Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

postman1976

i7 2600K i GTX1080

Rekomendowane odpowiedzi

@Minciu

 

Mam u siebie tylko 6950X oraz 7900X obecnie. Nie ma sensu symulowanie obcinania rdzeni i wątków na tych prockach, bo tutaj jest znacznie więcej cache niż na mainstream. To ma znaczenie, po za tym relacja CPU > DDR takty również inaczej się przekłada na to. Jak wyjdą 8700K / 8600K to zrobię testy w zestawieniu z 7600K/7700K przy GTX 1080Ti. Tylko tak będzie miarodajnie, a półśrodków i przekłamań w testach nie lubię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest to napisane w specyfikacji, że max zaleca się 1,52V ?

 

32 nm VID Voltage Range 0.6500V-1.4000V ( iCore 1gen )

45 nm VID Voltage Range 0.8500V-1.3625V ( Core 2 )

65 nm VID Voltage Range 0.8500V-1.5V ( Core 2)

 

32 nm sandał niby ponownie ma 1.5V ? A właściwie 1,52V ?

 

130 nm VID Voltage Range 1.340V-1.525V Pentium 4

https://ark.intel.co...che-533-MHz-FSB

 

VID Voltage Range

VID Voltage Range is an indicator of the minimum and maximum voltage values at which the processor is designed to operate. The processor communicates VID to the VRM (Voltage Regulator Module), which in turn delivers that correct voltage to the processor.

 

 

wniosek jest jeden, wyznawcy sandałów mają ostro pojechane VID z p4 w 130nm sobie przykleili :E 130nm czy tam 32nm przecież to to samo?

Nie. Max 1,52V:

https://www.intel.co...1-datasheet.pdf

str. 80, 7.10.1 Voltage and Current Specifications:

 

Symbol Parameter Min Typ Max Unit

VID VID Range 0.2500 — 1.5200 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnieśli VIDa niby?:) Za dużo CTR+C CTRL-V chyba poleciało komuś :) Jakoś nie bardzo chce mi się wierzyć, że ładowanie napięcia na proc jak przy pentium 4 jest dla niego zdrowe:)

 

Zakres VID do Vcore ma tyle, że niby to są maksymalne wartości z jakimi procesor może opuścić fabrykę, tak aby wytrzymać okres gwarancji. A jak się mylę to mnie poprawcie. Na pewno 1.52V nie jest napięciem, dającym sandałom nieśmiertelność :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 980Ti 1440p już potrafiły nieźle przypiłować 2600k @ 4.8 GHz + 2133 MHz CL8, także z GTX 1080 w fullHD będzie jeszcze gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnieśli VIDa niby?:) Za dużo CTR+C CTRL-V chyba poleciało komuś :) Jakoś nie bardzo chce mi się wierzyć, że ładowanie napięcia na proc jak przy pentium 4 jest dla niego zdrowe:)

 

Zakres VID do Vcore ma tyle, że niby to są maksymalne wartości z jakimi procesor może opuścić fabrykę, tak aby wytrzymać okres gwarancji. A jak się mylę to mnie poprawcie. Na pewno 1.52V nie jest napięciem, dającym sandałom nieśmiertelność :)

 

VID to się generalnie sprawdza po to, żeby określić czy dana sztuka CPU ma niezły potencjał OC. Im niższy VID na stock tym lepiej CPU rokuje i tyle. Co do 1.5v to ludzie jacy katują takim vcore procki, są nienormalni. Nieraz na azocie się nawet nie przekracza 1.5... Także tego nie ma co komentować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy okazji ta tabelka, to chyba prezentuje opcje ustawienia VID.. czyli mieli te 8 bitów/stanów i tak im wyszła do 1,52V. Starsze generacje pewnie miały tabelkę do znacznie wyższych wartości, co nie oznacza, że nie jest ona zrobiona z mocną górką.

