Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Boczkins

Jak u was z grzybami ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem z lubuskiego u nas jest bardzo wielki wysyp grzybów prawdziwki i podgrzybki podgrzybek praktycznie rośnie na innym podgrzybku więc się nie bawiłem w zbieranie tego bo pare minut 1h był by cały koszyk jak się sprawa ma u was w innych miejscowościach Województwach (dodam że u nas takiego wysypu nie było przez 3,4 lata)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkopolskie. 2H zbierania, z 3kg, 3 osoby. Grzybiarzy było dziś bardzo dużo i każdy miał tak wiadro. Tyle że małe te grzyby były.

 

EPa29RY.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedzie w tym roku jest dużo grzybów. Można zamknąć temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas też małe ale prawdziwy były większe

 

ładnie nachapałeś =D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka fajna jajecznica z boczkiem, serem i warzywami :E

 

Na poprzedniej miejscówce nie było nic. Pojechaliśmy więc kilkadziesiąt km dalej. Niby dużo, ale i tak drobnica została.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czemu poprzedni temat gdzieś usunięty? Ten lepszy? A sprzed roku?

____

http://www.poradnikzdrowie.pl/psychologia/nalogi/grzybki-psylocybki-dzialaja-halucynogennie-skutki-jedzenia_42074.html

zmiany postrzegania kształtów i kolorów, które mogą się utrzymywać przez kilka lat.
Grzyby halucynogenne nie prowadzą do uzależnienia ani fizycznego, ani *psychicznego [*raczej psychicznego tak, podobnie jak od forum można się uzależnić, i od wszystkiego, więc]. Chęć częstego spożywania grzybów może być więc wytłumaczone tylko przez predyspozycje osobowościowe do osiągania doświadczenia psychodelicznego. Jednakże niesie to za sobą ryzyko związane z tym, że
powtarzanie jedzenia grzybów w odstępach kilkudniowych nie daje praktycznie żadnych efektów, nie ma więc żadnego sensu
[i cały biznes połodniowoamerykańskich szamanów idzie het, bez mistycznej oprawy aktorsko-religijnej]. Z kolei znaczne zwiększanie dawki jest niebezpieczne dla organizmu. Trzeba też wiedzieć, że zwiększanie dawki i spożywanie grzybów psylocybinowych regularnie przez długi okres, w większości przypadków prowadzi do lęków i psychozy. A gdy grzyby zadziałają zbyt silnie, może pojawić się napad paniki.
Podejrzewam, że większość tych, którzy spróbowali, opisałyby swoje odczucia po tym jako "nieprzyjemne:.

https://www.youtube.com/watch?v=_jPLGuV7T2M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlkp

od ch... godzinka to masz z wiaderko na spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no lipa straszna - ciężko się tym najeść :kwasny:

 

220px-Psilocybe_semilanceata.jpg

 

Spokojnie ta ilość wystarczy ;):E :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te grzybki powyżej są beznadziejne... Ostatnio tego nazbierałem, zjadłem i nic. Wsiadłem więc na swojego smoka i poleciałem do domu.

 

Na południu był wysyp tak że 2.tyg temu. Teraz nic nie ma. Za zimno. Czekam na opieńki. Napotkał ktoś już może? Już zapomniałem jak zajebiście smakują w jajecznicy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzybów jest pełno a najwięcej podgrzybków, borowików, kani i sporo siedzuni sosnowych, nawet kurki rosną, pierwszy raz się z czymś takim spotykam jesienią

 

@PrimoGhost opieńki też się pojawiają w niektórych miejscach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w godzinę w parze z moją kobietą nazbieraliśmy z 3 kilo podgrzybka i zajączka. Pojechaliśmy od czapy o 11 a że byliśmy z dzieckiem to musieliśmy szybko kończyć bo już się niecierpliwiło.

Miejsce: Las Łagiewnicki

Generalnie wysyp, średnio co 10 kroków jakiś grzybek

 

Też nie zbieram grzybów, bo ich po prostu nie lubię.

 

Grzyby można dodawać do potrwa na wiele sposobów, wiele z nich jest niedołączną częścią tej potrawy. Chcesz mi powiedzieć że nie jadasz pierogów na święta lub gardzisz zalewajką, lub sosem grzybowym/ zupą grzybową :E ?

 

 

Na południu był wysyp tak że 2.tyg temu. Teraz nic nie ma. Za zimno. Czekam na opieńki. Napotkał ktoś już może? Już zapomniałem jak zajebiście smakują w jajecznicy :D

 

Opieńka to najlepszy grzybek do słoiczka i potem pod wódeczkę ;) Najfajniejsze są te z małym kapeluszem

 

Grzybów jest pełno a najwięcej podgrzybków, borowików, kani i sporo siedzuni sosnowych, nawet kurki rosną, pierwszy raz się z czymś takim spotykam jesienią

 

 

a kiedy grzyb ma rosnąć jak nie jesienią ? :E Najwięcej grzybów to właśnie wrzesień-październik. W sierpniu w tym roku jeszcze nie było, byłem tak ok 20 sierpnia i była jeszcze lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no lipa straszna - ciężko się tym najeść :kwasny:

 

 

Same podgrzybki i borowiki. Trochę do smażenia, trochę na zupę, a reszta idzie do suszenia na święta.

 

 

a kiedy grzyb ma rosnąć jak nie jesienią ? :E Najwięcej grzybów to właśnie wrzesień-październik. W sierpniu w tym roku jeszcze nie było, byłem tak ok 20 sierpnia i była jeszcze lipa

 

Latem też są. Już dużo jest w sierpniu i lipcu, jeśli jest mokre i chłodne lato, jak w tym roku. Pierwszy zbiór mam własnie z lipca. Jakby nie patrzeć największy wysyp grzybów jest pod koniec lata, czyli we wrześniu. Ale w październiku i listopadzie też można nazbierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie wiem. Opieńka+ alkohol. Chyba nie na mój żołądek. scratchhead.gif

 

Ja je po prostu uwielbiam z jajkiem. Druga ciekawa opcja to hamburger z kanią szczerbaty.gif Dobra bułeczka, trochę jogurtu. Pachnie to tak samo zajebiście, jak smakuje. Spróbujcie sobie.

