Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

raveNwow

Undervolting GTX 970 MSI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż chciałem się pobawić trochę w undervolting gtx 970, problem taki że w msi afterburner nie potrafię wywołać tablicy do zmiany taktowań i napięć, próbowałem kombinacją CTRL+F i nic..

Zaznaczyłem żeby monitorować napięcia i je edytować w programie.

 

Chciałbym sprawdzić czy da się delikatnie ją podkręcić jednocześnie zmniejszyć napięcie.

 

Aktualnie chodzi:

 

GPU 1303.6mhz

Memory 1752.8 mhz

VDDC 1.2060V

 

Przy render test w gpu-z

 

Karta stock nic nie zmieniałem, pozdrawiam i liczę na jakąś pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może w biosie karty musisz odblokować możliwość zmiany napięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak ściągnąłem biosa z mojej karty przez gpu-z teraz otworzyłem go tym maxwell bios i zakładka voltage table i widzę CLK (to pewno są te stany) więc jakbym chciał np zmienić core karty na 1.1v to stany wszystkie powyżej 1.1v zniżam do tej wartości tak?.

 

Ale co z tymi pierwszymi napięciami

7421286400_1506105884_thumb.jpg

 

Dodatkowo z czego to wynika że moja karta powinna w boost mieć 1253mhz a robi 1303.6mhz ?

4604345200_1506106704_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tablica napięć jest dla Pascala. Dla Maxwella zastosuj ten poradnik http://www.overclock.net/t/1522651/disable-boost-and-bake-in-max-game-stable-clocks-for-maxwell

Step/Krok 5, jeśli interesuje cię tylko undervolt.

Robi 1303 bo tak działa mechanizm Boost. Są warunki (temp, power, voltage limit etc) i karta leci wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej zrobiłem wg poradnika który zamieściłeś, załączam teraz mój zedytowany bios do sprawdzenia czy wszystko jest ok:

 

 

 

https://www.sendspace.com/file/l654s1

 

Chciałem zmniejszyć ogólnie napięcie karty żeby maksymalnie było 1.1v.

 

Screeny z programu jak to ustawiłem:

5110876400_1506114011_thumb.jpg

 

Do CLK 48 nic nie ruszane od CLK 49 do CLK 56 tylko MAX voltage na 1.1 a od CLK 67 do CLK 74 min i max 1.1v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej ok, z ciekawości jaki masz asic karty?

 

Moja ma niski i idzie na 1.175v 1500mhz/7800mhz.

 

Mam też usunięte boosty więc trzyma zawsze najwyższe takty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też niskie ASIC 66.3% ale czytałem że z tym ASIC to jest pic na wodę.

 

Zobaczę jak karta będzie się zachowywać na tym Undervoltingu jak boost będzie ją przyśpieszał, najwyżej później będę się bawił w dodatkowe podkręcanie.

 

Skoro bios jest to teraz potrzebowałbym jakiś poradnik jak zflashować w nvflash, oraz w razie czego jak przywrócić kartę do życia przez oryginalny bios :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie za niskie napięcie do taktów to będzie wywalało tylko w 3d w grach, więc jest to w sumie bezpieczne, bo do windy się wejdzie bez problemu w razie czego i pozmienia ustawienia czy wgra oryginalny bios.

 

Jak masz już nvflash to uruchamiasz jako admin "cmd", wchodzisz do folderu nvflash i wpisujesz "nvflash -6 nazwa biosa.rom" zatwierdzasz enterem, i później "y" jak program zapyta.

 

Napisz ile się udało na 1.1v zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi wyrzuca nvflash "ERROR: No longer supports WoW64 flasher." Mam pliki nvflash i nvflash64, mam usunąć ten zwykły a nvflash64 zmienić nazwę na nvflash?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować tą wersje https://drive.google.com/open?id=0B_07xGVvMecTeUlhOU1CZzRSMWM czasami musiałem żonglować wersjami bo certyfikaty się nie zgadzały.

 

Druga wersja https://drive.google.com/open?id=0B_07xGVvMecTX1IwVUlnOXE3cU0

 

Trzecia https://drive.google.com/open?id=0B_07xGVvMecTdFhLUEU5OTkyUE0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak po UV wygląda to tak:

4751367900_1506118849_thumb.jpg

 

Problem taki że przy teście co parę sekund jest jakby przycięcie co widać na screenie w zakładkach "bus interface load" oraz "memory controller load", zawiesza się test mignięcie i leci dalej.

 

Z 1.1v przeszedłem na 1.125 i wszystko jest ok przy boost 1.455.5Mhz

 

 

Aktualnie tak:

Napięcie z 1.125 na 1.156v core boost 1455.5mhz memory 1900.8Mhz w rise of the tomb raider wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.1V działa średnio z zegarami 1300-1350 z tego co pamiętam. Sam juz do tego widzę doszedłeś, więc nie zdążyłem skrócić Ci testy;) Jak chciałeś wysoki zegar to trzeba było testować opcję co Kubinek Ci podrzucił, 1.175V @ 1500MHz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam 1443mhz i 3758mhz mem, przy 1.156v

 

gdzie na stock było 1305mhz i 3505mhz mem, przy 1.206v

 

I wydaje mi się że przy tym zostanę jest to taki kompromis między chłodno i cicho / wydajność :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...