Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Biskup1050

Zestaw głośników 5.1 do 800zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kilka dni temu umarł sub w moim obecnym zestawie Creative T5400 i poszukuję jakiegoś nowego zestawu głośników 5.1.

Cena do około 800zł ,zastosowanie głównie do gier,czasem jakaś muzyka z youtube :-) ,posiadam obecnie kartę zintegrowaną Realtec ALC888.

Z tego co już wywnioskowałem czytając forum to najpopularniejsze w sklepach Logitech z506 i Creative T6300 to chłam,a generalnie inne firmy robiące obecnie głośniki komputerowe są mi mało znane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 5.1 nie znam nic ciekawego w tej cenie, ale za to 2.1 już tak: Taga Harmony Intone 2.1.

 

Tak w ogóle ta integra ALC888 to słabiak jest, mam ją u siebie na płycie i ona zalewa wszystko basem bez żadnej kontroli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że potrzebuje dzwięku przestrzennego do gier i musi być 5.1, słuchawki z pewnych względów odpadają.

Karta dzwiękowa to nie problem,mogę kupić jakąś używkę,chyba każda będzie lepsza od zintegrowanej.

Widziałem sporo używanych Logitechów z906 w podobnym pułapie cenowym ale opinie też są różne.

 

Oczywiście 800zł to max ,wolałbym znależć coś tańszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z906 nie warto, jeśli już to starszy model Z-5500, a te bywają w opłakanym stanie w zawyżonej cenie. Co jeszcze? Może te Microlaby dałyby radę, tak patrząc po budowie: http://allegro.pl/glosniki-multimedialne-5-1-fc-730-microlab-i6813981819.html albo nowszy model: http://allegro.pl/nowosc-glosniki-5-1-fc360-fc-360-5-1-microlab-i6704640572.html lub te Edifiery, ale to już chyba za drogo: http://allegro.pl/edifier-c6xd-5-1-glosniki-z-pilotem-i-wzmacniaczem-i6809573025.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dwóch ostatnich co grałoby lepiej?

Znalazłem na ebay Edifiery w niezłej cenie

http://www.ebay.de/itm/EDIFIER-C6XD-5-1-Lautsprechersystem-80-Watt-Infrarotfernbedienung-USB-Eingang-/142179912580?hash=item211a954b84:g:brMAAOSw5cNYKr8w

 

Czytałem też sporo opinii na temat głośników firmy Genius ,jadni piszą że niezle grają ,inni że są awaryjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już zależy od gustu danego słuchacza, nie jestem jasnowidzem, żeby to stwierdzić. Poczytaj chociaż jakieś opinie.

 

Dam jeszcze takie zestawy: G500, Fenda, Genius,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sporo opinii i mam dwa typy:

Genius SW-HF5.1 6000

EDIFIER C6XD 5.1

 

Oba dostępne w podobnej cenie ale jest spory problem,nie mam mozliwości obejrzenia ani odsłuchu.

Nie szukam porady jasnowidza :P ale chętnie poczytam opinie osób posiadających któryś z tych zestawów w domu, chętnie kogoś kto miał okazje porównać oba osobiście.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że potrzebuje dzwięku przestrzennego do gier i musi być 5.1, słuchawki z pewnych względów odpadają.

...

Problem w tym, że realizacja dźwięku dookolnego w grach nie jest najlepsza np. mogą występować dziury. Kolejny w tym, że dla 5.1 potrzeba miejsca i nie w rozumieniu przestrzeni, lecz stricte akustycznym. Zastanów się dobrze. Do gier rywalizacyjnych lepiej sprawdzą się słuchawki. Do gier w singla, wygodniejsze i w tej samej cenie po prostu lepsze będzie stereo bądź 2.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o czym piszesz,kilka lat temu szukałem (słuchałem) przez kilka miesięcy dobrego zestawu audio do salonu.

Wybór padł na amplituner Harmana avr 247 i kolumny JAMO S 606 HCS 3 plus subwoofer (całość również 5.1 za względu na filmy i koncerty w 5.1).

