Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

barto1997

Obudowa do AIO ok 400zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,przeglądając ostatnio morele.net natrafiłem na Fractal Design Celsius S36 za 380zł,myślę że jest to na tyle przyjemna kwota że mógł bym je przygarnąć :) Problem w tym,że nie zmieszczę 360mm chłodnicy w obecnej obudowie (CM 692)

 

Budżet ok 400zł - oczekuję :

-Boku ze szkła

 

-Zmieszczenia chodnicy 360mm

 

-dobrych temperatur (obecnie GTX 1080 od MSI potrafi mi dobijać do 78 stopni i wkręcać wentylatory do 1800/1900rpm a w pokoju tylko 21 stopni)

 

-Łatwej aranżacji okablowania

 

- i jakości wykonania przynajmniej nie gorszej od obecnego cooler mastera (raz już przeżyłem szok z SPC w kwestii jakości wykonania i grubości blach... i dziękuje ale nigdy więcej)

 

Ogólnie podoba mi się be quiet! Pure Base 600 Window Orange ale często słychać że te obudowy nie nadają się wodnego chłodzenia przez słaby przepływ powietrza,faktycznie jest aż tak źle ?

 

 

I ogólnie co myślicie o tym AIO w tej cenie ? Chciałem polować na Nzxt Kraken X62 v2 ale cena jest lekko mówiąc x2 obecnie :E

 

Przeceniony jest też Nzxt Kraken X42 ale myślę że 460zł za tak małą chłodnicę mija się za celem ^^

 

Docelowy konfig w obecnej chwili to I7 8700 bez K / całkiem możliwe że w razie potrzeby poślę go na skalp bo mam zamiar na nim posiedzieć przynajmniej z 3 lata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzeglądałem ostatnio trochę internetu i znalazłem PHANTEKS Enthoo Pro M Tempered Glass Edition,myślę że na nią się zdecyduję ;)

 

Orientujecie się czy wersja PHANTEKS Enthoo Pro M Special Edition różni się od zwykłej wersji czymś poza ledowymi wentylatorami i białym wnętrzem ?

 

W sumie białe wnętrze spoko ale trochę szkoda mi dopłacać do ledowych wentyli które pewne bym wywalił bo nie chce przesadnego festynu w obudowie :E

 

I z czystej ciekawości - chłodnicę lepiej wrzucić na front obudowy czy na górny panel ? Enthoo pro sprawia wrażenie że zmieści ją i tu i tu (chyba :D ) Mam wrażenie że lepszy był by chyba górny panel bo wentylatory wspierało by to że ciepłe powietrze samo unosi się do góry i że przy okazji nie grzała by powietrza dla reszty podzespołów na samym wlocie,ale często a nawet w większości widzę że ludzie wrzucają chłodnicę na przód.Ma to jakieś specjalne znaczenie ?

 

 

A i przy okazji zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia,Celsius s36 zasilanie pobiera tylko z jednego gniazda 4-pin,a zasila nim pompkę i 3 wentylatory - nie powinno raczej być problemów w stylu upalonego gniazda w płycie głównej :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...