Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

GLIN4

Modyfikacja mojego PC do 1000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, przyszedł czas kiedy zdecydowałem sie doinwestować trochę swojego staruszka. Budżet jaki chcę przeznaczyć to 1000 zł, przy dużej opłacalności max 1200. Złożyć chcę na używanych częściach. Domyślnie chciałabym żeby grywalnie działał mi Playerunknowns i podobne tytuły.

Co zostaje stare:

-Obudowa, jakis chinol ale na razie nie widzę potrzeby jej zmiany

-Zasilacz mam Tacens Valeo 600W, więc też spokojnie powinien wystarczyć.

-RAM może nie najszybszy ale mam 2x 4GB Kingstona 1333

-dyski twarde zostają

 

Czego potrzebuję:

-płyta główna - coś pod procesory Intela, na początek myślałem o I5 ale chciałbym mieć możliwość rozwoju w przyszłości, najlepiej pod jakąś I7

-procesor tak jak napisałem najprawdopodobniej jakaś I5, tylko jaka?

-karta graficzna, to chciałabym żeby był najmocniejszy punkt tego zestawu. Znajomy wspomniał coś o GTX 1050ti - czy jest to sensowna karta w tych pieniądzach?

Proszę o pomóc w dobraniu sensownych podzespołów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI H81M-P33 (PCI-E DDR3) - płyta pod 4gen. Intela

MSI GeForce GTX 1050 TI 4GT OC GDDR5 - najlepiej byłoby pójść w 1050ti

ASUS GeForce GTX 1050 Phoenix 2GB GDDR5 - jak Cię budżet nie puszcza no to zostaje jeden wybór - 1050 bez ti

+ szukaj używanego i5-4670 lub i5-4690 (powinieneś dostać taki za około 500-600zł)

 

Szczerze to bałbym się tego zasilacza co masz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Szczerze to bałbym się tego zasilacza co masz...

DLaczego ? Kiedyś dorwałem go promocyjnie od znajomego ale czytałem o nim i raczej pozytywne opinie ma.

Ta płyta MSI H81M-P33 sprawdzi się w grach ? Co do procesora myślałem o i5 4460 - chyba powinien wystarczyć na jakiś czas ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DLaczego ? Kiedyś dorwałem go promocyjnie od znajomego ale czytałem o nim i raczej pozytywne opinie ma.

Ta płyta MSI H81M-P33 sprawdzi się w grach ? Co do procesora myślałem o i5 4460 - chyba powinien wystarczyć na jakiś czas ?

Sry, przeczytałem tracer - zwracam honor, zasilacz jest ok.

Sprawdzi się ta płyta w grach, pomiędzy nią a każdą inną (przy tych podzespołach) nie odczujesz jakiejkolwiek różnicy.

4460 też może być, ale ja bym szukał wyżej taktowanej i5 - najlepiej właśnie 4690 - czasem ktoś sprzedaje je taniej, a jednak trochę lepszy zegar się przyda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok więc na razie wybrałbym taki zestaw:

-Płyta: MSI H81M-P33

-Procek: I5 4460/4670 lub 4690 - zależnie od oferty

-Grafika: GTX 1050 ti

Myślę że na używanych częściach w tych 1.2k pln powinienem się zmieścić. Bardzo proszę jednak o pisanie propozycji jeśli komuś przyjdzie coś innego do głowy, z chęcią rozważę różne opcje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że na używanych częściach w tych 1.2k pln powinienem się zmieścić.

 

Płytę główną i GPU kup lepiej nowe - zaoszczędzisz na tym ok. 100zł, a nigdy nie wiesz co to jest. Z płytami głównymi używanymi często są problemy, więc płyta to na pewno nowa... GPU jak ma gwarancję producenta to możesz myśleć o używce, ale z tego co widzę to za używane 1050ti chcą tyle co za nowe, więc zupełnie bez sensu.

 

Jeszcze patrz na ceny i5-4590.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę główną i GPU kup lepiej nowe - zaoszczędzisz na tym ok. 100zł, a nigdy nie wiesz co to jest. Z płytami głównymi używanymi często są problemy, więc płyta to na pewno nowa... GPU jak ma gwarancję producenta to możesz myśleć o używce, ale z tego co widzę to za używane 1050ti chcą tyle co za nowe, więc zupełnie bez sensu.

 

Jeszcze patrz na ceny i5-4590.

Rzeczywiście, oglądając teraz ogłoszenia widzę, że ceny używek to max 100 zł mniej od nówki. Poszukam może jakiegoś fajnego zestawu a jak nic nie znajdę, trzeba będzie pomyśleć o nowych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, oglądając teraz ogłoszenia widzę, że ceny używek to max 100 zł mniej od nówki. Poszukam może jakiegoś fajnego zestawu a jak nic nie znajdę, trzeba będzie pomyśleć o nowych :)

Nie znajdziesz raczej nic ciekawego, ewentualnie trafisz na jakiegoś kombinatora... Tańszej płyty ciężko szukać, a GPU ewentualnie możesz szukać gtx960 ale z 4gb vram i gwarancją producenta - może złapiesz coś za 500-550zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam okazję kupić i5 4590, do tego byłaby nowa 1050ti i płyta wspomniana wyżej. To chyba całkiem przyzwoity wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam okazję kupić i5 4590, do tego byłaby nowa 1050ti i płyta wspomniana wyżej. To chyba całkiem przyzwoity wybór?

Bierz, na pewno bedzie okey taki zestaw ;) Jaka cena za 4590?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...