Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

opalejro

Dwa monitory, działa tylko jeden

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pewien problem wpadłem na pomysł aby dokupić 2 monitor co ułatwi mi znacznie naukę programowania, jednakże wyszedł z tego bobel.

Działa tylko jeden, a dokładnie tylko jedno gniazdo w dodatku od grafiki ...

DVI 24+5 tylko na nim działa monitor, sprawdzałem VGA i 24+1 od płyty głównej w jednym i drugim monitorze nie czyta żadnego ... Kupiłem przejściówkę VGA --> HDMI także w płycie nie działa, no to pod kartę graficzną mam jeszcze HDMI także nie działa, ostatnia szansa DVI 24+1 bach też nie śmiga O_O.

 

Ma ktoś może jakieś pomysły bo mi się już skończyły xd

Oba monitory działające mają wejście VGA tylko, dokupiona przejściówka z VGA na HDMI oraz na DVI 24+1.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna podpięta pod płytę to GeForce gtx660

Mam tam wejścia takie jak DVI 24+5 ( na tym działają monitory )

Dvi-D 24+1 oraz HDMI niestety nie działa :c

Monitory to: Samsung s22d300 oraz Asus vw222s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te gniazda na płycie nie działają do momentu nie przestawienia jakiejś opcji w biosie, o ile u Ciebie się takowa znajdzie.

Po podłączeniu wszystkich monitorów, względnie pod dwa gniazda DVI przejściówkami na karcie, wejdź do panelu Nvidia i tam próbuj w konfiguracji monitorów coś wskórać. W ustawieniach systemowych ekranu też możesz pokombinować opcjami wykryj, czy próbować przestawiać tam opcje typu rozszerzanie, pulpit tylko na 1, lub 2, itp. Może być nawet tak ustawione że ma się wyświetlać tylko na głównym, i wystarczy przestawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnymi przejściówkami, z DVI-I na VGA można skorzystać tylko przy jednym gnieździe DVI, drugie już tylko operuje na cyfrowym sygnale.

 

Jedyne sensowne wyjście to główny monitor zostawić na DVI-I -> VGA, a do drugiego dokupić tani konwerterek z DisplayPort na VGA za 20 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny post. O tym nie wiedziałem.

 

Na tą chwilę jednak można poszukać tej odpowiedniej opcji w biosie. U nas na forum przewijały się podobne tematy, jak wykorzystać gniazda z płyty przy używaniu dokładanej karty graficznej i było wszystko opisane. Ew. można zajrzeć do manuala płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może linka do przejściówki o której wspomniał disconect ??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wariant z Displayport na VGA, GTX 660 ma ten port więc powinno być OK, chyba że to okrojona wersja, to daj znać zmienimy na HDMI-VGA

 

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek będę wiedział czy wszystko dziala, zamówiłem ta przejściówkę dzięki za pomoc jak na razie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...