Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Byakujsky

Wątpliwości co do reklamacji laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

mam taką sytuację: kupiłem laptopa firmy msi w którym po jakimś miesiącu przestały działać niektóre klawisze (przestawały działać stopniowo tzn. po miesiącu jeszcze reagowały ale rzadko). Po jakimś czasie ze względu na studia i konieczność posiadania komputera oddałem laptopa do reklamacji. Wczoraj dostałem e-mail z załącznikami na których firma chce mnie przekonać iż w moim urządzeniu są jakieś usterki wywołane mechanicznie, których jestem pewien że nie było przed oddaniem laptopa(co skutkuje brakiem reklamacji). I tu pojawia się problem... Ja mogę sobie być pewien ale nie zaopatrzyłem się w żadne zdjęcia przed oddaniem komputera. Jedyne na czym opieram swoją nadzieje to jeszcze fakt, że na przesłanych zdjęciach klawisze które podobno były już uszkodzone nie są tymi które nie działały. Czy jest taka możliwość, że w wypadku jakichś uszkodzeń jednych klawiszy inne przestaną działać a jednocześnie te uszkodzone będą śmigać bez zarzutu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

mam taką sytuację: kupiłem laptopa firmy msi w którym po jakimś miesiącu przestały działać niektóre klawisze (przestawały działać stopniowo tzn. po miesiącu jeszcze reagowały ale rzadko). Po jakimś czasie ze względu na studia i konieczność posiadania komputera oddałem laptopa do reklamacji. Wczoraj dostałem e-mail z załącznikami na których firma chce mnie przekonać iż w moim urządzeniu są jakieś usterki wywołane mechanicznie, których jestem pewien że nie było przed oddaniem laptopa(co skutkuje brakiem reklamacji). I tu pojawia się problem... Ja mogę sobie być pewien ale nie zaopatrzyłem się w żadne zdjęcia przed oddaniem komputera. Jedyne na czym opieram swoją nadzieje to jeszcze fakt, że na przesłanych zdjęciach klawisze które podobno były już uszkodzone nie są tymi które nie działały. Czy jest taka możliwość, że w wypadku jakichś uszkodzeń jednych klawiszy inne przestaną działać a jednocześnie te uszkodzone będą śmigać bez zarzutu?

 

Rękojmia Cię obejmuje, ale w obecnym układzie pasuje żebyś pokazał sprawę RPK w swoim mieście a ten/ta przygotuje stosowne pismo (albo chociaż powinien). Musisz liczyć na to, że da się firmie wyperswadować pomysł z skarżeniem Cię o uszkodzenia mechaniczne. Co do tego ostatniego, nie wiem jaka tam jest klawiatura - mogły ścieżki zacząć padać i przy innym docisku te popękane nieraz działają a padły inne, i/lub taśma może dawać podobny efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to coś pomoże mogę przesłać jakoś zdjęcia które dostałem w e mailu. Niestety są za duże żeby załączyć je w poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...