Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Killer85

Wymiana Samsung S27E390 na coś z 2xHDMI 27 cali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio zakupiłem Samsung S27E390 ale ma 1 HDMI a ja mam do podpięcia lapka i stacjonarkę z siga

 

W tym temacie pytałem o możliwość rozdzielenia sygnału HDMI ale to nie działa więc chcę inny monitor z 2 HDMI lub 1xDP i 1xHDMI bo strasznie mnie irytuje przekładanie kabli jak chce sobie pograć na stacjonarce(służy tylko do grania w FPS)

 

Ostatnio miałem Samsung T24E390EW i S27E390 i te matryce są dla mnie dobre i obraz mi się podoba

 

Szukałem na morele monitora i znalazłem BenQ EW2775ZH

 

Czy to jedyny sensowny wybór do 800zł.?

 

Zastosowanie monitora to

 

-internet 70%

-filmy 20%

-gry 10%(od czasu do czasu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to mam tego SAmca z siga na sell. Ma 2x hdmi.

 

Jak ma być nowy to ten Benq ma chyba Mva wiec jednak nieco inna matryca niż IPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to mam tego SAmca z siga na sell. Ma 2x hdmi.

Jak ma być nowy to ten Benq ma chyba Mva wiec jednak nieco inna matryca niż IPS

 

Przedstaw swoja ofertę na PW

 

Znaczy matryca MVA będzie gorsza do moich zastosowań?

 

 

Czasy reakcji podawane przez producentów to mit. Faktyczne czasy reakcji są różne. Prawda jest taka, że P2414H ma obecnie najniższe czasy reakcji jeśli chodzi o IPS'y - dlatego jest tak często polecany szczególnie pod kątem gier.

Kiedyś, pod kątem gier (w ogólnym rozumieniu tego słowa) na pierwszym miejscu stawiano TN'ki. Dziś TN ma sens tylko i wyłącznie z 120/144Hz i tylko i wyłącznie do gier typu FPS.

 

AMVA (plusik nie objawia się praktycznie w niczym), to przede wszystkim kontrast i głęboka czerń. Dlatego poleca się te monitory głównie do oglądania filmów, ale czasami reakcji brakuje im trochę nawet do IPS'ów (a co dopiero P2414H), ale większość niedzielnych graczy będzie zadowolona a poziom smużenia nie powinien im przeszkadzać. Natomiast co bardziej zaprawieni gracze, będą narzekać na widoczne smużenie. Wszystko zależy od preferencji.

 

Jeśli zależy Ci na kontraście i okazjonalny z Ciebie gracz, to brałbym AMVA. Jeśli zależy Ci na czasach reakcji aka braku widocznego smużenia, to brałbym IPS, a w skrajnym wypadku TN 120/144Hz (tak jak wspomniałem - do FPS).

 

Nie ma co porównywać AMVA do IPS, bo to zupełnie inne matryce z różnym przeznaczeniem. W zależności od preferencji powinieneś wybrać coś pod siebie, a nie

 

Znalezione na necie...ktoś skomentuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips 278E8QJAB jest lepszy, ewentualnie Acer ED273WMIDX, matryca VA będzie lepsza do filmów, gorsza do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips 278E8QJAB jest lepszy, ewentualnie Acer ED273WMIDX, matryca VA będzie lepsza do filmów, gorsza do gier.

Dzięki za info,przejrzałem te monitory i ich specyfikacje...nawet mi się podobają...widziałem taki duży TV Samsunga coś ok.60 cali u teściów

 

Wszytko fajnie tylko dlaczego akurat taki zakrzywiony a nie płaski?Jakie są plusy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jednak BenQ GW2760HS z prawie 2 letnią gwarancją(22 miesiące,jest faktura) w okazyjnej cenie

 

Matryca AMVA+...muszę zobaczyć na własne oczy jak to wygląda w grach...podobno dobrze...jeśli nie szukam dalej z inną matrycą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...