzuć fotkę z pomieszczenia

Czy znalazł byś miejsce na standy bądź kolumny podłogowe?

Dlatego pisze o tym ponieważ to lepsze wyjście niż wywalanie 500-1000 zl na proste glosniki PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wcześniej to jest plan/widok ściany na której miałby być sprzęt

 

Wrzucam rzut z góry. Tam gdzie biurko i szafka to jest ta ściana której rzut dałem w e wcześniejszym poście.

Mijsce mam pod TV albo NAd TV. po bokach mam jedynie po 18 cm. Miejsca niestety jak na lekarstwo. dramat

post-143471-15060012654477_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realnie te rzuty nic nie dają bez wymiarów. Jak masz po 18 cm obok tv to lipa. Moim zdaniem niezłej klasy soundbar z subem to jedyny ratunek. Komputerów kilka i pod tv zagrają fatalnie. Nad tv zapewne wizualnie będzie lipa, ciężko to będzie ustawić bo i nie ma.miehsca na rozstawienie ich na szerokość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy obrazek widok na wprost salonu/pokoju ma na dole podziałkę każda kratka to 10 cm i mniej więcej jest to dobrze rozrysowane jest tam 390 cm minus drzwi i szafa bo taki idiotyczny rozkład..

Biurko ma 75 cm szafka rtv bedzie mieć 145 cm. Całość od drzwi do ściany ma jedynie 240 cm i musze tam zmieścić kącik komputerowy który ma te 75cm. Nad szafką RTV (143)bedzie tv 48" 108 cm - zostaje ok 36 cm czyli po 18cm z każdej strony. Wiem, że temat jest trudny, dlatego założyłem temat. Wyszukałem jedynie te R1700BT które wejdą spoko po bokach TV. Rozważam jeszcze logitech z906 subwoofer jest do zmieszczenia między biurkiem w szafką RTV satelikti po boku Tv na szafce albo na ścianę a tylne nad sofę z tyłu na ścianę.

Pozostaje pytanie co będzie lepsze:

r1700 vs 2730db (może wejdą po bokach TV) vs z906 vs soundbar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem miałem edki 1600 i do kompa ok, do tv poracha odpuść komputerówki. Zamów przyzwoity soundbar zawsze masz 14 dni na zwrot. Poza tym zmienisz tv na większy (jak dla mnie 55" to się robi już standard)i tam już nic nie zmieścisz. Kombinowanie w takich warunkach z komputerowym zestawem 5 1 to już w ogóle szaleństwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony też bym odradził Edifiery pod TV. Co prawda nie sprawdzałem R2730db, ale mam Edifiery R2600, pod PC naprawde spisują się bardzo dobrze. Natomiast jak podpiąłem pod TV, to jak już było wspomniane - tragedia i nie miało to nic wspólnego z tym co potrafią te głośniki pokazać podpięte pod PC. No ale zdaje się, że r2730db to nowszy model od r1700 i r2600, może coś poprawili. Możesz zamówić i sprawdzić, ale jak usłyszysz to co ja to bez wahania je spakujesz i odeślesz na następny dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem głośniki będą podpięte pod PC (TV jest tu źródłem obrazu z PC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładuj normalne kolumny podłogowe , do 18m2 bardzo dobrze daje radę zestaw który ja mam. Tzn Rotel ra-01 może być 02 ma pilota, i avance dana 503, mają lepsze wysokie niż omega 503 , duża różnica. Kolumny są wąskie i nie zajmują dużo miejsca. Z monitorów dźwięk jest bardziej detaliczny, ale nie ma tej masy ciężko to opisać. Tylko że mają po ~20 albo 25cm szerokości .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki ale sprzęt używany nie wchodzi w grę. Dobrze by było też dyby można było zakupu dokonac w kraju w sieciówkach RTV typu euro, MM, saturn, morelach lub komputroniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki ale sprzęt używany nie wchodzi w grę. Dobrze by było też dyby można było zakupu dokonac w kraju w sieciówkach RTV typu euro, MM, saturn, morelach lub komputroniku

No jak tak, to powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładuj normalne kolumny podłogowe , do 18m2 bardzo dobrze daje radę zestaw który ja mam. Tzn Rotel ra-01 może być 02 ma pilota, i avance dana 503, mają lepsze wysokie niż omega 503 , duża różnica. Kolumny są wąskie i nie zajmują dużo miejsca. Z monitorów dźwięk jest bardziej detaliczny, ale nie ma tej masy ciężko to opisać. Tylko że mają po ~20 albo 25cm szerokości .

