Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bacalhau

Dziwne ubywanie wolnego miejsca na dysku C.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem dotyczy dosyć nietypowego bo szybkiego ubywania miejsca na dysku C. Zauważyłem, że w dość szybkim tempie tak dosłownie z dnia na dzień przybyło mi tam ok 10 GB miejsca co zwykle nie zdarza się. I po wielu próbach rekonesansu co też i gdzie może się do tego przyczyniać natknąłem się na coś w lokalizacji: C:\Users\User\AppData\Local\Temp\ gdzie jeden plik zwłaszcza o nazwie aria-debug-(tu pewien ciąg cyfr).log zajmuje aż przeszło 10 GB. Oczywiście tam są i inne dziwne obiekty jednak o wiele lżejsze.

Próbowałem systemowego Oczyszczania dysku i także programu CCleaner, który wprawdzie już raz poradził sobie z tym katalogiem Temp usunąwszy z niego kilkanaście GB, ale w dalszym ciągu po tej operacji widzę, że ten wymieniony plik nie tylko tam wciąż jest ale jego rozmiar rośnie i to w szybkim tempie osiągając ogromne GB-owe wielkości.

Oczywiście całkowitej pewności co tak naprawdę przyczynia się do tego zmniejszania się wolnego miejsca nie mam, podana wersja to najbardziej prawdopodobna możliwość.

Mam Windowsa 7 HP.

 

Moje pytanie brzmi czym to, lub też te wszystkie obiekty które pierwszy raz widzę są i skąd się tam wzięły. Oraz oczywiście w jaki sposób się ich pozbyć jeśli są zbędne czy szkodliwe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zainstalowany OneDrive?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu Właśnie OneDrive okazał się winowajcą:

 

Sprawdź czy jego wyłączenie rozwiąże problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłączyłem komputer od dysku OneDrive, no dobrze ale nie wiem czego oczekiwać na razie nic się nie dzieje. Czekać czy restart może ?

 

Może dodam też, że jakiegoś czasu z tym OneDrive akurat występował dziwny problem, pojawiał się po pewnym czasie taki dymek w zasobniku że jakoby wystąpił jakiś problem z aktualizacją aplikacji, a wydało mi się to dziwne dlatego iż widziałem w info ikony że wszystko jest przecież aktualne.

 

I po restarcie na razie nic się nie dzieje, choć nawet nie wiem co miałoby się wydarzyć ? Dysk C jest wciąż cięższy o ponad 10 GB a o to mi idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuń ten duży plik ręcznie (albo przenieś go gdzieś dla bezpieczeństwa) ,sprawdź czy po restarcie zacznie tworzyć sobie nowego loga.

Jeżeli nic się nie wysypie to skopiowany plik możesz skasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem no i na razie nic nie wskazuje by tworzył się jakiś nowy log. Ale to chyba jedynie zapewne czas pokaże.

 

Plik przeniosłem (trochę to jednak trwało), zapewne go usunę później ręcznie i tak pewnie zostałby usunięty z automatu, poza tym CCleaner jeszcze pokazuje mi, że tam w tej podanej lokalizacji Temp jest jeszcze dużo więcej zbędnych plików, nie tylko zapewne od OneDrive'a. A więc pewnie przeczyszczę dodatkowo.

 

No dobrze, ale skąd to się w ogóle wzięło, skąd takie olbrzymie logi od OneDrive'a i co w ogóle zawierają ? Przecież, a korzystam z tej usługi od dość dawna wszystko tam było zawsze w absolutnym porządku ?

 

No i najważniejsze czy teraz znów mogę włączyć synchronizację plików w OneDrive czy to nienajlepszy pomysł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączenie OneDrive zapewne spowoduje utworzenie nowego loga o gigantycznych rozmiarach.

A skąd taki rozmiar to totalnie nie mam pojęcia.

Może OneDrive sypie jakimiś błędami które zapisuje w logu ,albo M$ zbyt przegięło z telemetrią.

10GB to i tak mały pliczek ,tu ktoś skarży się na plik wielkości 40GB!!!

https://partnersupport.microsoft.com/en-us/par_clientsol/forum/par_win/onedrive-setup-creates-a-large-log-file/cc2b3269-3463-41ed-ab10-3adc650b0b33?auth=1

Jak widać nikt nie udzielił mu odpowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję testowo znów włączyć usługę, zobaczymy jakby coś to już wiemy przynajmniej z czym mamy do czynienia i co robić.

