Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zioq3k

Druga kość do Ryzen 5 1600x + GA-X370-Gaming K5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam config:

 

AMD Ryzen 5 1600x

8GB G.Skill F4-3000C15D-16GTZB (niestety nie posiadam drugiej kości więc mam tylko 8GB)

Gigabyte GA-AX370-Gaming K5

Gigabyte GTX 970 Gaming G1

120 GB SSD OCZ Vertex 3

1TB HDD Samsung 7200rpm

BeQuiet PurePower L7 530w.

 

I brakuje mi ramu, 8 gb to jednak za mało i potrzebuje drugiej kości, niestety nigdzie nie widzę bym mógł kupić konkretnie taką samą kość 1 sztukę, a się obawiam że jak włożę jakąś inną to profil XMP i praca na 3000Mhz pójdzie w cholerę.

 

Jaką kość mam dobrać do tej, żeby dalej mi wszystko śmigało nadal na 3000Mhz? Chodzi o kość o pojemności 8GB - Tak by mieć łącznie 16.

 

Z góry dzięki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kość którą posiadasz pochodzi z zestawu tzw. "Dual Kit" (2x8GB) i osobno takowej nie kupisz a nawet gdyby Ci się jakimś cudem udało wcale nie oznacza to iż będą chciały pracować w dual'u (a to spory zysk). Proponuję nie kombinować tylko sprzedać to co masz i kupić pełny zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się. Dokupiłem F4-3000C16S-8GISB . I śmiga w dualu na 2933... profil X.M.P od razu złapało i jest OK. Tylko CL mam 16 zamiast 15 ale to do przeżycia.

post-245624-15065102625306_thumb.png

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę to przetestować np. programem Memtest86 bo coś słabo to widzę aby to chodziło w dualu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23996382965793655164.jpg

Ale musiałem zmniejszyć na 2800mhz.. bo na 2933 strzelało mi bsoda szybko i na mem tescie były błędy, a teraz wydaje się być ok.

post-245624-1506518158074_thumb.png

 

Coś tu jeszcze z tym kombinować, czy raczej tak musi zostać? :)

 

Ogólnie pewno sprzedam potem tą jedną kość i dokupię taką samą ale póki co tak chyba może zostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwie kości to na pewno nie będzie stabilny duet :-). Można spróbować ściągnąć (spisać) timingi z wolniejszej kości i wklepać je na sztywno, powinno pójść na 3000 ale... to będzie funkcjonować prawidłowo jedynie na jednym kanale, w dualu raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kości rzeczywiście są stabilne na 2800mhz to jest to świetny wynik(niektórym nawet oryginalne duety np.na modułach hynix lecę po grzebaniu na 2800), dla 2 różnych kości. Pozwól komputerowi popracować przez kilka dni na tych ustawieniach, żebyś widział, czy coś będzie się działo. Jeśli będzie stabilnie to poszukaj np. moich postów o RAM np. któregoś z ostatnich tematów o podkręcaniu corsair lpx 3000mhz, to znajdziesz tam różne "triki" na to jak jeszcze podnieść taktowanie- a rusz się uda ustawić 2933mhz/3066mhz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...