Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Archiwum

Aktualizacja BIOS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Proszę o podpowiedź do problemu.

Modernizuję starą jednostkę i chciałbym wymienić procesor. Płyta HP 3048h, a w środku E5400.

Mam Q9400, ale po wymianie ekran jest czarny i włącza się wentylator na maksymalnych obrotach.

Podobno muszę aktualizować BIOS.

Może ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejdź na strone HP i pobierz bios.

Płyta z tego co widzę siedzi w komputerze HP/Cumpaq 6000 pro.

https://support.hp.com/pl-pl/drivers/selfservice/hp-compaq-6000-pro-microtower-pc/4023814

 

Dla pewności sprawdź jeszcze model po numerze seryjnym:

https://support.hp.com/us-en/checkwarranty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście aby go zaktualizować musisz wsadzić poprzedni procesor jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czego nie rozumiesz? pobrałeś już bios i masz go na dysku? na stronie do twojego modelu jest bios w wersji v02.03 Rev.A z 2015 roku.

Do tego laptopa bios jest w formie instalki wystarczy pobrać i zainstalować z pulpitu, uruchomić ponownie komputer, pamiętaj aby nie robić tego na samej baterii ma być podłączony do zasilania.

 

Chyba już wiem w czym masz problem, posiadasz windows 7 tak? po wyborze takiego systemu operacyjnego wyskakuje więcej plików niż przy win 8 (myślałem że masz 10 i zainstalujesz ten z zakładki Windows 8). Jeżeli masz 7 to wybierasz ROM Firmware for HP Compaq 6000 Pro (786G2) (ostatni plik w zakładce BIOS)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Win 10, ale z rozpędu wybierałem Win 7. Czyli to co napisałeś instaluje spod Windowsa?

Ps. To nie laptop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Win 10, ale z rozpędu wybierałem Win 7. Czyli to co napisałeś instaluje spod Windowsa?

Ps. To nie laptop.

Nie poczekaj chyba każdy tu myślał że chodzi o laptopa, kolega wyżej też podał stronę do laptopa HP...

Skoro nie jest to laptop to zrób zdjęcie tej płyty i wrzuć bo już sam nie wiem o co chodzi, na pewno podałeś dobrą nazwę?

 

Przychodzi mi na mysl że to był gotowy komputer z seri HP Desktop Workstation tak? więc może podaj nazwę całego komputera gdzieś na obudowie nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Dzień Dobry,  Mam pytanie dotyczące chłodzenia wodnego przykładowo: Silver Monkey X SNOWY ARGB 240 2x120 mm. Jeżeli kupuję się taki zestaw, to trzeba uzupełniać w nim płyny itd, czy wyjmuję się z pudełka, montuje i z głowy? Pytam z czystej ciekawości, wiem, że kiedyś z wodnymi było trochę zabawy, ale dzisiaj wyglądają na gotowe od razu po wyjęciu z pudełka.  Druga sprawa, czy te tańsze chłodzenia są cos warte, czy to bardziej bajer niż funkcjonalność? 
    • @Spl97 to znaczy że jak mam rachunki prognozowane a już zapłaciłem po starej wyższej cenie to teraz elektrownia odda mi pieniądze  Co to za państwo z kartonu gdzie z dnia na dzień takie rzeczy się dzieją  @Camis nie ma czegoś takiego jak lewy podpis Są jakieś konkrety co podpisali ? Jakie polecenia wydawali ? Bo np policja bez wymaganej ustawy nakładała mandaty karne na ludzi chodzących bez maski to za takie coś powinien wylecieć komendant główny i wszyscy wojewódzcy i powiatowi
    • Też doszedłem do takiego wniosku. 5950x i Fortis 3 😀 Tryb Turbo Boost daje duże skoki CPU V oraz MHz i podbija na chwile temperaturę. Czyli sposobem na skoki temperatury CPU (przyspieszanie i zwalnianie wentylatora podczas jakiegoś małego procesu)  jest tylko ustawienie opóźnienia w Fan control ?  Mówisz o max rpm ale na czym? ja mam tylko max RPM na obudowie, będę to zmieniał. Wentylatorem od CPU steruje płyta główna, tylko, że na opcji auto.... Nigdy nie korzystałem z Turbo Boosta, zawsze miałem wyłączony na innych CPU, bo korzystałem z OC a teraz OC na CPU już nie ma sensu. No tak, wykrywa wszystkie, ukryłem nieaktywne, zostawiłem tylko jeden i przypisałem do niego GPU. W sekcji speeds są dwa CPU i GPU wiec przypisałem GPU do tego o góry i ustawiłem krzywą, ale to już już dawno.  Na froncie mam jeden wentylator oraz jeden z tyłu tak jak jest oryginalnie w R5. Kiedyś myślałem nad dodaniem drugiego wentylatora na front tylko miałem wątpliwości bo skoro 2 wentyle wpuszczą tyle powietrza do budy to w jaki sposób ten na tyle ma to wszystko w tym samym czasie wyciągnąć, nie będzie się robił nadmiar ciepła w środku ? Ja nie wiedziałem, że 3 pinowe wentylatory można podłączyć pod 4 pinowe wejście na płycie głównej. podłączyłem teraz na chwilę ten frontowy Dynamic GP-14 140 mm. W zakładce speeds się nie pojawił, ale można było go dodać przez "No calibration" chciałem zobaczyć sterowanie manualne, to zaczęło sterować wentylatorem CPU zamiast Fun4. Jeśli kupie 4 pinowy, to jest jakaś przejściówka, żeby podłączyć, się pod kontroler Fractala? bo tam jest mniejsze gniazdo na max 3 pin (2).  
    • Jeżeli zaczną wchodzić strefy czystego transportu, to ludzie poruszający się starszymi autami sami będą chcieli udowodnić, że auto EURO 5 czy 6 też może syfić bardziej niż ich EURO 4 (czemu nie zaprzeczam, bo tak może być jak właśnie jest coś pokombinowane) więc sami mogą przypadkiem wymusić szybszą zmianę przepisów  
    • Odpowiednikiem dla RX 6600 jest RTX 2070 przynajmniej w 1080P  https://www.techpowerup.com/review/powercolor-radeon-rx-6600-fighter/31.html Ja sam siedzie na RX 6700 i daje radę swego czasu chodziły 750zł w wersji GPRO X080 od Sapphire
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...