Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

oskid

allegro - tytuł vs opis aukcji

Rekomendowane odpowiedzi

Na allegro pojawiają się aukcje w których ktoś sprzedaje komputer i w tytule aukcji wypisuje części tego komputera oraz ustawia jego zdjęcie. Ale wchodząc w opis okazuje się np, że karta graficzna opisana w tytule i na zdjęciu jest dokupienia na innej aukcji a na tej pozostałe podzespoły. Oczywiście clickbait. Składając zamówienie na tej aukcji do czego w takiej sytuacji mam prawo jako kupujący. Do pc'ta z tytułu czy do tego z opisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poka przykładową aukcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgłoś aukcje i tyle

Szkoda czasu. Allegro ma takie rzeczy głęboko w poważaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykład Mój link. Nie kupuję żadnego zestawu, trafiłem na aukcję przypadkiem ale strasznie mnie takie zagrania wkur***** więc gdyby taki tytuł aukcji był zobowiązujący to bym kupił żeby utrzeć nosa sprzedającemu cwaniakowi i domagał się pełnego zestawu z gtx 1080. Ma też inną aukcję gdzie stosuje ten sam chwyt + olx (no ale na olx wszystko można więc w/e).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, jest to nieco wkurzające, ale nic z tym nie zrobisz. Jeśli już to opis towaru, zdecydowanie dominuje wagą nad tytułem aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwyt może i denerwujący, ale serio myślałeś że kupisz takiego kompa z tymi parametrami za 2k?

 

Miałem ciekawą sytuację, jak sprzedawałem PS3 za około 400 zł. Na jednym ze zdjęć widać było widać parę gier (wartych więcej niż sama konsola w tym GTA 5), ale opis i tytuł był jasny, że sprzedaję konsolę. I oczywiście milion maili od cebulowych januszy biznesu z pytaniami czy gry wchodzą w skład zestawu za niecałe 400zł. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwyt może i denerwujący, ale serio myślałeś że kupisz takiego kompa z tymi parametrami za 2k?

 

Miałem ciekawą sytuację, jak sprzedawałem PS3 za około 400 zł. Na jednym ze zdjęć widać było widać parę gier (wartych więcej niż sama konsola w tym GTA 5), ale opis i tytuł był jasny, że sprzedaję konsolę. I oczywiście milion maili od cebulowych januszy biznesu z pytaniami czy gry wchodzą w skład zestawu za niecałe 400zł. :lol2:

 

Widziałem już w życiu różne okazje gdzie ludzie za półdarmo wyprzedawali swój majątek bo nie mieli na spłatę długu albo na wódkę albo na leczenie. Ale nie o to chodzi co myślałem tylko o to by rozwiać wątpliwości i wyjaśnić jakie zasady w takiej sytuacji obowiązują oraz tępić takie manipulacyjne praktyki jak na w/w aukcji. Może jest gdzieś na allegro w regulaminie stosowny zapis?

 

Uwielbiam jak niektórzy zamiast potępić tego allegrowicza i skupić się na wątku weszli tutaj żeby swoją uwagę skierować na mnie bo myślałem o kupowaniu zestawu na allegro, albo liczyłem na okazję stulecia ;d Nie o tym jest ten temat ludzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś do Allegro, dostanie warna i tyle. Po co tutaj piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś do Allegro, dostanie warna i tyle. Po co tutaj piszesz?

 

 

Ponieważ liczę, że odpisze ktoś kto już miał doświadczenie w podobnej sytuacji gdzie kupił na podstawie tytułu aukcji, który był sprzeczny z opisem. Chętnie bym przeczytał od takiej osoby jak sprawa się rozwiązała i jak sytuacja jest rozpatrywana z punktu widzenia prawa. Miałem nadzieję, że pierwszy post jest przystępny w odbiorze a pytanie w nim jasno zadane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to już jesteś ty januszem biznesu.

 

To jak ktoś wystawia przykładowo część samochodowa i wstawia np zdjecie z góry całego silnika to ma Ci silnik wysłać? lub niejednokrotnie samochód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to już jesteś ty januszem biznesu.

 

To jak ktoś wystawia przykładowo część samochodowa i wstawia np zdjecie z góry całego silnika to ma Ci silnik wysłać? lub niejednokrotnie samochód?

 

 

Kolejny który czepia się mnie bo wytykam jakiegoś nędznego naciągacza i chciałbym mu dać nauczkę? Tytuł aukcji jest perfidną manipulacją nie wiem jak tego można nie widzieć albo się na to zgadzać.

 

Raportowałem do allegro ale na razie nic z tym nie robią ;x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie zrobią. Jaki mają w tym interes by takie pierdoły prostować?

 

Sklepy sprzedają chamskie podróbki towarów (co jakiś czas wyskakuje temat z gtx'em), i allegro ma to gdzieś.

