Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

freetu

Awaria dysku - BSOD, próba naprawy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od sierpnia 2010 roku jestem posiadaczem dysku Western Digital Green 640GB. Ostatnio zaczął coś szaleć. Około miesiąc temu pojawiły się sporadyczne BSODy. Uznałem że są wynikiem zasyfionego systemu (dawno nie formatowałem) gdyż CrystalDiskInfo nie pokazywał żadnej usterki dysku do wczoraj. Ogólnie przygotowywałem się do instalacji systemu na nowo, więc kopiowałem wszystkie dane na inny dysk. Przypadkowo odpaliłem program i wyskoczył komunikat o "Liczba sektorów niestabilnych (oczekujących na remapowanie)". Więc zacząłem czytać, szukać czy już ostatecznie muszę wymienić dysk czy jeszcze można jakoś naprawić. Dotarłem do informacji, że można spróbować to jeszcze naprawić, jeśli mam wolne, nieużyte sektory, to nawet powinno się udać. Wiem, że dysk ma spory przebieg :D ale chciałbym coś z nim podziałać. Potrzebuję po prostu żeby jeszcze dysk podziałał z miesiąc, a potem i tak kupię nowy.

Piszę do was z prośbą o pomoc i poradę co powinienem zrobić, od czego zacząć i jakim programem. Czytałem o seatools, jednak jest to program do dysków seagate. W załączniku aktualny SMART dysku.

 

post-232613-15061926086849_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zrobić remap/erase delays w MHDD, a najlepiej pełną procedurę naprawczą, czyli najpierw ERASE, potem remap. Uprzednio zabezpiecz ważne dane na inny nośnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

git, tak myślałem do mhdd mnie skierujecie :D

Zatem zabiorę się za to :)

Proszę nie zamykać jeszcze tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Zrobiłem pierw zwykłe skanowanie za pomocą mhdd. Ogólnie to nie wiedziałem że to skanowanie działa w pętli xD z tego co zapamiętałem, to miałem około:

- 15 sektorów unc

- 3 <500ms

- 10 <150ms

- 30 <50ms

- 500 <10ms

- reszta <3ms

 

Początkowy SMART jest w pierwszym poście. Następnie wykonałem całkowite zerowanie dysku, a potem remapowanie i mam teraz problem z interpretacją.

Po tym wszystkim zainstalowałem system i zrobiłem jeszcze raz skanowanie mhdd i bardzo wzrosła liczba sektorów z dostępem <10ms natomiast nie miałem żadnego oznaczonego jako "UNC". Przez całe skanowanie okno wyglądało mniej więcej tak jak na poniższych screenach:

b9c8f13578a251dfmed.jpg

 

3125075765921f94med.jpg

 

0cee002a48f42818med.jpg

 

Natomiast na windowsie zrobiłem skanowanie za pomocą programu Western Digital Corporation (Data Lifeguard Diagnostic for Windows) i wygląda to tak:

 

29a8650dec484d5cmed.png

a smart z crystal disk info wygląda tak:

 

19da2b36092205bfmed.png

I teraz już sam nie wiem który program jest miarodajny. Czy mogę coś jeszcze zrobić z tym dyskiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No i oczywiście, że obcina detale. Jest jaśniej na pozór bo jest dokładnie jak na Asus, że świeci jaśniej w trybie 400, ale nie daje peak do 1000.
    • Typ sie konkretnie odkleja. Tu już faktycznie potrzeba dobrego specjalisty i pewnie pobytu na oddziale dobrego szpitala. Ale to też jakieś dobicie tego co musi być na konfederuskich stronach czy forach. Nowy ogromny pakiet broni i amunicji od USA bardzo ich zabolał. Aż czekam jak zaczną świrować jak do akcji wejdą f16
    • Jw. jeżeli zmieniamy i dostajemy 10% różnicy i ciut więcej vramu, ale musimy np dopłacić tysiaka albo więcej - to niestety ale się to średnio kalkuluje. Najoptymalniej byłoby się z kimś wymienić z ew. dopłatą, lub karta za kartę (strix to topowy model), ale tutaj możesz się naciąć na kulturę pracy jakiegoś golasa   Poczekałbym, 4070 jeszcze w wersji Ti to wciąż bardzo kompetentny sprzęt do grania. Nie żłopie bóg wie ile prądu a jest wydajna w 1440p. Wyjdzie seria 5070 to sprzedasz tego strixa i kupisz coś wyraźnie szybszego. Supki to zapychacze dziur a nie realne przyrosty, szczególnie dla posiadających modele bez S.
    • Wygląda na to, że Gigabyte inaczej podszedł do kwestii krzywej EOTF. Połączył tryby 400 i 1000 (pierwszy od 10-100%, drugi 1-10%) i uniknął spadku jasności w trybie 1000, który miał np. Asus.   
    • Rebel Moon część 2 sporo lepsza niż część pierwsza. Na początku trochę gadania i luzu a później zaczyna się akcja i uczta dla oka. Gdyby z pierwszej części wyciąć castingi do ekipy, fruwanie na kurczaku i inne pierdy i zastąpić je dłuższymi retrospekcjami które były przy stole w dwójce miało by to więcej sensu i zamiast 2 x 2h mógłby wyjść dobry film 3h. Mogli też zastąpić zboże jakimś rzadkim minerałem pożądanym przez wojsko np do napędzania tych dużych dział. Po obejrzeniu obu części P1 - 4/10, P2 - 6,5/10. Teraz szczerze czekam na część trzecią.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...