 

 

https://www.intel.com/content/dam/www/public/us/en/documents/datasheets/7th-gen-core-family-desktop-s-processor-lines-datasheet-vol-1.pdf

 

Tutaj też coś piszą, o 1,52v dla 7gen. Czyli 7700K może też beztrosko pracować z 1,52V ?To chyba nie do końca prawda ? ;) Na stronie intela stare generacje miały info, do ilu sensownie zostały zaprojektowane. W nowych tego już nie podają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.04volta.. noooo dobre zVIDy.. definitywnie te tabelki VID oznaczają to samo co kiedyś Intel dawał na stronie, z opisem o maksymalnym napięciu w dezajnie proca. Skoro sandały wg was można dawać na 1,52v to znaczy tyle, że haswele z tej samej swojej tabelki zaprojektowano pod 3.04 volta...

 

Mhmmmm... Jasne.. ciekawe co fanatycy sandałów pisaliby o max vcore, jakby trafiła im się tabelka jak w haswele..

 

Sandałowcy łykają wszystko jak pelikany. Łącznie z napięciami jak dla Pentiuma4. Nawet do głowy im nie przyjdzie, że coś tu nie pasuje.

 

Dla mnie oni gorsi niż fanboje Intela, AMD i nVidi razem wzięci. Dobrze że przez internet mnie nie zadźgają :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz dokładnie, co to jest vid... a co do hasłeli - mają zintegrowany regulator napięcia, stąd takie wartości vid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto wspomnieć o szaleńcach, którzy manipulują testami, tak żeby je dopasować pod tezę :D. Potem Ci sami szaleńcy próbują deprecjonować duże portale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się zedytowane podziękowania dwie strony wcześniej.

 

autor dziękuję wszystkim, ktorzy poklepała go poramieniu.

 

Lubię też czytać ambitne hejty w stronę używanego sprzętu z gwarancją, kiedy autor sam siedzi na zabytkach bez gwary. Używki 6700k nie kupi bo się tak nie zniży. Nowego nie kupi bo za drogie. Te naiwne tłumaczenie się właścicieli 2500/2600k są zawsze takie same. Dodatkowo pojawia się też argument o Lucię oraz że za słaby proc i poczekają jeszcze do kolejnej generacji :E

 

 

Wszystkie tematy wyglądają zawsze tak samo. Najpierw pytają się niby czy da radę a później sami przekonują innych że przecież to super proce i że wszystkim sobie poradzą.

 

 

Jeden gostek na YT zrobił nawet recenzje 144Hz vs 4K. Doszedł do wniosku, że monitor 4K jest super, bo nie trzeba zmieniać 2500k. Mało tego nawet jego dziadek był zachwycony jakością obrazu na jego nowym monitorku 4k. W skrócie upgrejd kompa i nowe życie dla sandała to ekran 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wielu gier które sprowadzają podkręconego i7 2 generacji z pamięciami 2133 poniżej 60 klatek, a te które to robią nie osiągają magicznie 144fps na nowych prockach. Jeżeli komuś wystarczy te 60 klatek a potrzebuje nowej grafy bo nie może zapodać opcji ultra/wyższej rozdzielczości/DSR'u to co mu bronicie?

 

Sam siedziałem od 2k12 na 2500k i w okolicach premiery Skylyke'a rozważyłem opcje ustabilizowania podzespołów pod nową kartę, wybór ostatecznie padł na 2600k bo jednak te dodatkowe wątki robią różnicę a ceny 3770 były dziwnie kosmiczne, ze sprzedażą 2500'tki kosztowało mnie to ~150zł. Do tego szybszy ram (1333 na 2133) i jego większa ilość (8 na 16) i jestem ustawiony... następnie po czasie dorzuciłem 1070 i wszystko gra i buczy. Taki zestaw spokojnie styknie na całą 8 generację konsol. Chciałem jak najniższym kosztem zmodernizować PC i się udało :)

 

