Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mar_les

Jaki nowy dysk twardy 3,5 cala

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

W związku z tym iż coraz częściej gry i inne multimedia zaczynają przybierać monstrualne rozmiary mój dysk 500 gb się zapełnił:)

I teraz pytanie co kupić w tych pieniądzach? Generalnie zależy mi na dużej pojemności min 1 TB optymalnie 2 TB i niezawodności.... Kiedyś liczyły się tylko 2 formy WD i Seagate teraz powiem że od kilku lat nie śledzę rynku dysków widzę że jest sporo innych firm. Doradźcie co kupić w tych pieniądzach z uwzględnieniem wytrzymałości dysku

 

PS. Na system mam 120gb SSD czyli chodzi o dysk na filmy gry itp...

 

Dzienks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam kupiłem ostatnio WD10EZEX,co do wydajności nie mam zastrzeżeń,tyle że jest głośniejszy od starszych wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest WD Blue. Tylko naczytałem się że teoretycznie Red lepszy bo nie ma parkowania głowicy... Jak to w tym blue wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria WD Green miała agresywne parkowanie głowic.

WD red są wolniejsze - 5400rpm ale za to cichsze. Jeśli dysk pod gry brałbym 7200rpm WD blue lub P300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj się jeszcze z kupnem. Porady tego pana wyżej niestety pozostawiają wiele do życzenia. Poczytaj najpierw opinie na temat polecanych przez niego dysków. Na stronach zagranicznych sklepów pełno jest negatywnych opinii na temat awaryjności obu poleconych przez niego modeli. WD Blue kiedyś były dobre, ale od jakiegoś czasu ich awaryjność jest duża. A Toshiby P300 chyba wypadają jeszcze gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co innego Byś proponował? Widziałem że te WD Red mają całkiem pozytywne opinie itp. Czy innego producenta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj się jeszcze z kupnem. Porady tego pana wyżej niestety pozostawiają wiele do życzenia. Poczytaj najpierw opinie na temat polecanych przez niego dysków. Na stronach zagranicznych sklepów pełno jest negatywnych opinii na temat awaryjności obu poleconych przez niego modeli. WD Blue kiedyś były dobre, ale od jakiegoś czasu ich awaryjność jest duża. A Toshiby P300 chyba wypadają jeszcze gorzej.

 

Toshiba wcale nie prowadzi w rankingach bezawaryjności ( wręcz porównywałbym z seagate )

Toshiba ma po prostu dobrą cenę za GB w 2-3-4TB dyskach 7200rpm.

 

WD i HGST ( czyli dział dysków 3.5" hitachi wykupione przez WD ) prowadzą.

 

oczywiście jeszcze zależy od konkretnego modelu ( kiedyś było inaczej, hitachi padały jak muchy kilkanaście lat temu, mówię jak jest statystycznie obecnie )

 

Ruska ruletka więc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dyski są najpopularniejsze więc dlatego opinii tak wiele jest różnych. Statystycznie WD trochę lepiej wypada pod tym względem. WD RED jest ok ale to dysk 5400rpm.

Sam mam kilka dysków od WD i zero problemów również z p300.

P300 jest trochę szybsza lecz WD Blue statystycznie mniej awaryjny. Generalnie nawet najlepszy talerzowiec jak i SSD może paść więc loteria jest zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z opiniami na dyski jest jak z opiniami na wszystko: jak kupisz coś co działa, nie psuje się i robi co ma robić tak jak trzeba to mało kto pisze opinie, albo napisze ją miesiąc po zakupie.

 

Opinie negatywne pisane są jak coś się spierniczy, i tak: opinii negatywnych może być kilka, ale sprzedane było danego towaru kilkaset/tysięcy, czyli odsetek produktów reklamowanych do sprzedanych = około 1%, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Osobiście brałbym dysk WD z serii black z powodu wydłużonej gwarancji do 5 lat realizowanej przez WD a nie sklepiki które odrzucają za byle co. Serwis WD realizuje reklamacje w 5-7 dni roboczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Wd black to cena jest wyzsza i za 300 zl max 1 tb mozna miec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wd wytrzymał 5lat, mam teraz tego twardziela od toshiby P300, jedyny minus to jest głośniejszy od wd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak brac to np wd black? Czyli lepiej doinwestowac bo i gwarancja dluzsza i generalnie produkt lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dysk na dane, zwykle na filmy,gry, seriale. Ważne dokumenty trzymaj na ssd, co do dysku, bierz Toshibe p300 1tb lub wd blue, nie warto przepłacać skoro ma działać jako magazyn danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy +
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...