Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

algis

upgrade z gtx 970 na 1060?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zastanawiam się nad małym upgradem karty graficznej, mój zestaw to:

płyta asrock p67 pro3 b3

i5 2500k @ 4.4

8GB ram

ssd

 

Obecnie mam gtx 970 od MSI z gwarancją z tego co pamiętam do grudnia 2017r. Myśle czy go przypadkiem nie sprzedać (dopóki jest gwarancja) i kupić jakiegoś gtx 1060 6 GB. Jest sens na taką zamianę przy tym procesorze? Czy przy obecnych cenach kart w ogóle warto wymieniać 970? Przed tym boomem na kryptowaluty jaka była cena gtx'a 1060?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sam mam takie myśli ale cenowo nie wygląda to za dobrze sprzedaż gtx 970 za 800zł i kupno gtx 1060 6gb za ok 1250zł w miarę wersje.

 

Co najśmieszniejsze miałem przez chwilę gtx 1060 6gb msi armor za 1200zł z wysyłką gratis sprzed bumu koparkowego, ale wydajność tych kart po OC jest bardzo podobna, więc zwróciłem 1060 i kupiłem gtx 970 za 800zł + 2 lata gw.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym posiedział jeszcze pół roku i przeskoczył na następcę 1060ki.

 

Dopłata duża (ok 400-500zł), wzrost wydajności raczej niewielki (zwłaszcza jak ma się kręćliwą 970kę).

Jakby nie patrzeć to krop w segment niżej.

 

Przy nrmalnych cenach sens maił by przeskok na 1070kę ale tak to te karty są spłacalne, a na 1080ke to trzeba mieć te 2200-2400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby jakby moja 970 się teraz zepsuła, ale się na to nie zanosi ^^ załóżmy, że sprzedam za +- 800zł, do nowej 1060 dopłacić musiałbym przy dobrym wietrze 450zł. Niby gwarancja 36mcy wtedy, tylko czy to warto względem wydajności :S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

970 na 1060 bez sensu.

Siedź na 970 do premiery Volty ze średniego segmentu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkręć tą gtx970, będziesz miał wydajność niewiele niższą niż stockowa 1060tka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem taką wymianę. Miałem Asusa GTX 970 Strix i jak głupi wymieniłem go na Asusa GTX1060 6GB Strixa. Zamiast poczekać trochę i poczytać więcej testów kupiłem go kilka dni po premierze, w zasadzie to pierwszego dnia, kiedy pokazał się na morele.net.

Różnica znikoma, w większości przypadków nawet niezauważalna. Nawet nie pytajcie za ile jedną kupiłem, a drugą sprzedałem bo na wspomnienie o tym robi mi się niedobrze.

 

Podsumowując, nie wymieniałbym GTX970 na 1060 6GB, zbyt mała różnica w wydajności. Jeśli jest ciśnienie na wymianę to przynajmniej na 1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki dylemat - skończyło się tak że podkręciłem 970tke i czekam na 1170 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba było robić po premierze GTX 1060. Wtedy przeskoczyłem z GTX 970. Wymiana kosztowała mnie jakieś 130zł :).

 

A co do uszkodzenia karty... jak masz zasilacz/ładowarkę o niskiej mocy(inaczej będzie dymek i spalenizna), to obetnij końcówkę i przyłóż do tylnej części PCB(nie będzie śladu, a karta nie wstanie) ;). Oczywiście to tylko tak w kwestiach naukowych ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up :E :E :E

Jeszcze jakby EVGA mieć, wyższy model sie dostanie za friko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekGLA

To trzeba było robić po premierze GTX 1060. Wtedy przeskoczyłem z GTX 970. Wymiana kosztowała mnie jakieś 130zł :).

 

A co do uszkodzenia karty... jak masz zasilacz/ładowarkę o niskiej mocy(inaczej będzie dymek i spalenizna), to obetnij końcówkę i przyłóż do tylnej części PCB(nie będzie śladu, a karta nie wstanie) ;). Oczywiście to tylko tak w kwestiach naukowych ;).

