Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Levider

Laptop do nauki (1500-2000?)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam laptopa do nauki (office, internet)

Możliwy od czasu do czasu film/serial

Najlepiej będzie 15,6", ale nie jestem jeszcze zdecydowany co do wielkości. Może 17,3"

Nie wiem po ile takie laptopy chodzą

Myślę, że cena to będzie +/- 1500-2000

 

Dodatkowo bez zintegrowanej kart graf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam z dodatkowymi danymi

 

Koszt 1800-2200 (+/-200 jeżeli warto)

Laptop 15,6" matowa matryca

Dobra konstrukcja z przyzwoitym chłodzeniem

Z systemem

Procek najlepiej Intela

Dedykowana karta graf. (najlepiej nvidia)

4-8 GB ram

Dysk 250-500 gb SSD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierszym poście nic nie pisałeś o grach więc grafika dedykowana nie jest potrzebna spokojnie wystarczy zintegrowana. Druga sprawa budżet z takimi wymaganiami na to nie pozwala.

Lenovo V310-15 i3-7100U/8GB/128+1000/DVD-RW/Win10 FHD

Matryca FULL HD matowa większy obszar roboczy lepszy komfort pracy i rozrywki, procesor 7 generacji, dwa dyski SSD oraz HDD wewnątrz laptopa, system w cenie, wykonanie akceptowalne, całkiem lekki. Do Twojego zastosowania spokojnie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to laptop ma być dla siostry

Nie mam pojęcia czy będzie chciała sobie w coś zagrać, ale rozumiem że na zintegrowanej można pomarzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, niemniej nie jest to karta do komfortowej gry na pewno. Ja na swojej integrze w HP2570p pogrywam często w starsze gry (przed 2015 głównie) i gra się nieźle, aaale... wtedy nie tylko proc się grzeje ale też i GPU cores więc rośnie temperatura całego układu i bywa mało przyjemnie. Przy dedyku chłodzenie jest jednak zaprojektowane na dwa źródła ciepła, i lapek pracuje sobie chłodniej. Choćby z tego powodu warto jednak myśleć o osobnym gpu ale też i za większą kasę niestety. Na takiego GF940MX trzeba mieć już 2500-3000 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pograniczu budżetu, ale zobaczysz czy warto:

 

Acer E5-575G i3-6006U/4GB/120+500/Win10 GT940MX 2349zł

 

Laptop ma w zasadzie wszystko czego wymagasz:

1. System operacyjny

2. Procek intel i3-6006u

3. Dedykowana grafika 940MX, czyli maksimum jakie się tylko da w półce cenowej do 3000zł, więc na pewno zaspokoi ewentualne potrzeby lepiej niż integra

4. Dyski SSD+HDD

5. 4GB RAM, co jest spokojnie wystarczające, a jeśli wolisz 6GB to wersja tego laptopa jest droższa o 30zł

6. Matryca jest matowa, tyle że nie jest FHD. Jest to koszt bardzo dobrej specyfikacji i podzespołów, a w dodatku na niższej rozdzielczości on jeszcze zyskuje na wydajności przy swoich podzespołach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej wziąć:

Acer Aspire 5 i3-7100U/8G/500/Win10 GT940MX FHD SR za 2449zł

Ma matową matrycę FHD IPS, procesor i3-7100U (lepszy niż w/w i3-6006U), kartę graficzną GF 940MX oraz 8GB pamięci ram. Nie ma co prawda dysku SSD, ale ma złącze M.2 więc w każdej chwili można go dokupić i zainstalować. Ekranu nie wymienisz, a dysk SSD zawsze można dokupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...