Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

verllar

Viewsonic XG2703-GS vs Asus PG279Q vs Acer XB271HU

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy ktoś widział/miał porównanie który wypada najlepiej pod wzgledem kolorów etc? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Viewsonic oraz Asus mają IDENTYCZNĄ matrycę. Jedynie Acer ma nowszą jej rewizję (model ten sam). To jest to samo, tylko w innym opakowaniu. Który wypada lepiej? LOTERIA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno Viewsonic ma najlepszą kontrolę jakości, z tego co piszą na zagranicznych forach, jest u nas też sporo droższy. Na ASUSA jest najwięcej narzekań i według opinii zazwyczaj mają najwięsze blb.

Ja kupiłem parę dni temu acera za 3149zł, idealny nie jest - jest delikatny blb okiem widoczny w prawym dolnym rogu (ale nie ma tragedii, patrząc na fotki innych kupujących) - w grach naprawdę trzeba by było szukać specjalnie, żeby coś zobaczyć, a co najlepsze wg zagranicznych forum to w tych acerach blb na dole matrycy większy lub mniejszy to standard i odpowiada za to jakaś śrubka na dole obudowy za mocno dokręcona lub też źle spasowana obudowa (u mnie też ta szpara między matrycą a obudową jakaś specjalnie idealna nie jest)...

Przynajmniej nie ma innych bonusów, typu dead piksele, linie na ekranie przy g-sync.. Niewątpliwy minus acera to 2 lata gwarancji i design podstawki - mi się nawet komponuje na biurku, ale ogólnie jest zbyt "gamingowy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno Viewsonic ma najlepszą kontrolę jakości, z tego co piszą na zagranicznych forach, jest u nas też sporo droższy. Na ASUSA jest najwięcej narzekań i według opinii zazwyczaj mają najwięsze blb.

Ja kupiłem parę dni temu acera za 3149zł, idealny nie jest - jest delikatny blb okiem widoczny w prawym dolnym rogu (ale nie ma tragedii, patrząc na fotki innych kupujących) - w grach naprawdę trzeba by było szukać specjalnie, żeby coś zobaczyć, a co najlepsze wg zagranicznych forum to w tych acerach blb na dole matrycy większy lub mniejszy to standard i odpowiada za to jakaś śrubka na dole obudowy za mocno dokręcona lub też źle spasowana obudowa (u mnie też ta szpara między matrycą a obudową jakaś specjalnie idealna nie jest)...

Przynajmniej nie ma innych bonusów, typu dead piksele, linie na ekranie przy g-sync.. Niewątpliwy minus acera to 2 lata gwarancji i design podstawki - mi się nawet komponuje na biurku, ale ogólnie jest zbyt "gamingowy".

 

Wrzuć zdjęcie. Prawy dolny róg to najczęściej wyciekające miejsce. Podobno z czasem BLB potrafi trochę się poprawić.

 

Nie ma co na siłę szukać BLB. Jeżeli w codziennym użytkowaniu np. w grach nie widzisz tego, to jest ok. Chyba, że siedzisz przed monitorem wyłącznie w nocy i przy zgaszonym świetle oraz oglądasz tylko czarny ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odpuściłem zwroty, po naczytaniu się dużo gorszych przypadków, mój mi odpowiada i nie przeszkadza mi to w żadnym razie.

 

Co do zdjęć, to wczoraj próbowałem robić moim galaxy s7, ale albo zdjęcia pokazywały BLB, tam gdzie go ewidentnie okiem nie widać w idealnie zaciemnionym pomieszczeniu; na ISO 100 nic nie było widać z ~1m od monitora.

Rozkład BLB rozkłada się praktycznie identycznie jak w tym przypadku Mój link choć nie jest tak mocno widoczny (no chyba że zdjęcie zrobione aparatem z bardzo dużym podbiciem jasności).

Nie wiem czemu tyle ludzi narzeka na klawisze OSD w tym acerze, mi one bardzo odpowiadają, że są z przodu, plus też za możliwość zapiania 3 profili i szybkiego przełączania między nimi. W dwóch ostatnich monitorach miałem joystick i są one nie wygodne, zwłaszcza jeśli są schowane z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...