Spalić sobie kartę oczywiście można, ale próba reklamacji czegoś takiego to już przestępstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już zmieniać GTX 970 (nawet po OC) na inny model przy takim OC i5 Sandy Bridge to tylko minimum na GTX 1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 2500K nie wyciągnie wszystkiego z 1070

prawda, ale tez nie jest tak źle, jak to Black powiedział w filmie, najpierw warto grafe lepszą do tego proca wsadzić, poźniej sobie zmodernizować resztę bebechów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie 2500k@ i 970 to właśnie taki fajny zbalansowany komp. Wymiana na 1060 jest bez sensu, bo różnica jest ledwo zauważalna, a z kolei przy mocniejszej karcie od razu będzie chęć wymiany CPU i wszystkiego. Autorze, jeśli nie brakuje Ci konkretnie wydajności w jakimś tytule, tylko zastanawiasz się "czy by coś poprawić", to moja rada jest taka - siedź jak najdłużej na tym, co masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbym miał do swojego 2500k takiego gtx970 spokojnie bym poczekał do następnej generacji kart. Z 1050ti jestem zadowolony bo daje radę, a co dopiero z 970tki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie 2500k@ i 970 to właśnie taki fajny zbalansowany komp.

Zbalansowany na dziś. Jako że wzrost wydajności GPU idzie znacznie szybciej niż wzrost wydajności CPU (a co za tym idzie wymagania gier odnośnie GPU rosną znacznie szybciej niż wymagania względem CPU) to w przyszłych grach balans dla 2500K to będzie GF1070. Zwłaszcza jeśli w międzyczasie nastąpi przesiadka na monitor 1440p lub 21:9.

 

 

Wymiana na 1060 jest bez sensu, bo różnica jest ledwo zauważalna

Zgadza się, jak już wymieniać to na kartę conajmniej połowę szybszą. Najlepiej poczekać do Volty xx60 (z 8 GB VRAM) i przeskoczyć odrazu o dwie generacje (pominąć wogóle Pascala).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kręconego i5 2500K @4.8 to można nawet wsadzić GTX 1080. Wszystko zależy w co się gra i na jakim monitorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kręconego i5 2500K @4.8 to można nawet wsadzić GTX 1080. Wszystko zależy w co się gra i na jakim monitorze.

 

Panu podziękujemy.

 

Oczywiście można ale po co tak samo to i5 2400 można 1080 Ti wsadzić działać będzie.

Tylko wydać teraz 2500zł na 1080 żeby korzystać z 60% jego możliwości. Interes życia

 

Zawszy uważałem że jak wymieniam sprzęt na szybszy to po to żeby mi pasjans szybciej działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panu podziękujemy.

 

 

Dlaczego?

Są gry siedzące w 90% na GPU, jak Wiedżmin czy For Honor. Z ekranem 1440p czy nawet 4k spokojnie można ładować 1080tke do 2500k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważasz że karta graficzna pracuje sobie a procek sobie te procesy się nie łączą? :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba czytać z bardzo dokładnym zrozumieniem posty. Potem odpisywać :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda, ale tez nie jest tak źle, jak to Black powiedział w filmie, najpierw warto grafe lepszą do tego proca wsadzić, poźniej sobie zmodernizować resztę bebechów

i5 2500k 4.4 GHz jest słabszy od i5 7500, tak więc zbyt dobrze nie będzie, sam nawet odradzałeś takie połączenie w innym temacie. ;)

z mocniejszym i5 7500 karta często nie chodzi na 99%

przy 7400 będzie jeszcze gorzej

zobacz ile traci fps przy takim procesorze https://www.youtube.com/watch?v=SaHryoSaHf4, moim zdaniem przy obecnych cenach nie opłacalne, podobny fps uzyska na 1060 6gb

w grach siedzących na cpu w połączeniu z tą 1070tką będzie miał na takim i5 7400 podobną wydajność , jak na 1060tce, chyba logiczne, nie wiem, czego sFir nie rozumiesz, natomiast w grach gdzie cpu gra mało istotną rolę oczywiście 1070 będzie pracowała pełną parą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważasz że karta graficzna pracuje sobie a procek sobie te procesy się nie łączą? :thumbup:

A niby kto tak powiedział?

Wraz ze wzrostem rozdzielczości rośnie użycie grafiki a rola procka maleje (co nie znaczy że byle co wystarczy) gtx1080 to nie znowu taki potwór żeby w każdej grze w 1440p leciał na 50% przy kręconym 2500k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...