Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Spiderx85

Wymiana i5 3570k na coś nowszego

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Nastąpiła pora wymienić procesor, bo ten i5 3570k już chyba nie daje rady....

W grach typu Guild Wars 2, Path Of Exile (gdzie bardzo mocno obciążaja procesor) mam bardzo duże spadki klatek, i shuttering już niestety.

Cały konfig:

i5 3570k bez OC

Asus Geforce GTX 1060 6 gb

Zasiłka: Silentium Vero M1 600 W

Ram: 8 Gb Goodram Play

Mobo: Asus P8Z68-V PRO/GEN3

Dysk: jakiś SSD Corsaira ;)

W co gram: Głównie gry obciążąjace procesor nade wszystko: Guild Wars 2, Path Of Exile, na monitorze full HD - 1920*1080

Budżet na aktualizacje - około 2500 zł

Drodzy forumowicze, bardzo bym prosił o pomoc w upgrade mojego komputera, żebym miał jak największy przyrost klatek w grach.

Czy ewentualnie przy tym konfigu lepiej kręcić tego procka-emeryta? (jakby nie patrzeć procesor z 2012 roku....)

I jeżeli kręcić to czy ta MOBO da rade? Jakie chłodzenie do tego?

Bardziej bym wolał wymianę na nowe części, ale biorę pod uwagę OC

Aha, dbuda to: Carbide 300R

PS. nie patrzcie na konfig z podpisu bo te informacje są nie aktualne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez OC

 

a może by tak OC na circa 4,5 GHz? Dobry cooler to koszt jakieś 150-200zł...bez przesady - te CPU nadal dziś po OC daje radę - szczególnie sparwoany z 1060 w FHD...sam mam identyczny procek (4,4 GHz) sparowany z 1060 i w WQHD w MMO typu WoT czy WoWp mam te minimum 70 fps...ba - w Wieśka 3 w WQHD na mieszance ultra+wysokie z hairworks (!!!) mam przeważnie te 60 fps (ogromne dropy d0 35-40 fps dopiero w walce z kilkoma wilkami - ale wiadomo - hairworks).

 

Jeśli chcesz nowe części bierz nowy i7 szesciojajowy od intela (za chwilę premiera), tylko tu raczej przekroczysz budżet (cpu+mobo+ddr4), ale z drugiej strony jak opchniesz stare części (za proca, mobo i ram możesz zawołać w okolicach 800zł-1k) to starczy.

 

Nie podkręcanie procków intela z 'K' w nazwie to marnowanie potencjału...

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Good idea, powiedz mi tylko proszę, jaki cooler najlepszy do tego będzie? No i czy ta MOBO, PSU i RAM dadza radę? Próbowałem na boxowym choć do tych 4000 mgz go dociągnąć to wyskakiwało mi że overclocking failed :P Ale ja się nie znam na podkręcaniu totalnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to musisz poczytać poradniki (choćby na tym forum). To nic trudnego - tyle ,że jest czasochłonne w poszukiwaniu tzw. sweet spota (pamiętaj, że każdy kawałek krzemu jest inny, twój cep może być selektem ale i także kompletnym szrotem - to loteria - przed podjęciem decyzji czy OC czy wymiana sprzętu przydałoby się potestować - z głową oczywiście na boxowym chłodzeniu).

Co do chłodzenia - mam Fortis 3 i nie narzekam, ale jak cię stać to szedłbym w np. Dark Rocka 3. Do tego misiek (Grizzly Kryonaut) i powinieneś być zadowolony z efektów.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem Ci że jeżedli ten Dark Rock 3 pasowałby na przyszłe procesory, z chęcią bym go brał, tylko właśnie.... jeszcze chyba nie wiadomo czy do nowych konstrukcji intela , a raczej podstawek czy skubaniec będzię pasował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP, mógłby ktoś się jeszcze wypowiedzieć?

Zamiana na i7 7700k dużo by mi dała ewentualnie?

I orientuję się ktoś czy przy dark rock 3 będę go mógł podłączyć do nowych procesorów (coffy lake, lub ew skylake?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem Ci że jeżedli ten Dark Rock 3 pasowałby na przyszłe procesory, z chęcią bym go brał, tylko właśnie.... jeszcze chyba nie wiadomo czy do nowych konstrukcji intela , a raczej podstawek czy skubaniec będzię pasował...

prawie pewien jestem ze raczej tak,co do zmiany na kebaba da sporą różnice na + lecz na twoim miejscu czekałbym na kawę i7,

jak zmieniać platformę ,choć kupno tanio z270 i 7700k to tez jakiś pomysł lecz powtarzam względnie tanioo bo prawdopodobnie z dalszego upgradu nici.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, dzieki piekne :) wiec kupie tego rocka i postaram sie z tego dziadka wykrzesac te 4,5 ghz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach typu Guild Wars 2, Path Of Exile (gdzie bardzo mocno obciążaja procesor) mam bardzo duże spadki klatek, i shuttering już niestety.

