Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

McCandless

Spadki FPS - Acer VN7-793G

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam laptopa Acer VN7-793G z gtx 1060 od tygodnia, na początku już miałem problem z użyciem dysku, przeinstalowałem system. Teraz mam problem ze spadkami FPS w każdej grze - LOL, Wiedźmin 3. Ta pierwsza nie jest jakoś wymagająca więc dziwią mnie spadki ze 140 do 20 i przy tym lag..

Obserwowałem na drugim monitorze użycie dysku/ram, temperatury - wszystko ok, Sterowniki zaktualizowane.

 

Może ktoś z użytkowników na tym forum może mi pomóc? Ja już wyczerpałem wszystkie pomysły..

 

 

Dokładnie to laptop w tej konfiguracji: Acer vn7-793G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam laptopa Acer VN7-793G z gtx 1060 od tygodnia, na początku już miałem problem z użyciem dysku, przeinstalowałem system. Teraz mam problem ze spadkami FPS w każdej grze - LOL, Wiedźmin 3. Ta pierwsza nie jest jakoś wymagająca więc dziwią mnie spadki ze 140 do 20 i przy tym lag..

Obserwowałem na drugim monitorze użycie dysku/ram, temperatury - wszystko ok, Sterowniki zaktualizowane.

 

Może ktoś z użytkowników na tym forum może mi pomóc? Ja już wyczerpałem wszystkie pomysły..

 

 

Dokładnie to laptop w tej konfiguracji: Acer vn7-793G

Posiadam tego samego laptopa z ta sama konfiguracja. 'Game Mode' wlaczony, czy wylaczony w Windowsie? Lubi powodowac problemy w grach. Warto tez wylaczyc te dziadostwa od Xboxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z game mode włączonym to samo, nie mam już pomysłów. Oddam tego laptopa chyba na gwarancję bo szkoda moich nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jaki tryb zasilania masz ustawiony?

2. Temperatury? Moze throttluje?

3. BIOS zaktualizowany do 1.06?

4. Zobacz ustawienia w NVIDIA Graphics, czy na pewno 1060 jest wykorzystywane, a nie zintegrowane GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jaki tryb zasilania masz ustawiony?

2. Temperatury? Moze throttluje?

3. BIOS zaktualizowany do 1.06?

4. Zobacz ustawienia w NVIDIA Graphics, czy na pewno 1060 jest wykorzystywane, a nie zintegrowane GPU.

 

1. Wysoka wydajność

2. W lolu 80 stopni więc nie ma mowy o throttlingu :/

3. Tak wszystkie sterowniki zaktualizowane

4. W panelu NVIDIA mam ustawiony preferowany procesor graficzny - o dużej wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz menedzer zadan, czy cos przypadkiem nie obciaza procesora. Jesli nie trottluje to musi byc cos w Windowsie. Wysylanie na gwarancje nie pomoze.

 

Zainstaluj Frapsa i zobacz w trakcie gry zegary i obciazenie CPU/GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Masz NVIDIA Experience zainstalowany? Nvidia Battery Boost jest wlaczony? Moze masz limit klatek wlaczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Masz NVIDIA Experience zainstalowany? Nvidia Battery Boost jest wlaczony? Moze masz limit klatek wlaczony.

 

Miałem na drugim monitorze włączony menadżer zadań przez 4 godziny gry w lola - CPU/RAM/DYSK w normie, nawet specjalnie obserwowałem jak miałem spadek FPS czy jakaś usługa nie podbija ale nic..

Nvidia Battery Boost mam włączony bo sam to zrobiłem wcześniej było to samo z wyłączonym.

Może jeszcze raz zrobić reinstall windowsa (robiłem wcześniej bo był problem z ciągłym 100% użyciem dysku), ale zaobserwowałem np. jak ściągam gre przez Steam'a to dysk mi wchodzi w 100% użycia i ściągania potrafi spadać z 10 mb/s do 1-2 np tylko nie za bardzo ma to związek ze spadkiem FPS w grach jak menadżer zadań nic nie pokazuje w grze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na drugim monitorze włączony menadżer zadań przez 4 godziny gry w lola - CPU/RAM/DYSK w normie, nawet specjalnie obserwowałem jak miałem spadek FPS czy jakaś usługa nie podbija ale nic..