W filmach wymiata,koncerty w DTS czysta przyjemność ,stereo aktywuje sąsiadów :lol2: niestety kompa pod to nie podłącze.

Słuchawek nie mogę używać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten 5.1 Logitech Z906, musiałem założyć tu konto żeby to wreszcie napisać, znalazłem ten zestaw używany za 350zł i dam sobie głowę uciąć że nie da się znależć podobnych głośników z taką mocą jak te głośniki, do tego korzystam z SC 808 AIM i powiem szczerze że gra to nawet zajebiście i nie da się rozkręcić powyżej 60% bo napierdala jak demon, gdzie tylko wejdę na temat głośników ludzie wyśmiewają te 5.1 i mam pewność, że nigdy ich nie słyszał.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem sporo używanych Logitechów z906 w podobnym pułapie cenowym ale opinie też są różne.

Z906 to najlepiej posłuchać u kogoś czy warto kupić (szczególnie używki). Jednemu przypasuje, drugiemu nie. Cena za niska nie jest, więc szybciej jak kolega wyżej pisał niż Z906 szukać Z-5500 - ale tych już mało na rynku, stan bardzo różny, a ceny mogą być zawyżone - ale i tak lepiej wypadają jak Z906.

 

Cytat z recenzji pclab:

- "Logitech Z906 to dobry sprzęt z punktu widzenia kogoś, kto nie miał styczności z jego starszym bratem."

Ogólnie Z906 bym raczej odpuścił.

 

Poczytałem sporo opinii i mam dwa typy:

Genius SW-HF5.1 6000

EDIFIER C6XD 5.1

Tutaj masz rację, ale z tego tylko względu że wybór 5.1 do 800 zł jest bardzo mały...

Tylko te 2 zestawy jako nowe tylko by były brane pod uwagę.

Geniusa 6000 miałem okazdę posłuchać i powiem że nawet, nawet. Niskie tony ok, średnie pasmo w zależności od muzyki, ale dobrze gra. Jedynie co mi się osobiście nie podobało, a co mi by dokuczało to mała liczba wyjść - nie podłączyłbym ich jak swoich Z-5500 do TV, konsoli i PC równocześnie. Ale jeżeli tylko pod PC chcesz podłączyć to problem odpada.

Nowe geniusy 6000 chodzą po 599 zł więc myślę że to dobry wybór.

 

Tych C6XD edifierów nie miał okazji posłuchać, więc tutaj się nie wypowiem.

 

Posiadam ten 5.1 Logitech Z906, musiałem założyć tu konto żeby to wreszcie napisać, znalazłem ten zestaw używany za 350zł i dam sobie głowę uciąć że nie da się znależć podobnych głośników z taką mocą jak te głośniki, do tego korzystam z SC 808 AIM i powiem szczerze że gra to nawet zajebiście i nie da się rozkręcić powyżej 60% bo napierdala jak demon, gdzie tylko wejdę na temat głośników ludzie wyśmiewają te 5.1 i mam pewność, że nigdy ich nie słyszał.

Pozdrawiam

Dobra, dobra :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sporo opinii i mam dwa typy:

Genius SW-HF5.1 6000

EDIFIER C6XD 5.1

 

Oba dostępne w podobnej cenie ale jest spory problem,nie mam mozliwości obejrzenia ani odsłuchu.

Nie szukam porady jasnowidza :P ale chętnie poczytam opinie osób posiadających któryś z tych zestawów w domu, chętnie kogoś kto miał okazje porównać oba osobiście.

Dzięki.