 

A może ten procesor zwyczajnie się Tobie przegrzewa? (sprawdź real tempem pod obciążeniem)

A może masz po prostu syf w systemie?

 

Posiadam 3570K (po mocnym OC) i również gram w PoE ale nie uświadczyłem żadnych problemów ze spadkami FPS, natomiast czasami zdarzają się lagi związane że skokiem pingu. Gra ustawiona na Ultra + FHD. W innych grach również nie zauważyłem problemów. Ogólnie procek daje sobie jeszcze radę. Jak chcesz to kup jakieś porządne chłodzenie i zrób mu OC.

 

Tutaj masz dobry poradnik do Ivy Bridge.

 

Moja sztuka poszła w offsecie na 4,5GHz przy 1.2V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie jak Ty masz tego proca na jednej kości pamięci to ja nie mam pytań. OC + druga kości żeby mieć dual channel i się zdziwisz co ten CPU potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC + druga kości żeby mieć dual channel i się zdziwisz co ten CPU potrafi.

zgadzam się z tą wypowiedzią wymaksowany cep plus szybki ram wiele pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a ten goodram play to zostawić, i dokupić 2 taką memkę? Czy lepiej to sellnąć i kupić jakiś porządny ram 2x8 gb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem z pozycji posiadacza tego procka. Nie znam się na podkręcaniu więc zwlekałem długo, może 2 lata temu podkręciłem na 4.4 (wszystko opisane w podpisie), rok temu w końcu udało mi się ogarnąć pamięci (choć nie na 2400, ale to może być wina płyty). W skrócie grając w full hd chyba bym nie myślał o zmianie, ja jednak mam tv 4k i mimo że gram w gry które nie wymagają mega dużo klatek (xcom, civ 6) to jednak lubi chrupnąć i zamulić mimo średnich ustawień grafiki, więc obwiniam cpu, co ciekawe po przełączeniu na full hd i max wszystko lata dobrze, i tego się trzymajmy. Cannon lake sobie odpuszcze, a z paru testów między innymi game nexus i linustechtips widzę że dwa więcej wątki w intelach nie robi w grach różnicy. Cytując obóz AMD: 'czekamy'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli goodram poniżej 2000 mhz to wymień wszystko. Ale obczaj co Twoja płyta ogarnie vs jaki masz budżet.

 

Edit: 1600 są za wolne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, czyli musiałbym kupić 2 moduły po 8 gbs....

Pytanie czy warto inwestować w ddr3 i czy faktycznie nie lepiej już zaijnwestować w nową platformę, czyli poczekać aż wyjdzie kawa....

Bo teraz 2 moduły po 8 gb to koszt jakichś 500-600 zł...

Sorry że Wam tak truje tyłek o tym, ale jak już inwestuję to wolałbym zainwestować pryszłościowo, a boję się że za chwile te memki musiałbym zmieniać na ddr4 z mobo i cpu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszłościowo kupujesz pamięć ddr4 po jeszcze większej cenie. Po prostu kup używki ddr3, w rozsądnej cenie, które działaja z Twoją płytą główną. Cała nowa przyszłościowa patforma wychodzi na dzień dzisiejszy drogo i bez fajerwerków wydajnościowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Twoja Asus P8Z68-V PRO/GEN3 działa z DDR3 G.Skill Ripjaws Z 16 GB 2133 Mhz CL9 2x8GB ?? Bo może wyjść że wydasz kasę na nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G.SKILL

F3-17600CL7D-4GBFLS(XMP)

4G ( 2x 2G )

7-10-10-28

1.65

 

G.SKILL

F3-17600CL8D-4GBPS(XMP)

4GB(2 x 2GB)

8-8-8-24

1.65

 

G.SKILL

F3-17600CL9D-4GBTDS(XMP)

4GB(2 x 2GB)

9-9-9-24

1.65

 

Takie cos znalazlem w pliku kompatybilnosci dla tej plyty, co prawda nie ma mowy o modulach 8 gb, ale o 2x4.....

Z drugiej strony goodramow play 8 gb tez nie ma na tej liscie...

Co robic? :P jak zyc? :P bo cena jest chyba ok....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...