Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ostriket

Smartfon Android do ~1,3k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Przymierzam się do zmiany telefonu na coś nowego ale nie chcę wydawać fortuny bo przy moich zastosowaniach to chyba nie ma sensu:

- facebook

- słuchanie muzyki

- robienie zdjęć

- przeglądanie neta

- dużo sms

 

Budżet wynosi ok. 1-1,3k przy czym wiadomo że im mniej tym lepiej. Oczekiwania to na pewno ekran w granicach 5,2' (czyli powiedzmy to nie więcej niż 15cm). Przeglądałem oferty i trafiłem na kilka modeli o których można wyczytać miliony skrajnych komentarzy:

- Huawei P9 lite 2017

- Huawei p10 lite

- Asus Zenfone 3 ze520kl

- Motorola G5 plus

- Samsung galaxy j7 2017

- LG Q6

 

Telefon ma być nowy a wszystko insze przekracza budżet. Doradźcie proszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych przez Ciebie ja bym brał Moto G5 plus. Czysty android, rozsądna bateria w połączeniu ze świetną optymalizacją. Ogólnie bardzo fajny telefon. Asus ma małą baterię, przynajmniej na papierze. Samsunga bym nie brał bo z czasem pewnie zwolni zauważalnie. Co do Huawei opinie są mieszane, ale raczej obecnie wśród recenzentów można słyszeć o niekoniecznie płynnym działaniu i częstych chwilowych lagach. LG Q6 bym skreślił, bo plastik w tej cenie to trochę słabo (no i brak czytnika linii papilarnych).

Możesz jeszcze rozważyć Xiaomi Note 4 Global 3/32 (w proline jest za 699zł), ale to jedynie przy założeniu, że aparat może być przeciętny. Tak telefon bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G5 plus zdecydowanie. Aczkolwiek G5 plus jest szeroka jak 5,5.

Zobacz Huawei nova i konieczne ZTE zaxon mini. Jeden z forumowiczów ma, poszukaj. ;)

Są dwie wersje, ta z mocniejsza bateria ma słabszy aparat ale chyba ta jest dostępna u nas oficjalnie w normalnych sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jednak 5,5cala będzie za dużo to śmiało można polecić p10lite 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motorola jakoś akurat do mnie najmniej przemawia (aparat, czytnik z przodu, podobno słaby głośnik/słuchawka).

A co powiecie o Asusie? podobno fajne zdjęcia śmiga tylko zawalony system jest niepotrzebnymi apkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Asusa się nie wypowiem, bo nie mam wiedzy, ale jeszcze z opcji do 1299zł to właśnie się rozpoczęła przedsprzedaż Xiaomi A1 w Polsce (oficjalna cena 1299zł). Też całkiem ciekawa opcja, chociaż trochę drogo mimo wszystko. Ale masz fajny zestaw Snap + 4GB RAMu, czysty android z aktualizacjami bezpośrednio od Google, czytnik z tyłu (skoro mówisz, że w moto z przodu Ci słabo pasuje), całkiem dobry aparat (przynajmniej jak na Xiaomi). Ogólnie można powiedzieć, że jest to klon Xiaomi 5X, z tym, że zamiast MIUI ma czystego androida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co? I tak cool 1 wypada korzystniej pod chyba każdym względem a cena wiadomo... 600zl za 3gb i 800zl za 4gb. 5,5" ale nie z tych dużych. Gabarytowo G5 plus. Ale bateria, aparat, wydajność, wykonanie na lepsza od w/w zaakceptowanych do rozpatrzenia.

 

A dostawa i gwarancja z i w kraju ;)

 

Asusa kupił kolega, normalny fon z bdb bateria, aparat ponad przeciętny w swej klasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na fotkach to Asus bije wszystkie inne telefony w tej klasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...