Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DevilQpaczi

i5 7300hq boost

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna jestem posiadaczem laptopa, który daję w linku poniżej, dokładnie w takiej konfiguracji. Jako, że zawsze grałem i bawiłem się na "pełnowymiarowym" PC to jestem trochę nieogarnięty w niektórych rzeczach i mam takie pytanie, czy ten boost w tej i5 da się jakoś wyłączyć i ustawić stałe taktowanie? Bo o dziwo grajac w takiego bf1 sobie to procek nie ma więcej niż 75 stopni na najcieplejszym rdzeniu i to po ponad 1h zabawy i bez podkładki chłodzącej, ale boost sobie skacze i jest te 3.1 ghz 3.2, ale i do 2,5 potrafi sobie spaść pomimo tego, że procek ma 60 pare stopni i na tych samych temperaturach normalnie może trzymać wyższe takty.

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma niskie obciążenie to spada mu taktowanie. Tak samo jest z resztą na normalnych blaszakach, przy mniejszym obciążeniu będzie działać np na 2.5ghz przy maksymalnym taktowaniu 3GHz itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem wyższe ustawienia w takim cs;go i zablokowałem fps na 160 i już trzyma wyższe takty, gpu o dziwo daje radę, bo na średnich wszystko ładnie chodzi, może nie ten sam poziom co wcześniej na i5 3570k i gtx 1060, ale jak na lapka i nie jakieś mega zaawansowane chłodzenie jak to mają niby msi temp bardzo niskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znów odpalam bf1, temp nie większe niż 75 stopni a procek sobie takty do 2,5ghz zbija i łapie obciążenie 100%, zamiast ustawiać wyższe takty, bo temp niskie i by fajnie wszystko działało :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby trzymało tam 3.1ghz, ale no na średnich nawet nie 40 fps, czasem skoczy do 45, ale to rzadkość, a na filmach na yt zupełnie inaczej jest pokazane wszytko i jeszcze o takie rzeczy się robią dziwne: Mój link akurat w bf4 podczas rozgrywki tego nie ma, ale w bf1 jest to podczas rozgrywki i gdy w menu siedzę i jak się mapa ładuje, w cs;go problemu nie ma, ale jak na takiego lapka wyciąga tylko 150 fps, w lol`u też jakiś problemów nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...