Nvidia Battery Boost mam włączony bo sam to zrobiłem wcześniej było to samo z wyłączonym.

Może jeszcze raz zrobić reinstall windowsa (robiłem wcześniej bo był problem z ciągłym 100% użyciem dysku), ale zaobserwowałem np. jak ściągam gre przez Steam'a to dysk mi wchodzi w 100% użycia i ściągania potrafi spadać z 10 mb/s do 1-2 np tylko nie za bardzo ma to związek ze spadkiem FPS w grach jak menadżer zadań nic nie pokazuje w grze..

Widze, ze masz tam tylko HDD, nie ma SSD. Jesli dysk ma 100% uzycie ciagle to cos musi byc nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze masz tam tylko HDD, nie ma SSD. Jesli dysk ma 100% uzycie ciagle to cos musi byc nie tak.

 

Od samego początku już z tym dyskiem miałem problem - może podczas transportu się uszkodził. Szkoda tylko czasu na wymiane bo to już drugi laptop..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od samego początku już z tym dyskiem miałem problem - może podczas transportu się uszkodził. Szkoda tylko czasu na wymiane bo to już drugi laptop..

A nie miales zamiaru tam montowac SSD? Przeciez ten laptop sie dusi. Dziwi mnie, ze ktos kupuje laptopa za taka kase, a o SSD zapomina :-). Bez urazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie miales zamiaru tam montowac SSD? Przeciez ten laptop sie dusi. Dziwi mnie, ze ktos kupuje laptopa za taka kase, a o SSD zapomina :-). Bez urazy.

 

Miałem SSD dokupić po następnej wypłacie, w żadnym wypadku nie zapomniałem o tym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem SSD dokupić po następnej wypłacie, w żadnym wypadku nie zapomniałem o tym :)

Koniecznie, bo chocbys tam mial i9 to HDD bedzie ograniczal wydajnosc. SSD w obecnych czasach to podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem SSD dokupić po następnej wypłacie, w żadnym wypadku nie zapomniałem o tym :)

 

 

Jestem prawie pewien, ze to wina dysku. Mam Lenovo y700 i odgórnie miałem wrzuconego jakiegoś biednego TB zielońca od WD. System wstawał po minutę, odpalanie czegokolwiek - katorga, podczas instalacji 100% zajęcie dysku. Szkoda słów. Założyłem Samsunga EVO850 na m.2, wgrałem system - lapek startuje w 10 sekund, pracuje błyskawicznie, gry chodzą bez spadków fps - miód. Zresztą, tak jak kolega wyżej, kupno mocnego lapka i włożenie w niego tylko HDD to jak montaż zwykłego filtra powietrza do auta z silnikiem 300km :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem prawie pewien, ze to wina dysku. Mam Lenovo y700 i odgórnie miałem wrzuconego jakiegoś biednego TB zielońca od WD. System wstawał po minutę, odpalanie czegokolwiek - katorga, podczas instalacji 100% zajęcie dysku. Szkoda słów. Założyłem Samsunga EVO850 na m.2, wgrałem system - lapek startuje w 10 sekund, pracuje błyskawicznie, gry chodzą bez spadków fps - miód. Zresztą, tak jak kolega wyżej, kupno mocnego lapka i włożenie w niego tylko HDD to jak montaż zwykłego filtra powietrza do auta z silnikiem 300km :E

 

Heh, dzięki chłopaki, dysk zamówiony. Dam znać jak ogarnę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie bardzo dobry.

 

Aktualizacja tematu,

kupienie dysku SSD było strzałem w dziesiątkę, system chodzi płynnie i szybko, w grach zero spadków FPS (wiedźmin 3 na wys/uber), jedyne co mi zostało to ogarnięcie temperatur procka które sięgają 90 stopni podczas gry. Zastanawia mnie też czemu po dodaniu dysku i skręceniu laptopa słyszę głośniej procesor? niż wcześniej - czasem jest to irytujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...