Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

postman1976

i7 2600K i GTX1080

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy Ktoś może podzielić się podobną konfiguracją i jak to wypada w połączeniu z GTX1080 ?

dotyczy

- monitora FHD / 60Hz

- i7 2600K@5GHz / RAM 2x8GB 2133MHz

 

bo moim zdaniem obecnie warto dopłacić te 300zł do tej karty niż brać 1070

 

Choć na Voltę prędko się nie zanosi, tym bardziej, że wolę zakupić GPU dopiero min 6 miesięcy od premiery i dopracowanych sterownikach, cena itd.

Wiem, że większość napisze o max GTX1060 do tego procesora przy FHD, tyle że dość podobne wydajnościowo GPU teraz mam po OC, więc wymiana z kilkuprocentowym wzrostem fps nie będzie mnie satysfakcjonowała.

 

Widzę, że na YT lub też w dobrym teście "Sandy Bridge wiecznie żywe" gdzie przy OC i7@4,5GHz ale z pamięciami tylko 1600MHz wypada sandy i7 dość dobrze w połączeniu z GTX1080.

Ogólnie wolę, jak GPU będzie nawet te 10% nie wykorzystane niż ma brakować te 10% mocy GPU do 60fps

Choć wiem, że i tak będą spadki fps przy miejscach typowo procesorowych, bo i najlepsze CPU też to ma.

 

Co sądzą o tym połączeniu "doświadczeni overclockerzy" ?

 

i7@5GHz / RAM 2133MHz........ + GTX1080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1.5v tego Sandy zdecydowanie bym nie trzymał do codziennego użytku.

 

Karcioche możesz spokojnie brać, tyle że do FHD 60hz poprostu będzie sie marnować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie widzę nic przeciwko 1,5V, mam już 6 lat o ile i jeśli temp będę rozsądne (specyfikacja Intela to max 1,52)

a planuję wymianę na mocniejsze chłodzenie do CPU pod mocniejszego Pascala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1080 to "lekka przesada" (będzie się "marnować") przy monitorze 60Hz, Gtx 1060 to za mało, Gtx 1070 nie posiadam wiec nie mam pojęcia.

Edit: Mam zbliżony config i zastanawiałem się między 1070 i 1080 i dopłaciłem jednak do "budżetowej" 1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz brać ale GTX 1080 jest zbyt mocny do 1080p 60 Hz, będzie się marnował, i7 2600k też może czasami nie wyrabiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw, jak duży huk wydobywa się z komputera przy tym napięciu i chłodzeniu na cpu + helikopter od GB i 1.3v na gpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw, jak duży huk wydobywa się z komputera przy tym napięciu i chłodzeniu na cpu + helikopter od GB i 1.3v na gpu

 

Wprost proporcjonalny do napięcia .....jest ogólnie głośno i tyle:)

coś za coś, a przy pełnych słuchawkach Creative Aurvana Live podczas grania mi osobiście to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak prawdziwy pilot - duże słuchawki + ślinik odrzutowyszczerbaty.gif a tak na poważnie, to do tego monitora kupowanie 1080 jest zwykłym marnotrawstwem kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po części się zgadzam, że po testach, to marnowanie kasy w ok 10% ale.....GTX1060 jest często za słaby w FHD przy mocnym CPU

A 1070 cenowo bardzo zbliżony do 1080. Może 1070Ti jeszcze namiesza ale raczej tylko cenowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używka odpada, jak też wolę dopłacić do ogólnie bardziej efektywnego GPU, dopłacając kilkaset pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sluchaj jak ktos pisze ze ta karta bedzie sie marnowala?? jak masz kase to bierz i sie nie zastanawiaj nad 1080. przed wczoraj wkladalem ja do 2500k 4,8ghz i smiga az milo. owszem nie bedzie pracowala karta na pelnych mozliwosciach ale za jakis czas zmienisz proca i dostanie karta drugie zycie a na odwrot juz niestety nie. 1060 za rok juz bedzie za slaba a 1070 nie oplaca sie kupowac. nie ma czegos takiego jak marnowanie sie karty bo jaka bys nie wsadzil nawet 1080ti to zawsze bedzie wiecej fps od karty slabszej wiec nie zawracaj sobie glowy innnymi kartami a za jakis czas zoabczysz ze to byla dobra decyzja karta z zapasem. dodam ze u mnie to 2500k i do tego pamieci tylko 1600MHz wiec u ciebie znacznie mocniejsza jednostka jesli chodzi o procesor i pamieci. to jak ktos kupuje szybkiego proca a slabsza karte to ma kupic slabszego proca bo karta do niego za slaba, no chyba nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się zgadzam, za dużo ludzie piszą o tym marnotrawieniu ( jak by to było z 30-50%)