Ty w ogóle czytałeś ile on ma miejsca? :hmm::E

 

 

Jak wyrzuci kompa i meble to może gdzieś to po rogach upcha :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie koszule mogę powiesić na kolumnach a kawkę czy obiadek na subwooferze postawić.

 

niestety takie realia. Mieszkanko 60 m2. Klitka zwana szumnie salonem 18m2. Ale coś tam wstawić chciałbym. Nie mam nie wiadomo jakich studyjnych wymagań i wiem, że jest to nierealne. Chciałbym żeby grało chociaż trochę lepiej jak te geniusy więc poprzeczka nie jest nie wiadomo jak wysoko powieszona, rzekłbym, że jest zupełnie nisko.

Mam jeszcze gdzieś w piwnicy 25 letni wzmacniacz grundig i 2 kolumny z wieży segmentowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem głośniki będą podpięte pod PC (TV jest tu źródłem obrazu z PC)

 

Kurna, a to sory, tak jakoś bardziej zapaddł mi w pamięci post Tomcata o tym, że nie nadają się pod TV i tym tokiem poszedłem.

 

No to jeżeli pod PC, no to szrzecze moge polecić Edifiery, przynajmniej te moje R2600. Byłem w sytuacji jak ty, w sumie identycznej, pokój ok.16m2, komputer jako źródło podpięte pod 32 calowy tv i nie chciałem starych i używanych pryków. Postawiłem na R2600 i nie żałuje ani jednej złotówki wydanej. Do filmów i muzyki rewelka, tylko nie za blisko w miejscu odsłuchowym, takie 2m od nich musisz siedziec aby milusio czuć bas. Nie mówie, że bliżej w ogóle go nie ma. Nie, nie, basu jest wystarczająco. Ja sam najcześciej pracuje przy kompie w odległości ok.1.5m od nich i nie narzekam, tylko wiem, że siedząc troszeczke dalej, właśnie jakieś właśnie 2.5m optymalnie bas jest bardziej miły i pełniejszy, no ale to już troszeczke dla mnie za daleko jeżeli idzie o prace przy komputerze. No ale jak oglądam filmy to zawsze ide kawałek dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z piwnicy ma szanse zagrać lepiej, tylko gdzie ty to ustawisz? Sam kupiłem mieszkanie a potem zonk gdzie audio ustawić i jest średnio.

 

 

U ciebie jest dramat nie oszukujmy się.

Chyba że sobie kupisz laptopa i wywalisz biurko. Przy okazji wejdzie większy tv :E

 

Sam mam stacjonarkę ale w sypialni a do salonu małego lapka, spokojnie po wifi ogarnia puszczanie filmów itp, wszystkiego czego nie ogarnie wbudowany w tv smart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna, a to sory, tak jakoś bardziej zapaddł mi w pamięci post Tomcata o tym, że nie nadają się pod TV i tym tokiem poszedłem.

Co to zmiernia - niech puszcza obraz z kompa na tv i dzwięk też, ale oglądać będzie jednak na tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to zmiernia - niech puszcza obraz z kompa na tv i dzwięk też, ale oglądać będzie jednak na tv.

 

Ale, że co? Jakby miał monitor zamiast TV to bardziej te głośniki by się nadawały czy jak? Źródłem dźwięku wciąż jest komputer, więc co za różnica czy ogląda z TV LED, monitora LCD czy starego CRT?

 

Odnosząc się do postu, zmienia to tyle, że jak miałem R2600 podpięte bezpośrednio pod TV, to grało to o wiele gorzej niż podłączone w tamtym momencie do integry z kompa. Tak jakbym kompletnie innych głośników używał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjście słuchawkowe w tv sa zwykel fatalne. Probleme jest jednak to,że koelga nie bardzo ma miejsce rozstawic je po bokach tv a pod itp zagra fatalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z piwnicy ma szanse zagrać lepiej, tylko gdzie ty to ustawisz? Sam kupiłem mieszkanie a potem zonk gdzie audio ustawić i jest średnio.

 

 

U ciebie jest dramat nie oszukujmy się.

