Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Arkos

Jaka pralka ?

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję pojemnej pralki najlepiej 8 lub 9 kg. Dziś wstępnie byłem w sklepie i mi sprzedawca doradził boscha lub electrolux. O samsugu powiedział że jest gorszy. Coś mówił o tym że bosch dokładnie waży pranie. Mam samsunga 4 letniego z systemem eco bubble ale nie wiem czy to coś daje bo i tak jak zostawię zamknięte drzwiczki po praniu to zaraz z niej śmierdzi. Z opinii na internecie to electrolux wypada całkiem ok. Ktoś coś doradzi ? Cena tak do 2500 powiedzmy.

Czy te suszarko pralki warte są uwagi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorenje. Popatrz po modelach, poczytaj specke. Opinii będzie mało. Jedne z mniej awaryjnych pralek oraz oferujące więcej za mniej niż konkurencja. Za 1500zl masz inwerter z 7-8kg z dobrymi programami.

A pytasz w końcu o pralkę czy pralko szuszarke? Te drugie mają sens ale w pewnej kalsie jakościowej. Tanie ani dobrze nie upiora ani nie wysusza. Musi być wysoka klasa suszenia z zachowaniem parametrów dobrej pralki. 2500zl to takie minimum.

 

Brat nie słuchał, kupił Boscha bo polecali a najkrótsze pełne pranie trwa 2,5h :E

Czytaj nstrukcje i upewnij się, że możesz mniejszych czas prania ustawiając stopień zabrudzenia, temperature prania czy prędkość wirowania. Moją candy z 2,5h robi 1,5 skutecznego prania zmniejszając właśnie stopień zabrudzenia. Pomijam dedykowane programy 14-30-44min. Czy też mix&wash (możliwość prania wszystkich kolorów na raz z białymi i czarnymi)

 

W dziale rtvagd masz wątki o pralkach. Może sprzed kilku miesięcy ale wciąż aktualne. Chyba wszystko zostało w nich już napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.skapiec.pl/site/cat/302/comp/76746466

 

Kupiłem miesiąc temu. Silnik bezszczotkowy + direct injection (czyli EcoBubble). Uszczelka antybakteryjna, 1200obr, sporo programów. Czasy prania? BawełnaEco - bardzo długo, nawet 3,5h. Ale jest taki fajny program opisany jako "białe". W starszych Aristonach opisany jako "Bawełna". program na 7kg, obroty do 1200kg, temp od 20 do 90 stopni. Czas prania? W 40 stopniach 1:40h jak dasz DirecInjection na Power, 2h jak na Ecio, 2:10h bez DirecInjection. Jak dla mnie pralka idealna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waży pranie? Ehehehehe! To jakiś beznadziejny bajer. :lol2:

 

Opinie nt. electroluksów są sponsorowane - wiem, bo kiedyś czytałem teksty na porównywarkach i niezły miałem ubaw. Na nich siedzi chyba cały dział marketingu Electroluksu. :lol2:

 

O to, jaką kupić pralkę, najlepiej pytać serwisantów a nie sprzedawców (tych to na ostatnim miejscu, bo oni muszą wcisnąć to, co ma zejść, albo z czego mają najwyższą prowizję) - parę lat temu serwisanci polecali "korańczyki", czyli lg i samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwisanci będą polecać produkt, który się psuje i daje im zarobić, czy który się nie psuje i nie daje im zarobić? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten, który się nie psuje. I tak mają mnóstwo roboty z pozostałym sprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem electroluxa, pospuła się elektronika (oczywiście po gwarancji), zamo mobo 800PLN. KUpiłem Whirlpoola (inverter, silent ipt) i gorszego g... nie miałem, głośny, kiepsko pierze, bęben wali. Serwis był 3X i wszystko wg. nich ok....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam electroluxa od kilka lat i jest okej.

Moja znajoma ma samsunga co waży pranie i uj ją strzela bo co chwile waży, przeważa zamiast prać i pranie trwa wiecznie. Także może warto ominąć tą opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pralkę LG z tym silnikiem bezpośrednio na bębnie Direct Drive, czyli bez paska napędowego. Rzeczywiście chodzi znacznie ciszej od tych z paskiem i nie kolebie się tak mocno przy wirowaniu nawet jak dobrze się jej nie wypoziomuje, a po dobrym wypoziomowaniu nawet przy wirowaniu jest cicha i praktycznie w ogóle nie ma drgań. Do tego ma udźwig 7 kg i czytelny programator. Pranie też waży, ale tylko przez chwilę na początku programu, przed praniem. Od siebie polecam, działa już 3 lata i zero problemów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...