Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gazi

Usuwanie windows.old i profilu w sieci

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przeinstalowywalem windows 10( a raczej odswiezalem). Usunela sie tylko czesc i zostalo jakies 200mb w folderze windows.old, ale wyskakuje wiadomosc ze musze uzyskac uprawnienia SYSTEM. Mam uprawnienia administratora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz uzyskać uprawnienia system, jeśli będziesz udawał niepełnosprawnego podczas logowania - w folderze windows kliknij prawym na regedit.exe, uruchom w trybie administratora, znajdź klucz

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options

 

kliknij prawym na kluczu image file... nowy - klucz, w nazwa wpisz utilman.exe, ok - zaznacz klucz utilman, kliknij

prawym w prawym panelu, nowy - wartość ciągu, w nazwa wpisz debugger, ok, kliknij 2 razy na debugger i w dane wpisz cmd.exe, ok

 

gdyby były problemy z tworzeniem klucza utilman, itp, kliknij prawym na klucz image file..., uprawnienia, zaznacz swoje konto, pełna kontrola, ok (jeśli zadziała)

 

na ekranie logowania nacisnij win + u, pojawi się cmd, wpisz del c:\windows.old, i podziwiaj rezultat (domyślny! - ale jak wiadomo windows nie zawsze robi po naszej myśli)

 

co do profilu - w tym samym kluczu current version jest chyba podklucz network list, a w nim podklucz profiles - własciwy profil rozpoznasz po wartosci description w prawym panelu - kliknij na kluczu profilu (z guid-identyfikatorem), i usuń, jeśli problemy uprawnienia jak powyżej

 

ewentualnie wpisz do cmd z logowania polecenie usuwania, chyba

 

netsh /delete profiles nazwa profilu

 

ale nie jestem pewien, sprawdź polecenie

 

gdybyś nawet usunął niewłaściwy nic się nie stanie, system utworzy od nowa

 

ps - po użyciu, mam nadzieję skutecznym, klucz utilman możesz usunąć, ewentualnie zostawić na podobne przypadki, itp; jednak czy zadziała w 10 nie jestem pewien, bo z 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...