Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dawid298

Tylko RAM, czy coś jeszcze?

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od sprzętu:

 

Płyta: Asus M3N78-EM

Procek: AMD Athlon Dual Core 5000+ 2,6 GHz

Dysk: Hitachi 160Gb (tak jest na nim napisane, w rzeczywistości ma 149)

RAM: Kingston 667MHz DDR2 2 i 1 GB

Grafa: Nvidia GeForce 9800gtx+

karta dźwiękowa: Creative Sound Blaster 5.1VX

Zasilacz: be quiet! Pure Power 530W BN106

W środku jest jeden dodatkowy wiatraczek, z tyłu pod zasilaczem

Obudowa firmy tracer, nic więcej na niej nie znalazłem

 

Wpierw napiszę, że w tym komputerze wcale nie ma 3GB ramu tylko 2, ale o tym niżej

 

Otóż z tym komputerem kłopot jest taki, że jak widać, nowy nie jest. Gdy w czerwcu przesiadłem się z XP na win7 czasem potrafił zamulić, gdy nie dało się nic robić mimo codziennej defragmentacji wywaliłem mniejszy dysk(40GB) i oddałem go na elektrozłom - komp przyspieszył i da się żyć. Jednak przy dłuższym siedzeniu przy internecie potrafi się zawiesić na byle czym. Wpierw pomyślałem o ramach, bo managerze zadań użycie procka było niskie, a w defragglerze temperatura i odczyt danych na dysku do zaakceptowania. Dodatkowo jedna rzecz z BIOS'u , która mnie niepokoi:

 

 

 

Co do Ramów:

  • większa kość nie działała samodzielnie, gdy wyjąłem mniejszą, system widział tylko 1GB zamiast 2
  • z mniejszą kością takich cyrków nie było
  • memtest64 nie znalazł nic po 10 pętlach, jednak w okolicach piątej sprawdzał tylko ~1,7GB
  • mniejszy test systemowy nic nie znalazł
  • większy test systemowy coś znalazł, ale odesłał mnie do producenta
  • jak kupowałem kompa, był używany 2 lata. Ramu miał 2,coś - później zmalało do 2GB
  • testowałem ustawienia:
     
     
    A1 2GB
    A2 1GB
    B1 -
    B2 -
    jakoś działało
     
    A1 2GB
    A2 -
    B1 1GB
    B2 -
    tak (chyba) działa najlepiej
     
    A1 1GB
    A2 2GB
    B1 -
    B2 -
    2 razy na kilka dni sypnęło mi 2 BSOD'ami - jeden po załadowaniu systemu, drugi po włączeniu kompa
     
  • BIOS widział obie kości jak należy zanim przetestowałem ostatnie ustawienie
      

 

Chcę opinii ekspertów, by mieć pewność 100% że tylko ta kość 2GB jest walnięta, bo mam zamiar dokupić z allegro 2x2GB 800MHz by poprawić jego działanie i trochę wzmocnić. No i co się stanie jak te dokupione by współpracowały z tą 1GB? Czy może dać sobie spokój i zacząć się rozglądać za nowym kompem, zamiast czekać aż ten się rozleci do reszty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...