 

Mam u siebie te Geniusy 6000 i może zamiast o plusach napisze co mi w nich nie do końca odpowiada. Pierwsze brak trybu standby, wyłącznik jest z tyłu suba, mało wygodne. Nie wiem czy w nowszych wersjach to poprawili. Po wyłączeniu tracą ustawienia equalizera. Mam podpięte pod telewizor i żeby fajnie grało to od razu satelity i centralny na +8, sub na 0. Za bardzo podbity bass na starcie. Przy dłuższym słuchaniu głośno (bardzo głośno) mogą się trochę grzać i wtedy słychać, że sub nie wyrabia. Jak miałem podpięte pod kompa to dopiero z kartą dźwiękową fajnie chodziły, Xonar D1. Jak kilka lat temu kupowałem kosztowały nowe 370zł, Genius wchodził na rynek, działają do dziś i ogólnie jestem bardzo zadowolony. Do muzyki, filmów i gier na konsoli jak najbardziej wystarczają, na pc używam słuchawek ale to bardziej ze względu na komunikacje głosową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretne odpowiedzi.

Co do Z906 to miałem okazje posłuchać ich w sklepie,potężny bas i ... no właśnie -reszta przez ten bas zdominowana ,i nie wiem czy chciałbym wydać na plastikowe głośniki 280 euro.

Geniusy i Edifiery interesują mnie tylko nowe,cena około 165 euro (jest to średnia cena używanych z906 oraz z5500 ),będą podłączone tylko do pc więc liczba wejść to nie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, korzystanie z różnego sprzętu muzycznego wiąże się z wrażeniami które są "subiektywne" przykładowo dla mnie od zestawu 5.1 nie wymagam nic więcej, a oszczędzone pieniądze wydać na Kartę dźwiękową (lepsze wrażenia na słuchawkach)

 

Ja daje ustawienia subwoofer 40-50% reszta 100% tak żeby nie słuchać samego bassu, choć to też zależy od stylu muzycznego, tyle ludzi tyle gustów.

Swoje znalazłem na OLX za 350zł sprawdzone osobiście przed kupnem mała rysa na subie tylko reszta perfect, do tego typek dorzucił mi za darmo dedykowane uchwyty, bo nie miał co z tym zrobić tak więc w tej cenie killer.

 

Nie ładnie kolega mnie podsumował, no offense.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, korzystanie z różnego sprzętu muzycznego wiąże się z wrażeniami które są "subiektywne" przykładowo dla mnie od zestawu 5.1 nie wymagam nic więcej, a oszczędzone pieniądze wydać na Kartę dźwiękową (lepsze wrażenia na słuchawkach)

 

Ja daje ustawienia subwoofer 40-50% reszta 100% tak żeby nie słuchać samego bassu, choć to też zależy od stylu muzycznego, tyle ludzi tyle gustów.

Swoje znalazłem na OLX za 350zł sprawdzone osobiście przed kupnem mała rysa na subie tylko reszta perfect, do tego typek dorzucił mi za darmo dedykowane uchwyty, bo nie miał co z tym zrobić tak więc w tej cenie killer.

 

Nie ładnie kolega mnie podsumował, no offense.

Ale to nie było zamierzone ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o Ciebie Biskup1050, a o poprzedni post który mnie olał :)

Te 906 może wydajnością nie są najlepsze ale jak się trochę pokombinuje z nimi itd. to na prawdę pokazują pazur, dużo lepiej niż takie default prosto z sklepu.

 

Gdyby jednak patrzyć na koszt do 800 lub więcej na pewno znajdziesz używane 5.1 o jakości o półkę dwie wyżej, trzeba szukać okazji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o Ciebie Biskup1050, a o poprzedni post który mnie olał :)

 

Posiadam ten 5.1 Logitech Z906, (...) że nie da się znależć podobnych głośników z taką mocą jak te głośniki, do tego korzystam z SC 808 AIM i powiem szczerze że gra to nawet zajebiście i nie da się rozkręcić powyżej 60% bo napierdala jak demon, gdzie tylko wejdę na temat głośników ludzie wyśmiewają te 5.1 i mam pewność, że nigdy ich nie słyszał.

Pozdrawiam

Olałem, bo jak widać powyżej pogrubione wyrazy "opinii" Twojej ni jak pomogą autorowi tematu, jak i osobą szukających rzetelnych opinii o głośnikach (choćby to by były Z906).