 

Ciekawostka - miałem sąsiada, który chodził i zbierał Biele ( Mleczaj Biel ) Gotował je kilka razy i twierdził, że są przepyszne. Przecież mleko z tego grzyba to jest tak cholernie gorzkie, że prędzej by człowiek padł, jak to zjadł szczerbaty.gif Słyszeliście kiedyś o tym? Sąsiad już swojej tajemniczej receptury nie zdradzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od miejsca gdzie te grzyby zbieramy,na płd Wlkp, to niezbyt dużo,choć są miejsca gdzie można szybko nazbierać.Sam zbirałem sitaki w ciągu1,5do2 godz pól koszyka,na obiad starczyło i praktycznie w 3 miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wikipedia

 

Znaczenie

Grzyb mikoryzowy[2]. W Polsce i w większości krajów uważany jest za grzyb niejadalny[10]. Jednak w wielu krajach świata (Bhutan, Bułgaria, Malawi, Meksyk, Nepal, Rosja, Turcja, Ukraina, Zambia) uważany jest za grzyb jadalny[11]. Ma piekący smak, którego można się pozbyć po kilkukrotnym wygotowaniu i odlaniu wody i tylko po takiej obróbce nadaje się do spożycia. Nadaje się do solenia i kiszenia[12]. W postaci wysuszonej i sproszkowanej używany jako przyprawa. Jadane są również kapelusze smażone w cienkich plasterkach na słoninie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a kiedy grzyb ma rosnąć jak nie jesienią ? :E Najwięcej grzybów to właśnie wrzesień-październik. W sierpniu w tym roku jeszcze nie było, byłem tak ok 20 sierpnia i była jeszcze lipa

 

Mi chodziło o kurki, bo one rosną latem i latem się kończą.

Od dwóch lat poluję na chociaż jednego mleczaja rydza i nic z tego za to jest pełno niejadalnego mleczaja wełnianki :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unikam. Wątroba jest tylko jedna. Odkąd widziałem 6-latka po zatruciu grzybami z przeszczepionym kawałkiem wątroby od dziadka. Straszny widok. Mimo, że operacja była dużo wcześniej, zanim go widziałem. Pomylić się wystarczy tylko raz i pozamiatane całe życie, bez wzlędu czy przeżyje się, czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieciom nie daje się grzybów, to po pierwsze. Po drugie należy zbierać tylko znane, dorosłe gatunki, których nie da się z niczym pomylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje Ci się, że nie wiem o tych banałach? Powiedz to tym, którzy to zlekceważyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje Ci się, że nie wiem o tych banałach? Powiedz to tym, którzy to zlekceważyli.

 

Właśnie o takich piszę. Jak nie ma pewności, to się po prostu zostawia te grzyby. Najlepiej zbierać podgrzybki i borowiki, tu nie ma się jak pomylić. Albo kupić na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Kiedy premiera ? Kupię na pewno super gierka
    • https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2024-04-18/do-tusk-najblizsze-tygodnie-moga-rozstrzygnac-o-losach-wojny-w-ukrainie-sytuacja-jest-krytyczna/ https://www.money.pl/gospodarka/cudzoziemcy-w-policji-ruszyla-analiza-7018246868503488a.html Jak do policji przyjmą Białorusinów z wrogiego nam państwa pod butem Rosji to policjant będzie zatrzymywał policjanta ? Ukraina upada ? Przecież Rosja miała upaść w 3 dni ? To jak to z tym jest ?
    • https://rozrywka.dorzeczy.pl/show-biznes/575775/kubicka-wsciekla-na-lekarza-z-ukrainy-nie-mowil-po-polsku.html Ostatecznie Kubicka w zaawansowanej ciąży, sprowadziła swoją mamę do prywatnego warszawskiego szpitala, gdzie lekarze nie kryli zdumienia tym, że nie wykonano jej odpowiednich badań. Tam właśnie zamierza kontynuować leczenie. czyli standard , gdzie są zwolennicy publicznej "służby zdrowia" ? @kanon7  https://polin.pl/pl/aktualnosci/2016/07/05/prezydent-andrzej-duda-w-kielcach
    • allegro lepsze i drozsze ale wiesz czemu bo jak kupisz nawet od prywatnego to na 99% dostaniesz item, i to nie chodzi o to ze cie oszukaja, kupilem 3 plyty glowne, jeden odrzucił zakup bo juz nieaktualne, dwoch pozostalych nie zaakceptowalo i 24h x2 nie mialem srodkow, do tego musisz czekac te 24/7 bo nawet jak zwroca srodki to tracisz caly jeden dzien bo przeciez nie kupisz 5 roznych rzeczy bo potem tego nie zwrocisz  
    • Siemka, Mam takie pytanie, co w obecnej sytuacji bardziej opłaca się kupić, LG C3 42 czy AW2725DF   LG C3 obsługuje 4k i można go kupić już za 3600zl  AW2725DF obsługuje 1440p i jest droższy , kosztuje 4000zl.   Obecnie mam komputer który nie jest gotowy do grania w 4k, ale też trochę bez sensu płacić więcej za monitor który teoretycznie jest gorszy, bo obsługuje mniejsza rozdzielczość. A z tego co słyszałem LG C3 radzi sobie ze skalowaniem obrazu do 1440p bardzo dobrze. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...