 

Tak też coś czytałem przeglądając Google'a o jakichś problemach z telemetrią, no ale bladego też pojęcia mieć wtedy nie mogłem że chodzi o OneDrive'a tym bardziej że to się nie zdarzało dotychczas...

Ale te dziwne komunikaty z traya były, o tym wiedziałem aczkolwiek nie miałem pojęcia z czym się wiążą, niby wszystko było w porządku, ale dziwne mi się wydały.

 

Nikt tam nie udzielił mu odpowiedzi bo zapewne oczywiście pod latarnią najciemniej ale to już inna kwestia.

 

Dzięki w każdym razie za trafną podpowiedź co o to w ogóle za problem, przynajmniej teraz już wiem i mam spokój o co chodzi.

 

Po włączeniu widać wyraźnie, że nowy log zaczyna się jednak tworzyć a więc jednak jest jakiś problem...

A już wręcz niepojęte jest że teraz już nawet na rozłączonym ten log rośnie to już udręka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, zaczął się 22 IX. Win 8.1 bez możliwości usunięcia OneDrive i co ciekawe z wyłączonym OneDrive od... zawsze. A mimo to powstają pliki 'aria...', po 2-3 dziennie (zwykle 2 małe i 1 ogromny). Największy 20GB. Przesunęłam do innego folderu.

 

Na jakiejś stronie, niestety nie mam linku pod ręką, podpowiedzieli by wylogować się z konta Microsoft (chodzi o wylogowanie systemu i korzystanie z konta "lokalnego"). U mnie i to nie ma zastosowania, bo nie loguję się w ten sposób.

 

Na ten moment podejrzewam jakiś błąd po stronie Microsoftu, wiele osób zauważyło problem w tym samym czasie. Może trzeba przeczekać. A za tworzenie plików obarczam Microsoft Office, który loguje się na konto w chmurze - tu sądzę, że coś się dzieje/pobiera/tworzy/cokolwiek. Wylogowałam się. Zobaczymy.

 

Dajcie znać, czy Wam udało się na coś skutecznego wpaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że ktoś również zgłasza podobny problem u siebie bo to pokazuje iż przyczyna pochodzi gdzieś z zewnątrz, nie z winy użytkownika.

 

A problem leży prawdopodobnie faktycznie gdzieś po stronie M$, dokładniej tzw. telemetrii (wadliwej, błędnej) bo na to też wyraźnie wskazuje odczytywana treść tych logów.

Ciekawe tylko, że wielu to zauważyło, a nikt (ja sam wszelako też) nawet nie domyśla się co się w ogóle stało, jaka może być ta przyczyna ?

 

I pewnie przyjdzie poczekać na jakieś nowe aktualizacje od M$, bo chyba nic innego nie pozostaje tak obiektywnie rzecz ujmując.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update sytuacji. U mnie wylogowanie się z MS Offica pomogło. Od wczoraj żaden nowy log się nie pojawił. I mam podobne zdanie, trzeba poczekać na działania ze strony Microsoftu - zwyczajnie naprawią problem u siebie (oby!). Nie sądzę, by aktualizacja do pobrania przez usera była potrzebna. Problem mają tylko osoby, które z różnych przyczyn nie mogą się wylogować ani z MSO ani z konta Windows.

 

Dobrego popołudnia!

 

Bardzo się cieszę, że ktoś również zgłasza podobny problem u siebie bo to pokazuje iż przyczyna pochodzi gdzieś z zewnątrz, nie z winy użytkownika.

 

A problem leży prawdopodobnie faktycznie gdzieś po stronie M$, dokładniej tzw. telemetrii (wadliwej, błędnej) bo na to też wyraźnie wskazuje odczytywana treść tych logów.

Ciekawe tylko, że wielu to zauważyło, a nikt (ja sam wszelako też) nawet nie domyśla się co się w ogóle stało, jaka może być ta przyczyna ?

 

I pewnie przyjdzie poczekać na jakieś nowe aktualizacje od M$, bo chyba nic innego nie pozostaje tak obiektywnie rzecz ujmując.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także mam ten sam problem i muszę codziennie po kilka razy usuwać CCleanerem ten ogromny plik. Skorzystam z waszych rozwiązań i napiszę czy działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...