Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jak_Jej_Joman

Słaba wydajność w grach przy AMD Phenom II X4 965 BE + GA-M720-US3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam problem związany ze słabą wydajnością w grach na procesoerze AMD Phenom II X4 965 BE osadzonym na płycie głównej GA-M720-US3 rev.1.0 (Gigabyte).

Niedawno kupiłem ten procesor aby zwiększyć wydajność w grach. Niestety po Aktualizacji biosu (z F2 do F6) procesor tylko minimalne polepszył wydajność mojego PC. Oglądałem benchmarki w grach na YouTubie i tam procesor miał dożo większe możliwości względem osiąganych FPS. Wcześniejszy procesor który posiadałem był AMD Phenom II X4 920. Pracuje na Windowsie 7 64 bitowym. Sterowniki Płyty Głównej zostały zaktualizowane do nowszych wersji (Chipset i BIOS). Temperatury procesora na stockowym taktowaniu (3.4Ghz) wynoszą około 65 stopni przy dużym obciążeniu.

 

Aktualna konfiguracja mojego komputera:

-Procesor - AMD Phenom II X4 965 BE

-Płyta główna - Gigabyte GA-M720-US3 rev.1.0

-Karta Graficzna - AMD Radeon R9 200 series

-Pamięć Ram - 8GB DDR2 600Mhz

-Chłodzenie - Boxowe chłodzenie od AMD

-Dysk na którym są zainstalowane gry - GOODRAM SSD 250GB

(Jeśli komuś by to pomoże to mogę powiedzieć że mój Indeks wydajności systemu windows po zamienieniu starego procesora spadł z 7.2 do 3.7)

Nie mam dużo umiejętności w pracowaniu w BIOSie więc jeśli ktoś dałby jaką porade to poprosił bym o napisaniu jej w krokach. Bardzo proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

965 jest tylko troszkę szybszy od 920. Może zacznijmy od screenów z CPU-Z z zakładki CPU, Mainboard, Memory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten procesor, między 920 a 965 nie ma znacznej różnicy trzeba go gonić w okolice 4Ghz aby coś poczuć czego na tym chłodzeniu nie zrobisz, dodatkowo masz kartę AMD której sterownik obciąża procesor bardziej niż ten od zielonych.

Ram DDR2 też nie pozwala rozwinąć skrzydeł, ten procesor jest w stanie pracować z DDR3 1600mhz.

 

Nie doczytałem o tym ideksie ale to nie zmienia faktu bo to co napisałem wyżej ci się przyda, skoro indeks tak spadł być może masz throttling (zbijanie zegarów pod obciążeniem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

 

.

 

.

 

Miałem ten procesor, między 920 a 965 nie ma znacznej różnicy trzeba go gonić w okolice 4Ghz aby coś poczuć czego na tym chłodzeniu nie zrobisz, dodatkowo masz kartę AMD której sterownik obciąża procesor bardziej niż ten od zielonych.

Ram DDR2 też nie pozwala rozwinąć skrzydeł, ten procesor jest w stanie pracować z DDR3 1600mhz.

 

Nie doczytałem o tym ideksie ale to nie zmienia faktu bo to co napisałem wyżej ci się przyda, skoro indeks tak spadł być może masz throttling (zbijanie zegarów pod obciążeniem)

 

Ok dziękuje za podpowiedź :)

post-584934-15061670802103_thumb.jpg

post-584934-15061671057293_thumb.jpg

post-584934-15061671907673_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcałeś ten procesor że ma 3.6ghz i napięcie 1.440 ? przecież to jest za dużo na box chłodzenie, standardowe napięcie dla tego procka wynosi 1.38 sekcja nie wyrabia coś czuję jak i samo chłodzenie na cpu.

Miałem 965 aż 7 lat znam go jak własna kieszeń

W 90% da się go podkręcić bez podnoszenia napięcia z standardowego 1.38 na 3.8ghz, twoja sekcja na płycie jest słaba do tego goła bez radiatora, fakt wieje na nią powietrze z coolera procesora bo masz box'a ale to i tak za mało. Musisz zejść z tego napięcia w biosie.

