Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JarosławTRZ

Zwrot do osoby prywatnej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdeczniem, przeszukałem już prawie wszystkie strony znajdujace sie w internecie i nic konkretnego nie potrafie znaleźć, dlatego pisze tutaj. Mianowicie, ponad tydzien temu kupiłem na allegro uzywaną karte graficzną gtx 970 g1 gaming. Wszystko super, pieknie, cena przestepna lecz po włozeniu karty do komputera, po zainstalowaniu sterowników, komputer zresetował sie 2 razy. Mysle moze to normalne, lecz nagle po kolejnych odpaleniach komputera, monitor samoistnie sie wyłaczał, jedynie dało sie słyszec jakies głosy np. na TS. Aby komputer zaczął działac na nowo musiałem uzywac resetu. Problem powtarza sie gdy komputer działa 3-4 godziny. Chcąc właczyc jakąs gre w moim przypadku CSGO, fps w połaczeniu z ryzen 1600 jest około 100, monitor wtedy sie wyłacza i crashuje gre. Napisałem do Pana czy mozna zwrocic karte przed upływem 14 dni, niestety odpowiedz była negatywna. Dlatego kieruje pytanie do forumowiczów, co moge w tej sytuacji począć, mozna w jakis sposob zwrocić karte ponieważ ona nie działa ? DOdam ze karta była zakupiona na allegro, takze wydaje mi sie ze jakieś prawo mnie chroni.

 

Z góry za odpowiedzi dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grobel

jaki zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest na gwarancji do 19 stycznia nastepnego roku ze sklepu Satysfakcja (pierwszy raz słysze o takim sklepie). Teraz tylko pytanie, czy bedzie mozna te karte odesłac na gwarancje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co Cię chroni to rękojmia. Żadne zwroty nie przysługują Ci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rękojma czyli w tym wypadku co ? Czy tez może lepiej spróbowac oddać na gwarancję ?

Możesz rzucić paragrafami sprzedawcy masz swoje prawa wedle kodeksu cywilnego

 

Art. 560. § 1. Jeżeli rzecz sprzedana ma wady, kupujący może od umowy odstąpić albo żądać obniżenia ceny. Jednakże kupujący nie może od umowy odstąpić, jeżeli sprzedawca niezwłocznie wymieni rzecz wadliwą na rzecz wolną od wad albo niezwłocznie wady usunie. Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli rzecz była już wymieniona przez sprzedawcę lub naprawiana, chyba że wady są nieistotne.

 

Art. 556. § 1. Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę zmniejszającą jej wartość lub użyteczność ze względu na cel w umowie oznaczony albo wynikający z okoliczności lub z przeznaczenia rzeczy, jeżeli rzecz nie ma właściwości, o których istnieniu zapewnił kupującego, albo jeżeli rzecz została kupującemu wydana w stanie niezupełnym (rękojmia za wady fizyczne).

 

 

Jeśli sprzedawca prywatny nie uzna zasadności to tylko sąd, który rozstrzygnie spór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle nie robią problemów bo gwarancja na podstawie paragonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep raczej przyjmie. Natomiast, Panowie, rękojmia przysługuje KONSUMENTOWI. W świetle prawa konsumentem jest ktoś, kto towar zakupił od podmiotu gospodarczego. Nie ma żadnych ustawowych 14 dni przy kupnie używki od człowieka prywatnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep raczej przyjmie. Natomiast, Panowie, rękojmia przysługuje KONSUMENTOWI. W świetle prawa konsumentem jest ktoś, kto towar zakupił od podmiotu gospodarczego. Nie ma żadnych ustawowych 14 dni przy kupnie używki od człowieka prywatnego.

Nie mieszaj pojęć. Czym innym jest rękojmia a czym innym prawo zwrotu. Rękojmia obowiązuje zarówno konsumenta jak i osoby prywatne. Może Cię zaskoczę ale rękojmia występuje również u podmiotów gospodarczych. Jedynie nie będąc konsumentem nie mamy prawa zwrotu w ustawowym terminie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki, może jak odebrałeś paczkę było zimno i wilgotno a ty od razu ją uruchamiałeś ? Ja tak uwaliłem ładowarkę od wkrętarki, gdzieś przeskoczyło napięcie i po niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka karta była wcześniej w kompie? Stery po poprzedniej usnąłeś przy pomocy DDU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...