Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

meld102

Router neostrada GSPN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam internet z orange dokładniej ich śmiesznego DSLa do 10Mb - w teorii 7Mb. Dużo testowałem routerów na różnych chipsetach, jedne radziły sobie lepiej, drugie gorzej i właśnie do tego odnosi się pytanie. Moja centrala jest na chipsecie GSPN - globespan. Testowałem router z trendchipem mianowicie W8961nd v.3 najlepiej sobie radził na linii, wysokie synchro praktycznie zawsze max ile się dało. Wcześniej netgear DGN2200 na broadcomie - szczerze nie polecam. Później sprawdzałem Asusa ac52u świetny - trochę zawyżał statystyki tłumienie było znacznie wyższe, SNR dużo mniejszy niż na trendchipie. Najlepszym rozwiązaniem jest dopasowanie routera z takim samym chipsetem jak centrala. I tu moje pytanie. Globespan połączył się z conexant - na tym chipie miałem pierwszy modem pamiętny ZXDSL 852, później z tego co mi wiadomo firma połączyła się jeszcze z kimś powstał lantiq, a następnie Atheros quallcom. Ma ktoś doświadczenie z tym testował być może routery ze zbliżonej produkcji ? Conexant / lantiq / atheros ? Jak radziły sobie na linii i jakie to były modele? Oraz chętnie wysłuchałbym waszej opinii co do routera do centrali na GSPN, jakie polecacie. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...