Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KarmiPL

Kupić wszystko nowe, dodać czy kupić to samo?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj padła mi jedna kość RAM, miałem konfigurację 4x 2GB Kingston HyperX blu. 1333Mhz. Przeszkadza mi brak tych 2GB, kupiłbym używaną dokładnie taką samą kość, ale trudno znaleźć pojedynczą, a w dodatku trochę się boję, że trafię na bubel. Znalazłem aukcję z kościami 2x 4GB 1600Mhz i się zastanawiam czy warto łączyć 1333Mhz z 1600Mhz i wtedy bym miał 12GB ramu, ale słyszałem, że np. gry nie lubią nietypowych ilości. Ostatnim pomysłem jest zakup całkowicie innych kości np. 16GB, ale wtedy trudno było by sprzedać nieparzystą ilość starych kości, a nie chce dużo stracić. Jakie jest najbardziej optymalne wyjście z tej sytuacji?

 

PS. Zależy mi, żeby wszystkie wyglądały tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup 2x4. 2x2 powinno w połączeniu z nimi dobrze działać, a jeśli nie będzie sprzedasz. 2x2 jeszcze jakoś sprzedasz, 1x2 osobno też ktoś kupi. Wiadomo, moduły 2 GB nie chodzą w jakichś wysokich cenach, ale ktoś to jeszcze kupi. Jak kupisz 2x4 1600 które zrobią 1866 albo i więcej też Twój zysk (widzę że masz CPU non-k ale płytę Z77).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj kingstonów, weź jakiekolwiek 1600 2x8 (najtaniej to pewnie jakieś Ballisixy albo GRy Play).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam za bardzo ochoty wydawać teraz 570zł na stare ramy(ddr3), a taka cena to najtaniej za to co podałeś. Powiedzmy, że 250zł to max ile chcę wydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, źle napisałem z pośpoecju, nie 2x8 lecz 2x4. Ale reszta się zgadza. Szukaj jakichkolwiek markowych DDR3 1600 lub szybszych 2x4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...