Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

HekateRiiX

Win10 na nowym PC

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłam niedawno PC z wyczyszczonym dyskiem. W sklepie polecali mi dopłacić 150 i zainstalowaliby mi oryginalny system. Problem w tym, że wydałam na niego tyle, że już nie było by mnie stać. Pobieram teraz pliki instalacyjne systemu na pendrive i mam zamiar go tak zainstalować.

 

Teraz mam problem z licencją. Co mogę zrobić jeśli poprosi mnie o klucz? Widziałam gdzieś w necie spis free kluczy dla rocznej licencji, a co potem? Mam zbierać na klucz prosto z MS? Słyszałam, że te aukcje z licencjami na allegro są nie do końca legalne? A może taniej by mnie wyszło kupić płytę z hologramem w jakimś sklepie komputerowym? Co mi polecacie? Zaznaczę, że system będzie używany tylko na jednym PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne legalne źródło to kupienie licencji od microsoftu, może być przez jakiś inny sklep, ale wtedy zawsze kosztują tyle samo, czyli około 500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Allegro jest ok sam kupiłem chyba ze 2 lata temu klucz do Windows 7 Pro za 100zł i do dziś nie ma problemu z aktywacją Windows 7 czy Windows 10. Więc wydawanie 500zl za Windows 10 i to w syfiastej edycji Home to nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co znaczy że klucz pochodzi z komputera wycofanego z rynku (czyli używane). Czy ktoś miał kiedyś problem z aktywacją takiego klucza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma problemu z aktywacją, ani czy windows działa czy nie, chodzi o to że jest to windows nielegalny. To od Ciebie zależy jak 'bardzo legalnego' windowsa chcesz mieć, w domu nikt Cie nie złapie, w firmie, hmmm....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co znaczy że klucz pochodzi z komputera wycofanego z rynku (czyli używane). Czy ktoś miał kiedyś problem z aktywacją takiego klucza?

 

Na allegro po prostu sprzedają klucze Windows'ów 7, które pochodzą z komputerów "wycofanych z rynku". Każdym kluczem z 7demki można aktywować Windows'a 10 tylko jeden raz na jednym dowolnym komputerze. Po aktywacji i ponownej instalacji 10'tki nie trzeba już nawet podawać klucza (system przypisuje się do płyty głównej). Tego samego klucza nie będzie też mógł już użyć nikt inny na innym PC... Czy to zgodne z licencją Windows'a? Raczej nie, ale w takim razie czemu Microsoft na to pozwala, akceptując klucze? Czy to zgodne z polskim prawem? Jeżeli kupisz taki klucz od legalnie działającej firmy i otrzymasz fakturę - nikt nie będzie mógł Tobie jako klientowi nic zrobić, bo klucz kupiłeś legalnie :) W sądzie nie będą sprawdzać jakiś naklejek, ich interesuje dowód zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...