Jednak nie rozumiem magii tych 5GHz na procku, podejrzewam że różnica między 4.7 a 5.0 jest b. mała a wzrost napięcia/temperatury b. duży, to się nie kalkuluje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dla mnie oni gorsi niż fanboje Intela, AMD i nVidi razem wzięci. Dobrze że przez internet mnie nie zadźgają" :lol2: :lol2:

 

No jest to grupa sandałowych szaleńców, nie da się ukryć. Dlatego ja uważam, iż jest to najgorsza grupa fanatyków. Widziałem nawet (tutaj na forum) jak jeden sandałowy wariat, usilnie twierdził, że 2500K do SLI 1080Ti będzie dobre w 4k... Są przypadki którym nie da się pomóc :)

 

Co człowiek, to inna opinia :).

Jedni mówią, że 2500k nadaje się do 1080ti sli, a drudzy mówią, że i7 6700k doprowadzi do bottleneck'a 1080ti ( śmiech na sali).

 

 

Na przykładzie farcry4 widać tam, że 2600k osiąga w 3:11 80fpsów, natomiast stockowy 6700k 114fpsów. Nie można tej róznicy lekceważyć. 34fpsy wiecęj to wydajność lepsza o ponad 40% tylko z samego upgrade'u procka.

Będą straty wydajności min.25%. Czasami to może przesądzić o komforcie rozgrywki ( np. zamiast 60 fpsów będziesz mieć 40-45fpsów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co człowiek, to inna opinia :).

Jedni mówią, że 2500k nadaje się do 1080ti sli, a drudzy mówią, że i7 6700k doprowadzi do bottleneck'a 1080ti ( śmiech na sali).

 

 

Na przykładzie farcry4 widać tam, że 2600k osiąga w 3:11 80fpsów, natomiast stockowy 6700k 114fpsów. Nie można tej róznicy lekceważyć. 34fpsy wiecęj to wydajność lepsza o ponad 40% tylko z samego upgrade'u procka.

Będą straty wydajności min.25%. Czasami to może przesądzić o komforcie rozgrywki ( np. zamiast 60 fpsów będziesz mieć 40-45fpsów).

 

I to jest test na GTX TITAN X Maxwell :) Który na ustawieniach stock odstaje od GTX 1080 około 25%. Dopiero przy OC do 1460/8000 zrównuj się ze stockowym GTX 1080. Także przy 1080, a tym bardziej przy 1080Ti będzie jeszcze więcej.

 

Jak widzisz, są tacy którzy te różnice lekceważą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak widzisz, są tacy którzy te różnice lekceważą.

 

A co to za różnica jak jest grubo powyżej 60 fps? Inna sprawa że jeżeli karta nadal jest CPU limited na 6700k to nawet i 2080TiTi da te 118 fps :P Jak już kilka razy pisałem, jak ktoś lubi mieć b. wysoki framerate to najnowszy CPU jest konieczny, pozostałym wystarczy "sandał".

 

Ciekawa sprawa że w opisanym teście, tyle że w wersji OC największe różnice są w grach 4 wątkowych (GTA, FC4), w tych które "rozkładają" się na więcej wątków (jak W3 czy C3) wyniki są bardziej zbliżone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za różnica jak jest grubo powyżej 60 fps? Inna sprawa że jeżeli karta nadal jest CPU limited na 6700k to nawet i 2080TiTi da te 118 fps :P Jak już kilka razy pisałem, jak ktoś lubi mieć b. wysoki framerate to najnowszy CPU jest konieczny, pozostałym wystarczy "sandał".

 

Ciekawa sprawa że w opisanym teście, tyle że w wersji OC największe różnice są w grach 4 wątkowych (GTA, FC4), w tych które "rozkładają" się na więcej wątków (jak W3 czy C3) wyniki są bardziej zbliżone

Sugerujesz, że 6700k będzie bottleneckować przyszłe karty nvidia volta? Nie sądze, bo 6700k to to samo co 7700k, a 7700k ma te same osiągi co ten "przewspaniały" i9 7900x w grach.

https://www.youtube.com/watch?v=nmCm1dAGqAI

Poza tym i7 2600k w swojej sygnaturce nie czyni ciebie wiarygodnym :).