Możesz zostawić te 3.6Ghz i zmniejszyć napięcie do powiedzmy 1.35 zobacz co się stanie czy to nie będzie za mało, można dać mniejsze niż standardowe 1.38v zawsze to lżej dla tej słabej sekcji.

 

Jak będziesz miał problem porób zdjęcia z biosu w różnych zakładkach i wrzuć to ci powiem co poustawiać.

Płytę z tej serii od gigabyte na DDR2 też miałem może nie ten sam model ale w tych biosach naciśnięcie na raz klawiszy CTRL + F1 odblokowuje więcej opcji.

 

Na tej płycie obsługa procesora 125W to obsolutny wyżyłowany i tak już do czerwoności max, ty z takim napięciem osiągasz jakieś 150W normalne że nie wyrabia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jak bede miał chwilke to spróbuje zmniejszyć to napięcie potem najwyżej napisze co sie stało :)

hmmm ale zastanawia mnie dlaczego teraz tak to wygląda? nie zrobiłeś restartu biosu przed wymianą procesora lub po czy sam je podbiłeś do takiej wartości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge powiedzieć że przy zmianie procesora musiałem wiele czasu poświęcić temu komputerowi i wiele czasu musiałem poświęcić na to co skopałem ustawiając BIOSa :P

 

Obniżyłem taktowanie procesora i zmniejszyłem jego napięcie

post-584934-15061778410062_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge powiedzieć że przy zmianie procesora musiałem wiele czasu poświęcić temu komputerowi i wiele czasu musiałem poświęcić na to co skopałem ustawiając BIOSa :P

 

Obniżyłem taktowanie procesora i zmniejszyłem jego napięcie

odśwież teraz test wydajności i zobacz czy coś się zmieniło, pózniej możesz ustawiać co 100mhz w zwyż i sprawdzać ile uda ci się osiągnąć na takim napięciu lub możesz także podbić oczko/dwa wyżej bo teraz masz niskie.

Przy phenomie taktowanie NB daje też kopa standardowo masz 2000 bez podbijania napięcia lub z minimalnym podbiciem powinno pójść na 2400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odśwież teraz test wydajności i zobacz czy coś się zmieniło, pózniej możesz ustawiać co 100mhz w zwyż i sprawdzać ile uda ci się osiągnąć na takim napięciu lub możesz także podbić oczko/dwa wyżej bo teraz masz niskie.

Przy phenomie taktowanie NB daje też kopa standardowo masz 2000 bez podbijania napięcia lub z minimalnym podbiciem powinno pójść na 2400.

boje sie o jego temperatury, nie wiem czy boxowe chłodzenie to wytrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boje sie o jego temperatury, nie wiem czy boxowe chłodzenie to wytrzyma

Przecież standardowe napięcie tak jak ci pisałem które fabryka daje to 1.38 z napięciem poniżej 1.4 box sobie poradzi tym bardziej że jest już jesień a nie lato. Sprawdz najpierw czy problem ustąpił z niską wydajnością pózniej ustaw go jak najwyżej pójdzie do max 1.38 stawiam że ustabilizujesz na 3.7Ghz na 100%

Mostek NB powinien pójść na 2400 bez podbijania na nim napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkręciłem procesor do 3.6 przy napięciu 1.360v (następne napięcie w moim biosie wyniosi 1.400v).

Przy mnożniku x18.5 (3.7ghz) pojawia się bluescreen zaraz po włączeniu windowsa.

Ide teraz sprawdzić jak bedzie sie spisywał przy obciążeniu

post-584934-15061863221523_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak musiałem zmniejszyć taktowanie do 3.5, przy włączeniu GTA V wyskoczył bluescreen.

Ważne są też inne ustawienia nie tylko samo CPU Voltage w ustabilizowaniu może pomóc podbicie CPU-NB voltage o jedno oczko

Ale najpierw powiedz co z wydajnością dalej jest taka słaba? ile wynosi indeks teraz sprawdź to na początek za nim znajdziesz najwyższe możliwe wartości.

