Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SongokuH

Logitech G403 - dokładność

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Czy wymieniona w temacie mycha zapewni mi dokładność przesunięć o 1 pixel [tak to nazwijmy]?

Obecnie posiadam Logitech G300, jakiś czas temu zacząłem grać w sieciową strzelankę i brakuje mi dokładności przy celowaniu na duże odległości. Występuje efekt "szarpnięcia" przy pierwszym ruchu po podkładce i przeskok o kilka pikseli. Doskwiera to również w programach graficznych przy dokładniejszej korekcji zdjęć. Testowane na kilku podkładkach "gejmingowych", w różnych ustawieniach.

 

 

Szukam myszki bez tego efektu. Czy model G403 w wersji przewodowej będzie dobrym wyborem?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem obie myszki, nie pamiętam czy było to przeskakiwanie w G300 bo używałem dosyć krótko, ale w G403 na pewno nie było czegoś takiego, sensor w tym modelu jest dużo lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic lepszego niż G403 jeśli chodzi o sensor nie dostaniesz, siedzi tam najlepszy jaki aktualnie istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SongokuH, to mi wygląda bardziej jak problem ze sterownikami lub ustawieniami wingrozy, niż z samym sprzętem. Jakiś tryb oszczędzania energii, albo inne zwiększanie precyzji... Poszukaj najpierw, może wystarczy gdzieś jakąś wajchę przestawić i będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Czy wymieniona w temacie mycha zapewni mi dokładność przesunięć o 1 pixel [tak to nazwijmy]?

Obecnie posiadam Logitech G300, jakiś czas temu zacząłem grać w sieciową strzelankę i brakuje mi dokładności przy celowaniu na duże odległości. Występuje efekt "szarpnięcia" przy pierwszym ruchu po podkładce i przeskok o kilka pikseli. Doskwiera to również w programach graficznych przy dokładniejszej korekcji zdjęć. Testowane na kilku podkładkach "gejmingowych", w różnych ustawieniach.

 

 

Szukam myszki bez tego efektu. Czy model G403 w wersji przewodowej będzie dobrym wyborem?

 

Pozdrawiam!

Cześć,

 

zacznijmy od podstaw. W grach 3d ruch nie odbywa się na pikselach, a za pomocą obrazowania kątowego. W środowisku 2d np. pulpit, powinna być możliwość przesunięcia o jeden piksel, lecz w DPI natywnym myszki (G300 bodajże do 1000) i bez wspomagaczy czy to z systemu, czy dodatkowego oprogramowania. Panel sterowania\Sprzęt i dźwięk\Mysz\Opcje wskaźnika - wyłączasz przyciąganie i zwiększenie precyzji, szybkość na środku. W oprogramowaniu zwykle będzie to wartość 1.0. BTW Avago 3050 to jest całkiem niezły sensor.

 

Niektórzy przy szybkich strzelankach i snajperkach stosują zmianę w locie DPI na niższe np. za pomocą dodatkowego przycisku. Tym sposobem pozbywają się "szarpania" i zwiększają precyzję ruchów.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...