Nie będzie więcej przesadą by napisać owe stwierdzenie 6700k=7700k=7900x ( w grach oczywiście)

Filmik to udowadnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie rozumiem po co ta cala gwara, mam obok w pokoju kompa co jest na 2500k z gtx 1080 i kolega zmienial z gtx 660, nie chcial zmieniac platformy. co dala karta w stosunku do poprzedniej? no to ze gra teraz we wszystsko na ultra/high w FHD pow 60fps. zadowolony jest ? JEST. swiadomy jest ze procesor ogranicza wydajnosc kary i ramu jest? Jest. zmieni platforme niedlugo na nowsza ta karta dostanie dodatkowej mocy. sam na tym komputerze gram chwilowo bo skladam swoj i zlego slowa nie powiem co do rozgrywki. wiec nie rozumiem po co te wszystkie spory sie robia. przyjdzie za jakis czas nowa platforma i komputer przyspieszy.i oczywisice nie jestem zdania ze sandal to best efer proc do wszystkeigo bo ja go nie posiadam i nie jestem takim fanatykiem ale gram na tym kompie troche wiec zlego slowa nie powiem. a te cale przepychanki za i przeciw jak w polityce. karta marnuje sie tylko czysto teoretycznie bo jak zmieni platforme to nie bedzie sie juz marnowalo. ale jak komus wystarcza fhd i high detale poki co i stac go na karte ktora ma spory zapas mocy to czemu mu bronicie?? a z tego co czytam kazdy kto wsadzi ltaka krte na ten procesor jest poki co zadowolony a najmniej sa zadowoleni ci co go nie posiadaja. oczywiscie pdokreslam ze trzeba byc swiadomym ograniczen platformy biora taka karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie rozumiem po co ta cala gwara, mam obok w pokoju kompa co jest na 2500k z gtx 1080 i kolega zmienial z gtx 660, nie chcial zmieniac platformy. co dala karta w stosunku do poprzedniej? no to ze gra teraz we wszystsko na ultra/high w FHD pow 670fps. zadowolony jest ? JEST. swiadomy jest ze procesor ogranicza wydajnosc kary i ramu jest? Jest. zmieni platforme niedlugo na nowsza ta karta dostanie dodatkowej mocy. sam na tym komputerze gram chwilowo bo skladam swoj i zlego slowa nie powiem co do rozgrywki. wiec nie rozumiem po co te wszystkie spory sie robia. przyjdzie za jakis czas nowa platforma i komputer przyspieszy.i oczywisice nie jestem zdania ze sandal to best efer proc do wszystkeigo bo ja go nie posiadam i nie jestem takim fanatykiem ale gram na tym kompie troche wiec zlego slowa nie powiem. a te cale przepychanki za i przeciw jak w polityce. karta marnuje sie tylko czysto teoretycznie bo jak zmieni platforme to nie bedzie sie juz marnowalo. ale jak komus wystarcza fhd i high detale poki co i stac go na karte ktora ma spory zapas mocy to czemu mu bronicie?? a z tego co czytam kazdy kto wsadzi ltaka krte na ten procesor jest poki co zadowolony a najmniej sa zadowoleni ci co go nie posiadaja. oczywiscie pdokreslam ze trzeba byc swiadomym ograniczen platformy biora taka karte.

 

Ty to napisałeś sensownie bo kilka razy podkreśliłeś, iż trzeba mieć świadomość o ograniczeniach. To jest zdrowe podejście. No, a jeżeli ktoś usilnie twierdzi, że różnic nie będzie to sam siebie i innych oszukuje. I tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bywają i tacy co nie rozumieją i nie zrozumieją...ech.....choćby nie chce się przeczytać nawet datasheet danej jednostki.

