Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Byakujsky

Wątpliwości co do reklamacji laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

mam taką sytuację: kupiłem laptopa firmy msi w którym po jakimś miesiącu przestały działać niektóre klawisze (przestawały działać stopniowo tzn. po miesiącu jeszcze reagowały ale rzadko). Po jakimś czasie ze względu na studia i konieczność posiadania komputera oddałem laptopa do reklamacji. Wczoraj dostałem e-mail z załącznikami na których firma chce mnie przekonać iż w moim urządzeniu są jakieś usterki wywołane mechanicznie, których jestem pewien że nie było przed oddaniem laptopa(co skutkuje brakiem reklamacji). I tu pojawia się problem... Ja mogę sobie być pewien ale nie zaopatrzyłem się w żadne zdjęcia przed oddaniem komputera. Jedyne na czym opieram swoją nadzieje to jeszcze fakt, że na przesłanych zdjęciach klawisze które podobno były już uszkodzone nie są tymi które nie działały. Czy jest taka możliwość, że w wypadku jakichś uszkodzeń jednych klawiszy inne przestaną działać a jednocześnie te uszkodzone będą śmigać bez zarzutu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

mam taką sytuację: kupiłem laptopa firmy msi w którym po jakimś miesiącu przestały działać niektóre klawisze (przestawały działać stopniowo tzn. po miesiącu jeszcze reagowały ale rzadko). Po jakimś czasie ze względu na studia i konieczność posiadania komputera oddałem laptopa do reklamacji. Wczoraj dostałem e-mail z załącznikami na których firma chce mnie przekonać iż w moim urządzeniu są jakieś usterki wywołane mechanicznie, których jestem pewien że nie było przed oddaniem laptopa(co skutkuje brakiem reklamacji). I tu pojawia się problem... Ja mogę sobie być pewien ale nie zaopatrzyłem się w żadne zdjęcia przed oddaniem komputera. Jedyne na czym opieram swoją nadzieje to jeszcze fakt, że na przesłanych zdjęciach klawisze które podobno były już uszkodzone nie są tymi które nie działały. Czy jest taka możliwość, że w wypadku jakichś uszkodzeń jednych klawiszy inne przestaną działać a jednocześnie te uszkodzone będą śmigać bez zarzutu?

 

Rękojmia Cię obejmuje, ale w obecnym układzie pasuje żebyś pokazał sprawę RPK w swoim mieście a ten/ta przygotuje stosowne pismo (albo chociaż powinien). Musisz liczyć na to, że da się firmie wyperswadować pomysł z skarżeniem Cię o uszkodzenia mechaniczne. Co do tego ostatniego, nie wiem jaka tam jest klawiatura - mogły ścieżki zacząć padać i przy innym docisku te popękane nieraz działają a padły inne, i/lub taśma może dawać podobny efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to coś pomoże mogę przesłać jakoś zdjęcia które dostałem w e mailu. Niestety są za duże żeby załączyć je w poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Model ASUS TUF Gaming , o którym wspominasz jest to fajnie prezentujący się 27 calowy monitor IPS 2K (2560 x 1440) z natywnie 240 Hz, po OC 260Hz (1ms) dodatkowo pokrycie barw DCI-P3 wynosi 90 % więc monitor zapewni dobrą jakość i wyrazistość a obraz będzie płynny i przyjemny. Niektóre gry wykorzystują HDR więc z tym monitorem również można skorzystać z tej funkcji. Według mnie plusem jest też jasność na poziomie 400 nitów oraz technologie synchronizacji FreeSync i G-Sync (dla amd i nvidia).  Oczywiście są też tańsze modele z rozdzielczością 2K 240Hz patrz Lenovo Legion z lepszym pokryciem bartw DCI-P3 95% i z funkcją PIVOT - aby móc dostosować sobie wysokość i kąt pochylenia monitora do swoich potrzeb.
    • Chociaż faktycznie, niezawarcie umowy o produkcji w Polsce plus offset to wina Plaszczaka który brał wszystko z półki. Z samolotami bez uzbrojenia też się popisał, więc pewnie MON odkręca wszystko i spróbuje podpisać offset + produkcję w ostatniej umowie. Czemu się nie dało w drugiej? A no Plaszczak to Plaszczak co tutaj więcej dodawać.   Jak podpisywać umowy z Niemcami potrafią Czesi którzy w Europie mniej znaczą niż Polska ale jednak potrafią negocjować. Pomysł żeby brać pociski z Korei jako lewar na Niemcy nawet nie skomentuję, bo to poziom debila mógł wymyślić. 
    • Przede wszystkim to przynajmniej moim zdaniem zmiana bez sensu. Co do OC to jest to poblokowany CPU (coś jak non k u intela), więc tylko UV  
    • Fajnie że podałeś typ tego extendera bo z samego zdjęcia tak niskiej jakości trudno wywnioskować. Po zdjęciu wnioskuje, że to ten typ:  https://rbline.pl/extender-poe-pft1320-36882.html    Ogólnie standardowe extendery jakie stosowałem tylko regenerują sygnał nie są switchami czyli nie rozdzielają sygnału. W tym przypadku mają w sobie switcha. Różnica jest taka, że takie urządzenie różni się od typowego switcha tym, że zasilanie bierze z "głównego" switcha POE i nie ma w sobie zasilacza (taka jest idea extenderów). Na stronie którą podlinkowałem jest informacja  Więc można łączyć kaskadowo. Jednak pod 1 wyjście nie podłączysz kolejnych 2 extenderów (pewnie sam z siebie pobiera na własne działanie ze 2 W) oraz 3 kamer (każda np. po 6W). Czyli nie możesz podłączyć urządzeń które w sumie biorą więcej niż 15W.  
    • Zamierzam przesiąść się z 13700kf na 7800x3d i chciałbym go posadzić na dobrej płycie x670e w rozsądnej cenie, używki też wchodzą w grę, co byście polecili powiedzmy do kwoty 1500 zł im mniej tym lepiej. Nie śledziłem wątku więc nie wiem jak z oc wyżej wymienionego procka, mocno wyżyłowany czy mozna go jeszcze podkręcić czy lepiej iść w UV? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...