Typowa gadka gimbazy; jak najper$%a to są zajebiste głośniki.

Mam Z-5500 które są pod każdym względem lepsze od Z906 i uwierz mi jeszcze bardziej napierd%^ją niż te Z906, ale to było ostatnie kryterium jakie powinno być brane pod uwagę przy wyborach cech (zalet) głośników 5.1

Żeby było zabawniej to miałem Z906 na wypożyczeniu na kilka dni, więc nie jest dla mnie teorią opisu tych głośników - mając w jednym pokoju Z-5500 i Z906 na kilka dni.

Z906 może i byłby by dobrym wyborem gdyby nie cięcia względem Z-5500, wysoka cena (do dzisiaj) i opinii że są dobre bo napier... jak demon. Cena jest za wysoka względem geniusów, dlatego nie warte cena = jakość. Już pomijam że autor chyba tylko już bierze nowe głośniki pod uwagę.

 

@autor; j.w - bierz Geniusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak znajdzie się kilka zalet na stronę tamtego zestawu tego pewnie już nie "chciałeś" usłyszeć, wolałeś uczepić się jednego słowa i cisnąć ile wlezie, bardzo miły jesteś :)

Nie ważne zresztą bo to nie ma żadnego celu piętnowanie mnie. Na końcu i tak każdy ma inny gust i oczekuje czegoś innego od głośników i coś dla kogo jest idealne dla drugiego może być nie wystarczające lub przytłaczające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ucinam tę polemikę zanim urośnie do rozmiaru konfliktu :cool:

Zamówiłem Geniusy i za kilka dni (mam nadzieję) będę cieszył się wystarczającej jakości dzwiękiem przestrzennym podczas grania.

Jest jeszcze kwestia zmiany karty dzwiękowej,ale to nie dzisiaj.

Dzięki wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Matader

Sluchales w życiu jakiś bardziej pożądny zestaw składający się z wzmacniacza i pasywnych kolumn ?

Bądźmy szczerzy ale dźwięk z Z906 będzie plastikowy a bas wcale nie jest dobry pod wzgledem jakości próżno tam szukać wypełnienia, detalu, głębi i innych ważnych aspektów :/

I nie piszemy bass/ basss tylko bas jeżeli mowa o niskich tonach.

Również bym polecił geniusy chociaż cenowo bardziej normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie zrozumieliśmy do końca, zdarzyło mi się słuchać o wiele droższych głośników, ale osobiście nie potrzebuje ze względów powierzchni pokoju, tym bardziej mnie na to nie stać, dlatego wybierałem budżetowo :D

Po drugie, wcale nie mówię że te Logitechy są najlepsze, po prostu moje ucho nie potrzebuje więcej a nawet słuchając kolumn za duże pieniądze to nie czuje tego czego oczekuję od muzyki, ot taka rzecz. Czasem lepiej też nie słyszeć jak gra muzyka za 10,000+ bo później się nie chce wracać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman

typowy użytkownik głośników komputerowych to człowiek który przeważanie miał/kupował zestawy w okolicach tych 300-600zł. W takim przedziale zawsze jest problem z mocą. I teraz jak człowiek przesiada się na głośniki typu Z-5500/z-906 czy G550 to doznaje szoku. Nagle okazuje się że dostajemy taką moc że po prostu łeb urywa. Że moc przestaje być problemem. I tutaj przeważnie kończą się oczekiwania ludzi. Takie głośniki po prostu spełniają oczekiwania ludzi. Pamiętajmy że najchętniej ludzie i tak zadowalają się głośnikami 5.1 za te ~600zł.

 

co do samych Z906 to wczoraj podłączałem suba z tego zestawu i waży on połowę tego co mój stary sub z G550 którego ledwo dźwignąłem... Głośników jeszcze nie testowałem bo brak uchwytów na satelity ale trochę się załamałem. Mam nadzieję że waga to nie wszystko (chociaż wiem że o subie świadczy wiele)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...