Co do niektórych rad "co niektórych", to:

mam zmienić ram, procesor, płytę.....ok ale by po zmianie platformy .....teraz cała platforma się nie marnowała, to będę musiał zmienić pewnie monitor

i to pewnie koniecznie min 144p ..................inaczej i pewnie ram i procesor będzie się "marnował" ......wszystko się marnuje he he

ech ubawić się można czasem z co niektórych lol2.gif

 

z powyższego wzoru wynika i to, że np do 2-4 super top kart na płycie koniecznie potrzeba minimum 2-4 a może nawet 8 procesorów inaczej ......marnuje się GPU..... i jaki to sens kupować i wstawiać tyle kart na jedną płytę z jednym procesorem tylko do gier .......ach no tak przecież tyle gpu tylko do wypas jak to mówią monitora na pół ściany........i już nadmieniam, że nie potrzebuję odpowiedzi

 

Oj..... koniecznie musi zawsze być 100% wydajności GPU..... inaczej się marnuje nie ? ....... tak jak CPU i RAM też się marnuje, bo nie zawsze, a szczególnie i często RAM 16-32-64GB jest w 100% wykorzystany.

 

za... wysoka temp i za... wysokie napięcie skraca żywotność podzespołów ele .....ano tak kwasny.gif ale od tego mądrzy inżynierowie wstawili zabezpieczenie w procesory.

 

A w tym wątku uśmiercają i uśmiercili mi tak bardzo bardzo bardzo starą platformę ..............pssss jeszcze żyje ta platforma i ma się dobrze na wys detalach i nie tylko lol2.gif

Dobrze, że jeszcze są i tacy co piszą z sensemwink.gif

 

 

Nie ma wielu gier które sprowadzają podkręconego i7 2 generacji z pamięciami 2133 poniżej 60 klatek, a te które to robią nie osiągają magicznie 144fps na nowych prockach. Jeżeli komuś wystarczy te 60 klatek a potrzebuje nowej grafy bo nie może zapodać opcji ultra/wyższej rozdzielczości/DSR'u to co mu bronicie?

 

Sam siedziałem od 2k12 na 2500k i w okolicach premiery Skylyke'a rozważyłem opcje ustabilizowania podzespołów pod nową kartę, wybór ostatecznie padł na 2600k bo jednak te dodatkowe wątki robią różnicę a ceny 3770 były dziwnie kosmiczne, ze sprzedażą 2500'tki kosztowało mnie to ~150zł. Do tego szybszy ram (1333 na 2133) i jego większa ilość (8 na 16) i jestem ustawiony... następnie po czasie dorzuciłem 1070 i wszystko gra i buczy. Taki zestaw spokojnie styknie na całą 8 generację konsol. Chciałem jak najniższym kosztem zmodernizować PC i się udało

 

Jednak nie rozumiem magii tych 5GHz na procku, podejrzewam że różnica między 4.7 a 5.0 jest b. mała a wzrost napięcia/temperatury b. duży, to się nie kalkuluje...

 

 

I bardzo dobrze i rozsądnie cenowo zmodernizowałeś PC

 

U mnie na 5GHz przy napięciu 1.512 chłodzenia dwuwieżowe od grandisa radzi sobie dość dobrze (nie super oczywiście) podczas grania - miałem kiedyś okazję testować

Obecne chłodzenie Thermaltake contac jest za słabe ale na napięcie dopiero powyżej 1.44 szczególnie latem, dlatego pod mocniejszą kartę od 780tki myślę o chłodzeniu dwuwieżowym.

 

Różnica między 4.7 a 5GHz jest mała zgadza się, ale gdzie potrzeba każdego MHz, to wiadomo że się przyda, choć mało kiedy będzie to widoczne np w fps.

Jak również fakt nie kalkuluje się tak jak piszesz.

Dlatego normalnie mam na 4.7GHz przy 1.404 przy obecnym chłodzeniu i nigdy podczas grania piki na rdzeniach nie przekroczyły 80C, więc daleko do throttlingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...