Chyba że sobie kupisz laptopa i wywalisz biurko. Przy okazji wejdzie większy tv :E

 

Sam mam stacjonarkę ale w sypialni a do salonu małego lapka, spokojnie po wifi ogarnia puszczanie filmów itp, wszystkiego czego nie ogarnie wbudowany w tv smart.

 

To jest kolejny temat, którego nie mogę ogarnąć.

Laptopa mam ale ze stacjonarki nie potrafię zrezygnować. Stacjonarka jest takim moim centrum multimedialnym. Chodzi praktycznie cały dzień, internet, muzyka, filmy. Obraz mam sklonowany na TV więc tylko właczam TV biore bezprzewodową klawiaturę, która spełnia mi funkcję pilota wywalam, sie na kanapie i puszczam sobie mecz czy serial . Czasami coś pogram biorę pada fotel na środek pokoju i gram na 48". mogę wywalić biurko do innego pokoju ale za bardzo nie wiem jakby to miało działać w praktyce. Zresztą nawet jak wywalę biurko to jeszcze jest stół którego już nie ma gdzie przestawić.

 

 

Postawiłem na R2600 i nie żałuje ani jednej złotówki wydanej. Do filmów i muzyki rewelka, tylko nie za blisko w miejscu odsłuchowym, takie 2m od nich musisz siedziec aby milusio czuć bas. Nie mówie, że bliżej w ogóle go nie ma. Nie, nie, basu jest wystarczająco. Ja sam najcześciej pracuje przy kompie w odległości ok.1.5m od nich i nie narzekam, tylko wiem, że siedząc troszeczke dalej, właśnie jakieś właśnie 2.5m optymalnie bas jest bardziej miły i pełniejszy,

 

No u mnie będzie odsłuch z jakichś 3 mb -do filmów, seriali, muzyki itp jak odpoczywam na kanapie. Jak siedze przed monitorem to używam słuchawek. r2730db sa podobno mniej muzykalne, rozrywkowe a bardziej studyjne od 2600. niemniej 2600 już ciężko dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty w ogóle czytałeś ile on ma miejsca? :hmm::E

 

 

Jak wyrzuci kompa i meble to może gdzieś to po rogach upcha :lol2:

Nie pamiętam czy 20 czy 25 mają szerokości moje podłogówki więc brakuje 10cm , od strony drzwi. Więc wolał bym zmienić biurko od pc jak się da. Ewentualnie wysunąć kolumnę tak , żeby drzwi się otworzyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomcat

heh poczekaj poczekaj, bo ja nie odebrałem twojego postu dosłownie tylko potocznie. W sensie, że nie nadają się pod TV odbrałem jako podłączenie a nie stricte umiejscowienie :D moja wina i stąd nieporozumienie, sorki :D

 

Fakt, głośniki postawione pod TV mogą być za wąsko rozstawione, jeżeli o to ci chodzi. Z tym, że ja swoje na ten moment mam rozstawione na ok.1.5m od siebie licząc od środka do środka głośnika i nie narzekam(choć u mnie to stoi na któtszej ścianie, więc możę i akustyka robi robote,że nie narzekam, bo u mnie to jest prawie od ściany do ściany z miejscem na otwieranie drzwi), a przy tv 48cali tyle miejsca mieć powinien chyba. Jeżeli nie to faktycznie już cieńko i tak jak ktoś wspominał, chyba zostaje Soundbar, bo mniejsze głośniki nie wiem czy dadzą rade, bo on radczej nie siedzi przy tym TV jak przy biurku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie będzie odsłuch z jakichś 3 mb -do filmów, seriali, muzyki itp jak odpoczywam na kanapie. Jak siedze przed monitorem to używam słuchawek. r2730db sa podobno mniej muzykalne, rozrywkowe a bardziej studyjne od 2600. niemniej 2600 już ciężko dostać.

 

Wbijasz na xkom czy na strone edifiera i masz dostępne R2600 od zaraz.Pytanie teraz ile masz miejsce pod TV na rozstaw ich i czy w ogóle bedzie ci wygodnie podnieść tv i komfortowo oglądać, przecieżone mają prawie 40cm wysokości, a komfort najważniejszy żebyś sie nie wkurzał później, tak jak ja z moją komodą, która mogłaby być niższa o 20cm, ale wcześniej miałem Creative t6060 i pierdziawki mogły tak stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu wziołbym jakiś nowy amplituner do tysiaka i kolumny stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...