 

 

PS Skoro twoje taktowanie wynosi 3.5 a fabryczne 3.4 do tego przy niższym niż stockowe napięcie to i tak jest ok masz 3.5GHz na 1.36v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz np HWMonitor + obciąż czymś procesor np prime95 i sprawdź jakie taktowanie ma ten phenom w czasie obciążenia w HW monitorze - zakładka clocks core0, core1, core2, core3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam problem związany ze słabą wydajnością w grach na procesoerze AMD Phenom II X4 965 BE osadzonym na płycie głównej GA-M720-US3 rev.1.0 (Gigabyte).

Niedawno kupiłem ten procesor aby zwiększyć wydajność w grach. Niestety po Aktualizacji biosu (z F2 do F6) procesor tylko minimalne polepszył wydajność mojego PC. Oglądałem benchmarki w grach na YouTubie i tam procesor miał dożo większe możliwości względem osiąganych FPS. Wcześniejszy procesor który posiadałem był AMD Phenom II X4 920. Pracuje na Windowsie 7 64 bitowym. Sterowniki Płyty Głównej zostały zaktualizowane do nowszych wersji (Chipset i BIOS). Temperatury procesora na stockowym taktowaniu (3.4Ghz) wynoszą około 65 stopni przy dużym obciążeniu.

[/size][/size][/size][/size]

słabe OC, plus płyta na am2+ i ddr2, co także daję mniejszą wydajność w grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słabe OC, plus płyta na am2+ i ddr2, co także daję mniejszą wydajność w grach

Zgadza się ale jeśli czytałeś cały temat to wydajność 3.7 tego procesora w indeksie jest zdecydowanie za niska nawet jak na AM2+ i DDR2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ta wydajność nie ma co sie patrzeć , bo tam jest pokazany najsłabszy element całej jednostki, (ja mam niecałe 5 bo u mnie są dyski wolne), a znajomy ma słabsze cpu i ssd i ma ponad 7

u autora też może dysk albo coś innego zaniżać, nie koniecznie cpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ta wydajność nie ma co sie patrzeć , bo tam jest pokazany najsłabszy element całej jednostki, (ja mam niecałe 5 bo u mnie są dyski wolne), a znajomy ma słabsze cpu i ssd i ma ponad 7

u autora też może dysk albo coś innego zaniżać, nie koniecznie cpu

Ale autor wyraźnie pokazał zdjęcie "Procesor obliczenia na sekundę 3.7" a nie wynik ogólny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to zmienia postać rzeczy, ale niech puści no jakiegoś 3dmark11 , tam zbada i cepa i grafe, porównamy wyniki bo pamiętam swoje jak miałem PII x4 965, dla mnie ten indeks windowsowski to kicha przekłamana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to zmienia postać rzeczy, ale niech puści no jakiegoś 3dmark11 , tam zbada i cepa i grafe, porównamy wyniki bo pamiętam swoje jak miałem PII x4 965, dla mnie ten indeks windowsowski to kicha przekłamana

Ja też miałem ten procesor i windows 7 kiedyś wynik procesora w tym śmiesznym indeksie wynosił w okolicach 7 a najsłabszy wynik miał zwykły dysk talerzowy 7200rpm 5.9

 

PS Co masz za dyski że robią mniej niż 5 ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 10-letnie samsungi w raid0 :) az strach pomysleć jakbym miał je osobno wpięte :E

ostatnio matce kupiłem nową Toshibe p300 to w singlu chodzi szybciej niż te moje 2 w raid0 :D, chyba już zbliża sie ich koniec pomału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 10-letnie samsungi w raid0 :) az strach pomysleć jakbym miał je osobno wpięte :E

ostatnio matce kupiłem nową Toshibe p300 to w singlu chodzi szybciej niż te moje 2 w raid0 :D, chyba już zbliża sie ich koniec pomału

Samsung F3 z tego ci widzę, czyli wygląda na to że mam taki sam F3 500GB 7200rpm tylko że mój ma 5 lat przepracowane. Ostatnio sobie kupiłem Iridium 240GB SSD i z mojego starego samsunga zrobiłem jedną partycję 500gb, wcześniej był podzielony na 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...