Inni potrafią wystawiać 15 takich samych ofert i spamować całe kategorie tak, że nie da się ich przeglądać (np. janusze pozycjonowania - aab cooling) i allegro też to ma gdzieś, ba, dla nich to jak najbardziej w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no aab cooling dobre jaja

jak szukałem jakiegoś sprężonego powietrza i pasty to tylko ich oferta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej denerwuje mnei przy szukaniu laptopów jak mi sie wyswietlaja tylko naprawiane kompy z obcymi klawiaszami i "drobnymi przetarciami na czesciach roboczych" w kategorii nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem autora postu - ewidentnie w tytlue "GTX 1080" dajacy do zrozumiemnia, ze jest czescia zestawu. A w opisie "haczyk". Watpie aby ktos kupil nie czytajac opisu a tytul aukcji to typowy clickbait.

 

Mozna to przyrownac do roznych ofert np. telefonii - "za darmo", "bez limitu" itd. ale czytajac regulamin - okazuje sie, ze tak naprawde - nie ma nic bez limitu, nic za darmo

:lol2: - i nawet za to kary sie sypaly. Jak widac takie januszowanie nie jest do konca ok w stosunku do konsumenta, ale biorac pod uwage, ze to osoba prywatna - tak naprawde nie zrobisz kompletnie nic

 

Wiec innymi slowy - jest to cos zlego i osobiscie nie znosze takich januszy, ale w rzeczywistosci - nic nie zrobi sie z tym i po prostu trzeba takich ludzi omijac

 

Dlatego tez uwazam, ze Allegro to jeden wielki smietnik wypelniony januszami :D (oczywiscie nie wszyscy rzecz jasna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kupić, potem nie zapłacić, a jak typ będzie pytał dlaczego, to napisać, że w tytule jedno, a w treści drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kupić, potem nie zapłacić, a jak typ będzie pytał dlaczego, to napisać, że w tytule jedno, a w treści drugie.

 

Podejrzewam, ze przy rozstrzyganiu takiego sporu - wazniejszy bedzie opis. Skoro nie zaplaciles, bo byla jakas rozbieznosc - nalezalo sie zastanowic przed nacisnieciem "kup teraz". Sprzedawca napisze o zwrot prowizji, Allegro bedzie mialo Cie gdzies, wylapiesz warna

 

 

Tak bedzie wygladala historia. Choc kazdy z nas moze przyznac Ci racje, tak naprawde - bedziesz na przegranej pozycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni ostatnio bardzo promują tą nieszczęsną aplikację Allegro, gdzie opis jest zawsze schowany i trzeba w niego wejść, aby doczytać - można napisać, że się kupiło przez aplikację, gdzie opis jest schowany i wątpię, aby kupujący dostał warna, bo jak dla mnie to wina sprzedawcy, a nie kupującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni ostatnio bardzo promują tą nieszczęsną aplikację Allegro, gdzie opis jest zawsze schowany i trzeba w niego wejść, aby doczytać - można napisać, że się kupiło przez aplikację, gdzie opis jest schowany i wątpię, aby kupujący dostał warna, bo jak dla mnie to wina sprzedawcy, a nie kupującego.

 

Ja wiem, ze wina sprzedajacego, Ty wiesz, ze wina sprzedajacego ale Allegro ma to gdzies. Gdyby bylo innaczej - nie byloby przewałów, januszowania

Jesli nawet Allegro reaguje (podkreslam - JESLI) - to zapewne tylko na to, co jest zgloszone. A chcesz sie przekonac ? Zglos te aukcje do Allegro, obserwuj sprzedajacego i jego konto :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bedzie wygladala historia. Choc kazdy z nas moze przyznac Ci racje, tak naprawde - bedziesz na przegranej pozycji

W przypadku wystawienia komentarza, nad nim pojawia się tytuł aukcji, więc historia będzie wyglądała bardzo dobrze z punktu widzenia kupującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku wystawienia komentarza, nad nim pojawia się tytuł aukcji, więc historia będzie wyglądała bardzo dobrze z punktu widzenia kupującego.

 

Ale dostajesz w odwecie rowniez negatywa ;)

Macie po "czerwonym" a sprawa z Allegro ostrzezeniem dalej do rozstrzygniecia przez Allegro

Teorie o tym, czy Allegro sie interesuje moze sprawdzic kazdy. Znajdz aukcje z jakims przekretem/januszem > zglos > obserwuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dostajesz w odwecie rowniez negatywa ;)

 

Obecnie nie ma takiej możliwości już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z aukcjami samochodów, w tytule "igła z salonu", a w opisie "wahacze do wymiany, opony łyse". Z jednym i drugim Allegro nic nie robi. Dla świętego spokoju sprawę możesz zgłosić, ale...

 

a12.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...