Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Konrad94pl

Gigabyte GTX 1080 G1 - za wysokie temperatury?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Więc tak, od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Gigabyte GeForce GTX 1080 G1, wersja z trzema wentylatorami. I generalnie od początku zaobserwowałem, że karta ma dość wysokie temperatury - w spoczynku wynosi 48 stopni, dosłownie, nie robiąc niczego, w Wiedźminie 3 wymaksowanym na Full HD, z odblokowanymi klatkami, dochodziło 76-77 stopni. Dziś po niecałych 15 minutach gry w Overwatcha na ultra, w rozdzielczości Full HD, przy zachowaniu ograniczenia klatek na poziomie 150/s (posiadam monitor 144hz), karta osiągnęła temperaturę 75/76 stopni.

 

I teraz moje pytanie - czy te temperatury nie są czasem zbyt wysokie, jako że taki Overwatch nie jest chyba najbardziej wymagającą grą na świecie? Karta nie była podkręcana.

 

PC to i7-7770K, płyta główna GA-Z270-Gaming K3 od Gigabyte, wspomniana karta, zasilacz 600W L2 Vero, 16GB ram i obudowa SilentiumPC Aquarius X70T z dodatkowymi trzema wentylatorami, które dmuchają, ale raczej niewiele pomagają na temperatury w tej karty. Obudowa nie jest umieszczona w żadnej zamkniętej wnęce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ta sama karte. Jak nie podkrecona to troche wysokie temperatury.

Ja mialem podobne (max 73 stopnie) troche podkrecalem tak wiec Ty masz troche za wysokie - chociaz ja mam 3 wentylatory nadmuchujace i 3 wyciagajace powietrze i wielka obudowe.

Ale tez mi sie wydawalao ze temp.za eysokie i zrobilem Undervoltage(czy jak sie to pisze).

Na youtubie masz filmiki.

Ja na 1.000v ustawilem 1950Mhz i mam stabilnie jak skala a temp. max65stopni i cichosza w budzie.

Sprobuj moze bedzie to rozwiazanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chłodzenie pomimo 3 wentyli jest jednym z najsłabszych. Zrób UV i obniż napięcie i do tego sam sobie ustaw krzywą dla wentylatorów.

Pierwsze biosy do tych kart miały bardzo agresywnie ustawione profile dla wentylatorów przez co były bardzo głośne aczkolwiek utrzymywały niższe temperatury. W nowszych biosach gigabyte obniżył głośność kosztem właśnie temperatur. W przypadku jednego i drugiego biosu na tych chłodzeniach podstawą jest stworzyć własne profile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, żebym ja to wiedział przed zakupem... Generalnie temperatura karty spadła, gdy uruchomiłem wentylatory z obudowy na maksa + tryb turbo wentylatorów w oprogramowaniu Gigabyte Xtreme Gaming Engine (z 75 do 66/65 w Overwatchu). Co prawda karta faktycznie wyje jak oszalała, razem z wentylatorami z komputera, które też wyją jak silnik samolotu, ale poziom hałasu mi nie przeszkadza, bo mam dobre, wygłuszające słuchawki + mieszkam sam. Zostawić ją na tym profilu "turbo" wentylatorów czy faktycznie stworzyć własny profil (w BIOSie? czy może być też w tym programie?) i dostosowywać go, patrząc, jak karta się zachowuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta karta jeest przystosowana do dzialania w takich temp i nie warto bawic sie w jakies wyzsze obroty calej jednostki dla kilku stopni kostem odglosow jak z suszarki. mozesz pobawic sie a obnizenie napiecia i na tym najwiecej zyskasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...