 

To co powiedzieć, jak mają tylko 30% mocniejsze CPU połączone z kilkoma GPU i to Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie śmigać dobrze u mnie ładnie zasuwa wszystko, tyle że ja mam w planach monitor 2K :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o procesor, a o monitor... ale to Twoja kasa

 

Wiem,...... że o rozdzielczość i czas odświeżania........, więc ile Twoim zdaniem GTX1080 w % będzie się "marnował" ? - ogólnie

 

Bo moim zdaniem w grach, które siedzą głównie na GPU, to nie będzie się marnował praktycznie wcale (max 10%)

A wolę mieć za mocne GPU o 10% niż ma brakować gdzieś kilka %.

 

Obecnie zakup GTX1070 kpl nie opłaca się cenowo do 1080, a 1060 dla mnie to b. mały wzrost wydajności.

 

 

Bedzie śmigać dobrze u mnie ładnie zasuwa wszystko, tyle że ja mam w planach monitor 2K :)

 

Podziękował za opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz na testy gier i zobacz, ile fps >60 potrafi wygenerować 1080 w fhd na max detalach i się przekonasz, że ta karta nie ma co robić w takich ustawieniach - chyba, że będziesz ładował dsr-a/wygładzanie na maxa, to w kilku grach można każdą kartę zadusić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz na testy gier i zobacz, ile fps >60 potrafi wygenerować 1080 w fhd na max detalach i się przekonasz, że ta karta nie ma co robić w takich ustawieniach - chyba, że będziesz ładował dsr-a/wygładzanie na maxa, to w kilku grach można każdą kartę zadusić

nie musze ogladac zadnych testow bo gram na takim kompie jak wczesniej przedstawilem wiec wiem jak to wszystko chodzi wzdluz i wszerz a monitor na ktorym to chodzi to zwykly ips 60hz. wszsytko chodzi tak jak powinno na 1080p na max/ultra detale i nic sie nie dusi. a jak nadal uwazasz ze karta teraz nie am co robic to napisze wprost, za jakis czas po zmianie platformy bedzie miala drugie zycie i nic sie nie marnuje a tylko na plus ze jest spory zapas a poki co wystarczy. i nie ma czegos takiego jak zaduszenie karty, to tylko wymysl bo nic nie zwalnia ani nie zacina a do tego mam w niektorych grach wlaczone synchronizacje na 60fps i spisuje sie pieknie. takze mniej teori, wiecej praktyki i mniej cudowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz na testy gier i zobacz, ile fps >60 potrafi wygenerować 1080 w fhd na max detalach i się przekonasz, że ta karta nie ma co robić w takich ustawieniach - chyba, że będziesz ładował dsr-a/wygładzanie na maxa, to w kilku grach można każdą kartę zadusić

 

 

Testy oglądałem i przeglądałem

A mocną kartę kupuje się nie po to, by ciąć detale (nawet te mało widoczne ) a dwa, że bywają i spadki poniżej 60fps

Nie znalazłem testu @5GHz / 2133MHz

 

 

edit:

 

Kolejna sprawa, to ogólnie do GTX1070 nie ma aż....takich sprzeciwów w necie więc można przyjąć, że jest OK i max (na dzień obecny )

Z tym, że cenowo dzisiaj lepiej brać 1080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że wiem lepiej wink.gif Twoja opinia/zdanie widać

 

grzecznie zapytałem :

 

 

Czy Ktoś może podzielić się podobną konfiguracją i jak to wypada w połączeniu z GTX1080 ?

 

Co sądzą o tym połączeniu "doświadczeni overclockerzy" ?

 

 

Tyle, że jak zwykle bywa, będzie więcej opinii osób, które nie mają danego (podobnego) sprzętu, a naczytali się gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takze smialo kupuj i podziel sie opinia jak juz bedzie gral. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem gtx 1060 nie da ci aż takiego mega kopa względem tej 780 i związanego z tym opadu szczęki. GTX 1070 były na wyrost i pozwolił konkretnie maxować detale w 1080 z bajerami typu HW, MSAA itd. Tyle, że gtx zotac 1070 mini to koszt ~1850pln, a za 2150 można mieć Zotaca gtx 1080.

 

Więc jak jest kasa bym brał 1080, ale przy tym poważnie pomyślał o zmianie monitora na 1440p w najbliższym czasie.

 

Dla mnie osobiście gtx 1060 byłby za słabą kartą do 1080p z prostego względu lubię w miarę możliwości maxować gry nie lubię dropów poniżej 60fps, lubię bawić się modami i reshade etc. Więc zapas mocy mi na prawdę się przydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...