Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Archiwum

Aktualizacja BIOS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Proszę o podpowiedź do problemu.

Modernizuję starą jednostkę i chciałbym wymienić procesor. Płyta HP 3048h, a w środku E5400.

Mam Q9400, ale po wymianie ekran jest czarny i włącza się wentylator na maksymalnych obrotach.

Podobno muszę aktualizować BIOS.

Może ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejdź na strone HP i pobierz bios.

Płyta z tego co widzę siedzi w komputerze HP/Cumpaq 6000 pro.

https://support.hp.com/pl-pl/drivers/selfservice/hp-compaq-6000-pro-microtower-pc/4023814

 

Dla pewności sprawdź jeszcze model po numerze seryjnym:

https://support.hp.com/us-en/checkwarranty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście aby go zaktualizować musisz wsadzić poprzedni procesor jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czego nie rozumiesz? pobrałeś już bios i masz go na dysku? na stronie do twojego modelu jest bios w wersji v02.03 Rev.A z 2015 roku.

Do tego laptopa bios jest w formie instalki wystarczy pobrać i zainstalować z pulpitu, uruchomić ponownie komputer, pamiętaj aby nie robić tego na samej baterii ma być podłączony do zasilania.

 

Chyba już wiem w czym masz problem, posiadasz windows 7 tak? po wyborze takiego systemu operacyjnego wyskakuje więcej plików niż przy win 8 (myślałem że masz 10 i zainstalujesz ten z zakładki Windows 8). Jeżeli masz 7 to wybierasz ROM Firmware for HP Compaq 6000 Pro (786G2) (ostatni plik w zakładce BIOS)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Win 10, ale z rozpędu wybierałem Win 7. Czyli to co napisałeś instaluje spod Windowsa?

Ps. To nie laptop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Win 10, ale z rozpędu wybierałem Win 7. Czyli to co napisałeś instaluje spod Windowsa?

Ps. To nie laptop.

Nie poczekaj chyba każdy tu myślał że chodzi o laptopa, kolega wyżej też podał stronę do laptopa HP...

Skoro nie jest to laptop to zrób zdjęcie tej płyty i wrzuć bo już sam nie wiem o co chodzi, na pewno podałeś dobrą nazwę?

 

Przychodzi mi na mysl że to był gotowy komputer z seri HP Desktop Workstation tak? więc może podaj nazwę całego komputera gdzieś na obudowie nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Poczytaj coś więcej   https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/modlin-jestesmy-za-duoportem--19761.html Ale ok, źle to ubrałem w słowa. Powinienem napisać, że dzięki działaniom Modlina, na które Ryanair się prawdopodobnie zgodził, bo nie miał wyjścia.
    • @BadalamanTo tak nie działa. Przygotowania do ofensywy oznaczają wielomiesięczne zwożenie mnóstwa amunicji, paliwa i innego zaopatrzenia, budowanie szpitalów polowych, pojawienie się sztabów ofensywnych jednostek wojskowych celem rozpoznania terenu itp. Przywiezienie żołnierzy i ich sprzętu to już ostatni akord. I to wszystko będzie miało charakter polowy, stała infrastruktura nie podoła, no chyba że do ataku  wyznaczą jedynie jedną brygadę.
    • Ja naprawdę nie bardzo wiem jak do ciebie pisać, może zacznę ci rysować. Co ma to co ja napisałem do tych twoich pseudo-intelektualnych wysrywów i osobistych wycieczek. Nie potrafisz dyskutować idz do piaskownicy, zero argumentów jakieś pierdololo o znaniu się lepiej od emerytowanych generałów dorabiających jako eksperci, godzinie W i bieganiu z karbinem, uwielbiam takie głodne kawałki internetowych napinaczy, co to się napinają na forach jak to oni będą bronić kraju a wszyscy inni będą uciekać, a w rzeczywistości siedzą z obsraną zbroją w domku i czytają jak to już za chwilę padnie Ukraina i oni będą walczyć z Putinem. Ale jeżeli to ciebie jakoś pocieszy, to jeżeli faktycznie kiedyś wybuchnie ta wojna, to ja nie ucieknę bo przez wzgląd na nieszczęsny przydział mobilizacyny który od lat leży i czeka to by była dezercja, ale niestety raczej się nie spotkamy w okopach, bo będe miał w tym momencie ważniejsze zadania niż bieganie z karabinem po lini frontu, ale ty baw się dobrze. To się kolego sympatyczny nazywa projekcja
    • Jak chcesz to oddaj rządzącym swoje całe zarobki. Kolejny podatek i pieniądze do przepalenia. 
    • https://videocardz.com/driver/nvidia-geforce-game-ready-552-22
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...